Pereiti į pagrindinį turinį

Kauniečiai jau graibsto egles ir jų šakas (dalijimo vietos)

2015-12-10 03:00
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kalėdos dar tik už dviejų savaičių, bet prekyba eglėmis ir jų šakomis įpusėjo. Prekybininkai teigia, kad jų kainos šiemet pakilo, bet labai nedaug.

Nuo keturių eurų

Prieš Kalėdas Kauno miškininkai nemokamai išdalys apie 4 tūkst. eglių šakų. Kauniečiai nemokamos akcijos nelaukė ir į medelynus suskubo vos įžiebus pagrindinę žaliaskarę Rotušės aikštėje, iki didžiųjų švenčių likus beveik mėnesiui.

"Šiemet žmonės pirkti eglutes ėmė kaip niekada anksti. Nei seniau, nei pernai taip neskubėjo kaip šiemet", – pastebėjo Raudondvario medelyno viršininkė Rima Žebrauskaitė. Anksčiau prekyba prasidėdavo gruodžio pradžioje.

Šaką namo parsinešti galima už 0,6–2 eurus. Brangiausios – dekoratyvinių eglių.

Eglučių vazonuose kainos prasideda nuo 5–6 eurų (už 70 cm aukščio medelį). Didesnių, siekiančių net ir 2,5 m aukštį vazonuose esančių eglių kaina siekia iki 40 eurų.

Nukirstą nedidelę eglutę galima įsigyti už 4–5 eurus. Dideli medžiai įkainoti ir 40 eurų, o už išskirtinio aukščio – 4–5 m gražuoles egles prašoma iki 100 eurų.

"Šiemet tokių kelias jau pardavėme. Tai jau nepaprastos eglės, o itin gražios sidabrinės eglės ar kėniai. Vienas tokio aukščio įspūdingas pilkasis kėnis šiandien iškeliaus į Kauno miesto muziejų. Dideles egles perka ir bažnyčios, organizacijos", –  pasakojo medelyno vadovė.

Ieško išskirtinių medžių

R.Žebrauskaitė pastebėjo, kad kauniečiai vis dažniau ieško kažko išskirtinio, ir nebūtinai gabaritais. "Pas mus važiuoja, nes čia didelis pasirinkimas. Turime ir baltųjų, dygiųjų, serpininių eglių, kelių rūšių kėnių", – vardijo žinovė. Išvardytos rūšys skiriasi spalva, formomis.

Kaip laikyti kirstą eglę, kad ji kuo ilgiau džiugintų akį? "Parsivežus namo reikėtų atnaujinti pjūvį ir pamerkti į vandenį. Yra specialūs stovai, į kuriuos būna galima įpilti vandens. Svarbi ir patalpos temperatūra. Kuo vėsiau, tuo eglėms geriau", – patarė R.Žebrauskaitė.

Kaip ji pasakojo, ilgiausiai išsilaiko, praktiškai beveik nenubyra dygiosios, arba liaudiškai vadinamos sidabrinės, eglės spygliai. Ji pamerkta galėtų puikiai išsilaikyti ir iki pavasario.

Prekiaus ir mieste

Nuo šiandien bus pradėta prekiauti šakomis, eglutėmis ir mieste, savivaldybės patvirtintose vietose.

Iki vakar dienos jau kreipėsi aštuoniolika prekiautojų dėl leidimo užsiimti tokia veikla. Pernai iki gruodžio 9 d. buvo išduoti dešimt, o per likusias metų dienas – net 37 tokie leidimai ir už juos buvo surinkta 1,2 tūkst. litų vietinės rinkliavos, informavo Kauno miesto savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Prokopienė.

Už dieną vienoje vietoje pernai į miesto biudžetą reikėjo įnešti po 10 litų, šiemet – po 3 eurus. Šiemet už išduotus tokius kalėdinius leidimus savivaldybė surinko 132 eurus.

Dalys nemokamai

Kitą penktadienį, gruodžio 18-ąją, miškininkai visiems norintiesiems eglių šakas dalys nemokamai.

Kauno miškų urėdas Edmundas Kovalčikas sakė, kad kauniečiams bus išdalyta apie 4 tūkst. šakų. "Jos gražios, kirstos specialiai dalyti. Dalijimo vietose miškininkai turės ir kirvį, ir kaladę, išsirinktą šaką galės patrumpinti ar pakoreguoti taip, kaip pageidaus gyventojai", – sakė urėdas.

Dalybos tądien vyks tol, kol bus šakų. Vienas žmogus galės prašyti ir kelių šakų. "Galės parvežti ir kaimynui, ir draugui, ir sau", – teigė E.Kovalčikas.

Gruodžio 18-ąją nuo 15 val. eglišakės bus dalijamos šiose vietose: Savanorių pr. 371, Kaune (prie Kauno rajono savivaldybės); Baltų pr. 53, Kaune (prie Šilainių seniūnijos); Instituto g. 1a ir Pilies g. 8, Raudondvaryje; Čekiškės g. 98, Vilkijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų