Kauno kolegiją (buvusį J. Vienožinskio menų studijų centrą) baigusi S. Juškevičiūtė yra įgijusi dailės pedagogikos specialybę – žinias vėliau gilino Šiaulių pedagoginiame universitete. Diplominio darbo tema buvo knygų vaikams iliustracijos, kurios buvo publikuotos leidyklos „Alma Littera“ knygose vaikams „Žodžiai žodeliai“ ir „Kas tą pupą supa“. 57 tapybos darbų parodas Lietuvoje ir užsienyje surengusi menininkė – aktyvi regiono bendruomenės narė – 2012–2020 m. buvo Trečiojo amžiaus universiteto Kauno apskrities dailės fakulteto dekanė.
Jungtinėje tapybos parodoje, kurią dedikuoja 5-erių sūnui Arnui, autorė pristato naujausius darbus. Abstrakcijose dominuoja filosofiniai svarstymai apie mūsų buvimą šioje žemėje, mus supančius gamtos ir visatos ženklus.
Gamtos motyvai apskritai svarbūs S. Juškevičiūtės kūryboje. Šiuos motyvus ji transformuoja į abstrakčius vaizdinius, sujungiančius dvi realybes – išorinę ir maginę. Taip autorės darbuose drugelio sparnai sujungia ir angelo vaizdinį tolumoje, darbų cikle „Kosminis kiaušinis“ ovalo forma įgauna abstrakčią, daugybe detalių praturtintą mūsų visatos formą. Kūriniuose vyrauja pastelinės spalvos, jungiama daug spalvų ir atspalvių – harmoningi deriniai išryškina autorės idėjas ir nuotaikas.
Paslaptys: parodoje eksponuojamuose R. Dzimidavičiaus kūriniuose ryškus magiškasis pradas. / Organizatorių nuotr.
Skulptoriaus, tapytojo R. Dzimidavičiaus kūrybinis kelias vingiuotas: dailės pagrindų jis mokėsi Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje, 1980–1984 m. mokėsi Maskvos ZNUI taikomosios dekoratyvinės dailės institute, vėliau dirbo Rusijos dailės fondo „Anapus“ filialo meno dirbtuvėse.
Autorius jungia panašus požiūris į pasaulį, aplinką, tačiau abu jie pasirenka skirtingas raiškos formasir koloristiką.
Nuo 2000-ųjų Lietuvoje gyvenantis ir kuriantis menininkas Raudondvario dvaro Menų inkubatoriaus galerijoje pristato savo tapybos darbus. Jo kūrybinę stilistiką nelengva apibūdinti: abstrakčiosios tapybos vaizdiniai kartais yra jungiami su detaliu piešiniu – figūra, portretu. Darbuose ryškūs ir intertekstai, padedantys išryškinti autoriui savo kūrybos koncepcijas: laiko pojūtį, visatos sampratą, žmogaus vizijas ir abejones. Tai ypač ryšku darbuose „Laiko sergėtojai“, „Rojus Žemėje“.
R. Dzimidavičiaus kūryboje realistinis vaizdas sujungiamas su menininko svarstymais apie gyvenimo, mūsų buvimo šiame pasaulyje prasmę. Taip konkretus Rūpintojėlio, angelo vaizdinys įgauna naujus meninius elementus, perauga į filosofinius arba ironiškuosius konceptus, kiek provokuojančius savąjį žiūrovą. Žaismė ir aliuzijos į klasikinius dailės siužetus menininko kūryboje pateikiami žaismingai, netikėtai, dialogiškai. Tapybos darbų koloristika ir kompozicija itin įvairi.
Organizatorių nuotr.
Skirtingoms kartoms atstovaujančių S. Juškevičiūtės ir R. Dzimidavičiaus kūrybinis duetas įdomus. Autorius jungia panašus požiūris į pasaulį, aplinką, tačiau abu jie pasirenka skirtingas raiškos formas ir koloristiką. Kiekvienas autorius kuria savitą tapybinį pasakojimą, paženklintą individualia stilistika, pasaulio samprata, o Kalėdų laikotarpiu abiejų autorių darbai traukia savo magija ir paslaptimi.
Abiejų autorių tapybos darbai yra pristatomi galerijoje „Paveikslai.lt“, jau yra iškeliavę į Čikagą, Ispaniją, Vokietiją.
Kas? S. Juškevičiūtės, R. Dzimidavičiaus paroda „Atėję žvaigdžių takais“
Kur? Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje (Pilies takas 1, Raudondvaris).
Kada? veikia iki sausio 6 d
Naujausi komentarai