Birželio 12-13 dienomis vyksiančios konferencijos metu bus diskutuojama apie teikiamas paslaugas miestuose narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantiems asmenims, narkotikų ir smurto ryšį.
Į pirmą kartą tokio aukšto lygio Kaune organizuojamą konferenciją atvyksta per 70 užsienio svečių iš Bulgarijos, Estijos, Islandijos, Airijos, Latvijos, Maltos, Norvegijos, Švedijos, Italijos miestų.
„Kaunas kaip šios konferencijos šeimininkas pasirinktas neatsitiktinai. Visoje Europoje mus vertina kaip lygiaverčius partnerius ir pripažįsta mūsų pasiekimus kovojant prieš priklausomybes. Žmonės, priklausantys nuo alkoholio ar narkotikų, – šalia mūsų, tačiau nereikia jų bijoti, vengti ar tiesiog užsimerkti. Atvirkščiai – privalome jiems suteikti visokeriopą pagalbą“, – teigė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.
Pasak vicemerės, esminį vaidmenį atlieka tarpinstitucinis bendradarbiavimas tarp švietimo, policijos, savivaldybės ir kitų šalių. Visuomenę svarbu nuolat informuoti apie žalingų įpročių sukeliamas kančias, taip pat būtina suteikti tinkamą pagalbą tiek jau vartojančiam asmeniui, tiek reabilitacijos keliu einančiajam.
Konferencijos metu policijos pareigūnai kartu su Kauno miesto visuomenės sveikatos biuru pristatys programą prieš rūkymą, alkoholį ir narkotikus naudojant užsienio šalių edukacines priemones. Pirmadienį ir antradienį nuo 8 iki 13 val. Studentų skvere (šalia Vytauto Didžiojo universiteto, Daukanto gatvėje) įsikurs mobilus informacijos taškas.
„Jame pademonstruosime imitacinę vėžiu sergančio žmogaus burną, bus pučiami muilo burbulai kaip alternatyva rūkymui“, – pasakojo Visuomenės sveikatos biuro atstovai.
ECAD organizacijai priklauso per 250 narių iš 20 ES šalių. Organizacija vienija regionų sostines ir miestų savivaldybes, suteikdama platformą keistis žiniomis, gerąja praktika.
Kaunas į ECAD tinklą įstojo 2003 metais.
Naujausi komentarai