Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno jaunimas primena: kelyje kiekvienas turi būti atidus

2015-12-09 16:00

"Atsargumas tamsiuoju paros metu turėtų tapti įpročiu", – neabejoja jaunimo asociacijos "Rytojaus Lietuva" vadovas Mindaugas Puidokas. Aktyvus Kauno jaunimas susivienijo vakar vykusioje akcijoje, pėsčiųjų perėjose uždegė žvakutes ir dalijo pėstiesiems atšvaitus.

Daugiausia žūsta pėstieji

"2013–2014 m. pėsčiųjų žuvusiųjų skaičius buvo didesnis nei vairuotojų, taigi problema tikrai aktuali. Būtina skatinti vairuotojų bei pėsčiųjų sąmoningumą, raginti, kad būtų atidesni vieni kitiems ir atsakingi už savo veiksmus vairuodami automobilį ar eidami per gatvę", – įsitikinę jaunimo asociacijos atstovai.

Akcijos "Saugios ir šviesios perėjos 2015" tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į esamą situaciją keliuose ir skatinti atsakomybę ir vairuojant, ir einant per gatvę pėsčiųjų perėjose.

"Vairuotojai ir pėstieji turėtų būti žymiai atidesni prie perėjų, nes pėstieji sudaro daugumą žuvusiųjų keliuose. Taip pat būtina skatinti pėsčiuosius naudoti atšvaitus ir pasirinkti tinkamą aprangą", – esmines problemas įvardijo asociacijos atstovai.

Remiantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis, 2015 m. iki lapkričio 20 d. keliuose jau žuvo per 200 žmonių, o daugiau nei 3,2 tūkst. buvo sužeisti.

Jaunimo asociacijos atstovai mano, kad pagrindinė problema, kai pasikeičia šviesaus paros meto trukmė, – vairuotojai ir pėstieji neįvertina rizikos ir gana dažnai būna neatidūs. Prie didelio avaringumo keliuose prisideda ir tokie veiksniai, kaip nepalankios oro sąlygos, prastai apšviestos pėsčiųjų perėjos ar prastas matomumas.

Projektuotos dar sovietmečiu

Susisiekimo ministerija jau yra parengusi Lietuvos miestams rekomendacijas, kaip įrengti saugias perėjas. Anot kelių ir transporto tyrimo instituto saugaus eismo skyriaus ekspertų, Lietuvoje perėjos buvo projektuotos dar sovietmečiu, kai eismas nebuvo toks intensyvus. Pavojingiausiomis perėjomis yra laikomos tos, kurios kerta keturias eismo juostas.

"Idėja rengti akciją kilo atsitiktinai, važiuojant Kovo 11-osios gatve, šalia "Girstučio" pastebėjau uždegtas Vėlinių žvakes. Jos patraukė dėmesį ir privertė susimąstyti, kiek tokių perėjų mūsų mieste, pažymėtų mirtį pranašaujančia simbolika", – pasakojo M.Puidokas.

Organizacijos vadovas teigia, kad šia akcija norima pradėti formuoti naują Lietuvos žmonių elgesio kelyje modelį. "Atsargumas tamsiuoju paros metu turėtų tapti įpročiu. Atsargiems reikia būti tiek vairuotojams, pasirenkant saugų greitį, tiek pėstiesiems, pasirenkant tinkamą aprangą ir atšvaitus", – neabejoja M.Puidokas.

Prisidėjo ir policija

Aktyvaus jaunimo asociacija "Rytojaus Lietuva" šią socialinę akciją surengė kartu su Kauno kelių policija ir Kauno miesto savivaldybe. Savivaldybė įsipareigojo iki vakar dienos patikrinti, ar prie pėsčiųjų perėjų Kaune nėra perdegusių lempų ir, jei tokių būtų, jas pakeisti.

Prie 52 avaringiausių pėsčiųjų perėjų Kaune ir jo rajonuose vakar nuo pusės penkių iki pusės septynių vakaro budėjo policijos kursantai ir asociacijos atstovai, savanoriai iš įvairių Kauno universitetų. Jie pėstiesiems dalijo atšvaitus ir ragino juos būti budresnius kertant gatves.

Prie perėjų buvo uždegtos žvakutės aukoms atminti ir priminti, kad daugybė žmonių jau tapo vairuotojų ir pėsčiųjų neatidumo aukomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų