Sovietmečiu atvykdavusi į Kauną, Prezidentė Dalia Grybauskaitė čia perskaitydavo slaptą žinią apie Nepriklausomos Lietuvos istoriją. Ji slypėjo Karo muziejuje, kurio puoselėtojus ji pasveikino su garbinga sukaktimi.
Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse atvykusi į Kauną, Vytauto Didžiojo karo muziejaus 90-mečio minėjimą šalies vadovė pasitikta skambant varpų muzikai. Renginio pradžioje iššovė trys pabūklų salvės pagerbiant visų amžių kovotojus už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
Prezidentės teigimu, Karo muziejus yra Nepriklausomybės kovų lobynas ir patriotizmo užtaisas kiekvienam lietuviui. Ji priminė, kad prieš 90 metų steigiant muziejų, kariuomenė, patriotiškai nusiteikę žmonės, ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, atsiliepė į kreipimąsi ir patys nešė į muziejų daiktus, įprasminančius šventą kovą už laisvę.
Jubiliejaus proga muziejaus darbuotojams Prezidentė palinkėjo neblėstančio įkvėpimo kaupiant ir puoselėjant Nepriklausomybės kovų lobyną, o Lietuvos žmonėms - visuomet atminti šventus mūsų istorijai įvykius ir semtis juose prasmės bei stiprybės.
Aplankiusi dvi naujas ekspozicijas, bylojančias apie Lietuvos karybos istoriją ir lietuvių kovas už laisvę, šalies vadovė prisipažino, kad jos primena labai daug.
„Ankstesniais laikais, kai dar buvo kita sistema, tekdavo lankytis Kaune. Karo muziejus buvo labai svarbus, nes čia buvo užslėpta žinia apie nepriklausomos Lietuvos istoriją. Džiaugiuosi, kad muziejus puoselėjamas“, - komentavo Prezidentė. Ji prisipažino, kad M.K.Čiurlionio dailės bei Karo muziejai jai būdavę šventos Kauno vietos.
Prezidentės nuomone, bet kuri tauta, kuri negerbia savo istorijos, neturi ateities. „Pagarba istorijai ir žmonėms, kurie kūrė mūsų šalį, labai svarbi ir mums, ir mūsų vaikams“, - akcentavo šalies vadovė.
D.Grybauskaitė gyrė kauniečius, kad šie sumanė Vasario 16-ąją surengti mylimiausio Lietuvos prezidento rinkimus, tačiau kuriam iš jų atiduotų savo balsą – ji neįvardijo: „Visus juos gerbiu“.
Muziejaus direktorius Gintautas Surgailis išsakė viltį, kad šis muziejus ateityje taps vienu moderniausiu šalyje, ir sieks, kad iš jo išėję lankytojai didžiuotųsi Lietuvos istorija bei kariuomene.
Laikinojoje Lietuvos sostinėje Karo muziejus buvo iškilmingai atidarytas 1921-ųjų vasario 16 dieną, kai Lietuvos Respublika šventė trečiąsias nepriklausomybės metines. Į naujuosius rūmus muziejus persikėlė 1936-ųjų vasario 16-ąją. Dabar muziejuje yra daugiau kaip 200 tūkst. eksponatų.
Naujausi komentarai