Siekiant užkirsti kelią AKM plitimui Kauno rajone, rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis pasirašė įsakymą dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių Kauno rajono savivaldybės teritorijoje.
Nuo liepos 8 dienos draudžiama pašaliniams asmenims ir transportui lankytis kiaulių ūkiuose Taurakiemio seniūnijos Arlaviškių, Tursono, Viršužiglio, Dobilijos, Margininkų, Piliuonos, Taurakiemio, Užupių, Vainatrakio kaimuose, taip pat Samylų seniūnijos Samylų ir Šlienavos kaimuose, Rokų seniūnijos Vainatrakio kaime, kur nustatytas afrikinis kiaulių maras, iki Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atšauks nustatytus apribojimus.
Stebimų seniūnijų seniūnai įpareigojami informuoti gyventojus ir ūkio subjektus apie kiekvieną rastą nugaišusį šerną arba susirgusią ar nugaišusią kiaulę nedelsiant pranešti Kauno valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
Už minėtų teritorijų kelio ženklų ir užkardų įrengimą bei žymėjimą teritorijoje, kurioje nustatytas afrikinis kiaulių maras atsakingi Kauno rajono Kelių transporto skyriaus specialistai, seniūnai.
Į pašalinių žmonių ir transporto judėjimą Arlaviškių, Tursono, Viršužiglio, Dobilijos, Margininkų, Piliuonos, Taurakiemio, Užupių, Vainatrakio, Samylų, Šlienavos kaimuose Taurakiemio, Samylų ir Rokų seniūnijose dėmesį atkreips ir Kauno rajono policija.
Iš viso šiais metais Lietuvoje AKM nustatytas 164 šernams (129 nugaišusiems ir 35 sumedžiotiems), užfiksuoti net trys protrūkiai smulkiuose kiaulių ūkiuose.
Biologinio saugumo reikalavimų privalo laikytis ne tik ūkininkai, bet ir medžiotojai. Sumedžiotus šernus ir mėginius jie gali gabenti tik sandariose dėžėse, maišuose ar kitaip supakuotus, kad neištekėtų skysčiai.
Išdorojus šernus, tą vietą, įrankius, pirminio apdorojimo aikšteles ir teritoriją aplink gyvūnų atliekų duobes būtina išdezinfekuoti AKM sukėlėjus veikiančiomis priemonėmis.
Pastebėjus ligos požymius ar nugaišus auginamoms kiaulėms, ūkininkai privalo apie tai pranešti veterinarijos gydytojams. Gyventojams suradus šerno gaišeną, jos negalima liesti, o reikia nedelsiant informuoti VMVT teritorinius padalinius ar pranešti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.
Naujausi komentarai