Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip sekasi iš studento konfiskuotam krokodilui?

2018-10-17 19:28

Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode tebegyvena kadaise čia atvežtas konfiskuotas krokodilas. Sodas priglaudęs daug vėžliukų, kurie buvo pardavinėjami prie parduotuvių, taip pat aplinkosaugininkų iš vieno garliaviečio atimtus vorus. Čia anksčiau buvo įkurdinta ir iš Mykolo Zobovo cirko aktorė beždžionė Regina.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Dalia Černevičienė sakė, kad anksčiau būdavo vos vienas kitas atvejis, kai tekdavo konfiskuoti be leidimų, netinkamomis sąlygomis laikomus ar apskritai draudžiamus auginti Lietuvoje laukinius gyvūnus. 

Šiemet gautas ne vienas skundas dėl gatvėse, prie parduotuvių pardavinėjamus vėžliukus. Apie tokios nelegalios veiklos bumą rašė ir portalas kaunodiena.lt. Vien iš vieno prekeivio rugsėjo pabaigoje buvo konfiskuoti 27 gyvūnai. 

„Invazinių rūšių atstovų net namuose negalima turėti, o čia vykdoma jų prekyba. Beje, tokiomis oro sąlygomis šiltame klimate augusius vėžliukus  pardavinėti yra kankinimas“, – teigė D. Černevičienė. Pamačius pardavinėjamus vėžliukus, specialistė siūlo kuo skubiau kreiptis pagalbos numeriu 112 ir paprašyti, kad sujungtų su aplinkosaugos specialistais.

Anot jos, vėžliams reikalinga ypatinga priežiūra, o nelegalūs pardavėjai pirkėjams suokė, kad jie augs nedideli ir juos lengva prižiūrėti. Iš tiesų Kamberlendo raštuotasis vėžlys gali užaugti geros lėkštės dydžio ir gyvendamas nelaisvėje sulaukti 10 metų (laisvėje jie išgyvena ir iki 30 metų), be to, šie gyvūnai yra vandeniniai – jiems būtinas vanduo plaukiojimui. 

Invazinės rūšys pavojingos ne tik todėl, kad gali išstumti vietines rūšis, bet ir gali platinti ligas, nežinia, kokį poveikį gali turėti vandens telkinių, jeigu tai vandens gyvūnai, augmenijai. 

Ji patarė apskritai gyvūnų nepirkti turguose, prie parduotuvių, gatvėse ar pan. Svarbu gauti gyvūno kilmės dokumentus ar bent dokumentus, įrodančius įrodančių, iš ko ir kada gyvūnas įsigytas.

Prieš porą metų aplinkosaugininkai iš veterinarijos studento konfiskavo krokodilą. "Jis aiškino, kad pirkęs neva driežą, o šiam išaugus į krokodilą nutarė parduoti per skelbimus internete", – pasakojo D. Černevičienė.

Prieš septynerius metus sode laikinai buvo apsistojusi beždžionė Regina, čia atsidūrusi po teisminių ginčų tarp cirko savininkų Zobovų. Vėliau M.Zobovas siekė ją atgauti, tačiau negalėjo pateikti jos įsigijimo dokumentų.

Po karantino šimpanzei buvo rasti nauji namai, ir ji iškeliavo iš Lietuvos. Olandijos tokiems gyvūnams skirtoje reabilitacijos įstaigoje jai buvo nustatyta lėtinė sunki liga – hepatitas B.

Praėjusią savaitę Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistai, gavę informacijos apie tokią prekybą per skelbimų portalą skelbiu.lt, rado, kad vyras iš tiesų prekiavo vorais, neturėdamas Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais.

Skelbime buvo nurodyta, kad parduodami 9 rūšių vorai, bet pardavėjas teturėjo tik 3 rūšių. Viena iš jo siūlytų rūšių – Lasiodora parahybana – yra kilusi iš Brazilijos. Tai trečia pagal dydį vorų paukštėdų rūšis. Kita rūšis – Psalmopoeus cambridgei – nuodingas tarantulas, kilęs iš Trinidado. Trečioji – Poecilotheria vittata – kilusi iš Šri Lankos ir įtraukta į Tarptautinės gamtos išsaugojimo organizacijos raudonąjį sąrašą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų