Pereiti į pagrindinį turinį

Laikinosios sostinės dvasia sugrįžo į Kauną

2019-05-18 15:34

Kauno gimtadienio šventėje šiemet dėmesys skiriamas trims epochoms: viduramžiams, tarpukariui ir naujausiems laikams. Laikinosios sostinės laikotarpį miesto šventėje priminė išskirtinės instaliacijos ir muzikiniai pasirodymai.

Pagrindinė Kauno senamiesčio gatvė perkėlė į tarpukarį. Vilniaus gatvėje padarytos instaliacijos ir muzikiniai garsai perkėlė į tuos laikus, kai Kaunas atliko svarbų Lietuvos istorijos vaidmenį ir tapo sostine, tad praeiviai galėjo akies krašteliu žvilgerėti į ano meto dvasią.

Viduryje Vilniaus gatvės specialiai Kauno gimtadieniui pastatytas fontanas, kuris šoko pagal tarpukario muziką. Visiems gerai žinomos melodijos vertė į viršų šokinėti vandens purslus. Kalbinti praeiviai šios instaliacijos autoriams negailėjo pagyrų.

„Kai buvau maža, pas močiutę esu girdėjusi šias dainas. Ji yra pasakojusi, kad prie Smetonos buvo visai įdomu gyventi. Kažkaip visada ištempusi ausis klausydavau jos pasakojimų apie to meto Kauną. Tad išgirdus tarpukario melodiją, mintimis nuskriejau į vaikystę pas močiutę. Pats fontanas taip pat labai gražus, netikėta, kad Vilniaus gatvėje gali būti toks daiktas. Tikrai skurta gera atmosfera“, – tikino Jūratė.

Ji yra pasakojusi, kad prie Smetonos buvo visai įdomu gyventi. Kažkaip visada ištempusi ausis klausydavau jos pasakojimų apie to meto Kauną.

Visai šalia fontano praeivius traukė gėlių skvereliu tapusi Palangos gatvė. Kauniečiai traukė savo išmaniuosius telefonus ir noriai pozavo prie gėlių sienos.

Tarpukario dvasia sklandė ir kitose miesto vietose. Štai Rotušės aikštėje renginį vedė pats Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, kuris ne tik nuo scenos kreipėsi į žmonės, tačiau noriai su jais bendravo ir pačioje Rotušės aikštėje.

Prasidėjus Kauno gimtadienio šventei, duris visuomenei atvėrė iki tol buvusi apleista Kauno Švc. Sakramento bažnyčia, tad šventovės kiemelis taip pat kvietė pasidomėti tarpukariu. Čia įsikūrė kino centras „Romuva“, kuris siūlė po atviru dangumi lankytojams stebėti istorinius filmus, kurie perteikė reikšmingus tarpukario įvykius ir detales.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų