Kelionės tikslas
28 metų Marcvs Kosta savo kelionę dviračiu iš Brazilijos pradėjo beveik prieš pusantrų metų. Vyras tikina, kad dabar jo aplankytų vietų žemėlapyje – net 29 šalys.
"Jau buvau Rusijoje, bet per Lietuvą grįžau ir toliau minsiu į Lenkiją, kol pasieksiu Ukrainą. Norėjosi pabūti abiejose konflikto šalyse, tačiau paprasčiau buvo grįžti į Lietuvą, nei kirsti sieną per Rusiją tiesiai į Ukrainą", – aiškino dviratininkas.
Brazilijos keliautojo tikslas – dviračiu pasiekti Kiniją. M.Kosta planuoja kelionę baigti per trejus metus. Pasiekęs Kiniją, jis į Braziliją grįš lėktuvu. "Norisi pasiekti Kiniją, nes tai kita pasaulio pusė", – patikino dviratininkas.
Patogiausias transportas
Brazilas tikina, kad dviratis yra pati geriausia transporto priemonė, leidžianti pamatyti tikrąjį šalies veidą. Be to, keliauti dviračiu yra pigu, reikia tik jėgų.
"Manau, kad važiuodamas dviračiu taip pat gali lengviau kontaktuoti su žmonėmis. Tu nesi tik turistas, kuris lanko pažymėtus taškus. Kai važiuoji dviračiu, tu tarsi esi vienas tų vietinių žmonių. Aš dviračiu keliauju ten, kur noriu", – patikino brazilas.
Keliautojas su savimi vežasi kelis ryšulius daiktų. Atskiruose krepšiuose jis supakavęs drabužius, fotoaparatą ir filmavimo kamerą, kitame – maistas ir vanduo. Ant galinės sėdynės supakuota palapinė, kilimėlis ir kiti rakandai, būtini išgyventi.
Lietuvos vaizdas
Lietuvoje brazilas lankosi jau antrą kartą. Per mūsų šalį keliavo į Rusiją ir iš jos. Vyras tris dienas apsistojo Utenoje, Ukmergėje. Kaune svečias šį kartą nakvojo tik vieną naktį.
Keliautojas pasakojo, kad žmonės čia draugiški, dažnai užkalbina. M.Kosta minėjo, kad kartais erzina vietiniai nuo alkoholio apsvaigę žmonės.
"Būna, atsisėdu ant suoliuko ir pradedu valgyti, tai ateina išgėrę žmonės, atsisėda šalia ir prašo pinigų alui. Tai nėra labai maloni patirtis. Bet šiaip saugu, per visą kelionę dar nėra nieko nutikę", – prisipažino keliautojas.
Vyras pasakojo, kad Kaune architektūra kažkuo primena namus, nes jo gimtinėje Brazilijoje labai mažai stiklinių pastatų, daugiau – mūriniai namai. Todėl jis mieste ilgai ir neužsibūna. Kaune šiek tiek pasivaikščiojo Laisvės alėja, tačiau net neužsuko į Senamiestį, nes jam labiau patinka gamta, todėl stengiasi didžiuosiuose miestuose ilgai neužtrukti.
"Patinka upės, kalnai, vandenynai ar jūros, kartais pamatau lapių. Iš tiesų tai labiausiai ir žavi gamta, o miestuose sunku važiuoti, nes yra labai klaidu, tenka nemažai sugaišti laiko tam, kad rastum teisingą kelią. Be to, mažuose miestuose yra viskas vietoje, o didžiuosiuose, jei reikia surasti parduotuvę ar banką, viskas būna skirtinguose galuose", – minėjo M.Kosta.
Sunku patikėti, bet dviratininkas keliauja per pasaulį be globalinės padėties nustatymo sistemos (GPS). Vadovaujasi popieriniais žemėlapiais, todėl su savimi kišenėje vežasi visą Europą. M.Kosta tikino, kad GPS siųstuvas yra per brangus ir ne toks patogus. Jei jau pagal popierinį žemėlapį neranda kelio, klausia vietinių žmonių.
Nakvynės ypatumai
Dviratininkas pasakojo, kad daugiausia naktų teko praleisti savo palapinėje. Ją vyras pasistato įvairiose vaizdingose vietose ir jei patinka, pasilieka ten keliomis dienomis ilgiau. Vis dėlto kartais tenka nakvoti ir vietinių gyventojų namuose.
"Kartais patys žmonės pasikviečia pasisvečiuoti pas save, būna ir aš juos susirandu, tačiau dažniau miegu savo palapinėje. Smagu, kai žmonės pakviečia, bet kai miegu palapinėje, galiu daryti tai, ką noriu, ir nesu priklausomas nuo kitų žmonių", – sakė M. Kosta.
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį keliautojas praleido kauniečių namuose. Dviratininką kaunietis Tomas sutiko atsitiktinai, tačiau pabendravo ir pats pakvietė į namus.
"Pamatėme mes jį degalinėje ir paėmėme. Pirmą kartą taip priimame užsienietį į namus, tačiau patirtis gera, įdomus žmogus", – sakė Tomas.
M.Kosta prisipažino, kad visos kelionės metu dar nė karto neteko miegoti viešbutyje. Jis tikisi, kad ir nereikės ten kojos žengti, nes tai – papildomos išlaidos, o malonumo mažai, nes vėl turi taikytis pagal grafiką – nustatoma, kada valgyti ar išvykti.
Naujausi komentarai