Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune – Lietuvos krepšinio šimtmečio minėjimas, atidengta skulptūra J. Naismithui

Kaune penktadienį minimas Lietuvos krepšinio šimtmetis, atidengta skulptūra šio sporto pradininkui Jamesui Naismithui (Džeimsui Neismitui).

„Jis sukūrė krepšinį, be jo mes turbūt krepšinio nežaistumėme ir tų pergalių nebūtų“, – BNS sakė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atstovas spaudai Mindaugas Gobikas.

Lentelėje ant skulptūros iškalti tokie žodžiai: „Skulptūra, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečio proga. Joje vaizduojamas J. Naismithas – krepšinio išradėjas“.

Skulptoriaus Luko Šiupšinsko kurta skulptūra įrengta prie Lietuvos krepšinio namų Santakos gatvėje, ji kainavo 40 tūkst. eurų.

Taip pat atidengta šalia esanti krepšinio legendų ir sirgalių aikštelė.

„Ji yra sumažinta krepšinio aikštelė, ją su laiku padengs žalvarinės apvalios plokštelės, ant kurių kiekvienas galime save įsiamžinti“, – pasakojo LKF atstovas.

Jo teigimu, numatyta, kad aikštelėje tilps 6 tūkst. vardinių plokštelių, tačiau penktadienį atidengtos 100 legendinių Lietuvos krepšinio asmenybių plokštelės.

Vėliau Krepšinio namuose vyko šventinis minėjimas, jame dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda, buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus, taip pat FIBA, NBA atstovai, savivaldybių merai, krepšinio bendruomenės nariai, legendiniai žaidėjai.

Prieš 100 metų, 1922 metų balandžio 23-iąją, pirmose Lietuvoje vykusiose krepšinio rungtynėse žaidė Kauno rinktinė ir Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos komanda.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Prezidentas: krepšinis užima ypatingą vietą kiekvieno lietuvio širdyje

„Šimtmetis, prabėgęs nuo pirmųjų Stepono Dariaus krepšinio pamokų ir istorinių 1922 metų balandžio 23 dienos rungtynių, išties daug pasako apie tai, kas ir kokie mes esame. Krepšinis lydėjo Lietuvą ir lietuvius ne tik kasdieninėje veikloje, bet ir svarbiausiuose valstybingumo raidos etapuose“, – apžiūrėjęs atidengtą krepšinio sumanytojo J. Neismito paminklą sakė prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, pirmosios skambios pergalės krepšinio aikštelėje skatino Lietuvos žmonių pasididžiavimą savo valstybe, stiprino tikėjimą savo jėgomis. Atradę save šiame nuostabiame, taktiškai turtingame žaidime, pavertėme jį neatskiriama lietuviškos tapatybės dalimi.

„Net ir pusę amžiaus kentėdami okupantų priespaudą, išsivadavimo vilties neretai ieškodavome krepšinio aikštelėje. Tvirtai įaugęs nacionalinėje kultūroje, krepšinis padėjo nepriklausomos Lietuvos valstybės idėjai išgyventi visas jai tekusias negandas, o atėjus laikui – veržliai atgimti. Tad nenuostabu, kad kiekvieno lietuvio širdyje krepšinis iki šiol užima ypatingą vietą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovo žodžiais, tam, kad Lietuvos krepšinis išliktų stiprus, jo bendruomenė turi nuolat atsinaujinti, ieškoti ir rasti inovatyvių sprendimų, užkrėsti jaunimą gražiais pavyzdžiais.

„Štai kodėl noriu atskirai pasveikinti gražią ir prasmingą iniciatyvą įamžinti 100 legendų – ryškiausių asmenybių, nusipelniusių Lietuvos krepšiniui, o kartu – ir Lietuvai. Tai yra savalaikis priminimas, kad visų svarbiausi – žmonės, jų atsidavimas, meilė ir pasiryžimas dirbti, kad šis žaidimas ir toliau džiugintų mus visus. Dėkoju tiems, kurie visą šimtmetį statė Lietuvos krepšinio rūmus, juos puoselėjo ir stiprino, ir linkiu mums visiems dar ne vieno šimto metų vienybės ir pergalių“, – sakė prezidentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų