Pereiti į pagrindinį turinį

Muzikinis teatras virsta Laisvės alėjos puošmena

2021-01-30 04:00
DMN inf.

Kauno valstybinio muzikinio teatro ir šalia jo esančio sodelio rekonstrukcijos darbai perkopė pusiaukelę. Nors lauko darbus pristabdė šaltų orų nepagailėjusi žiema, tikimasi, kad atnaujintos erdvės jau šių metų vasarą gyventojams ir miesto svečiams taps naujai atrasta laisvalaikio erdve ir traukos centru. Ir tai tik dalis projektų, kurių darbai šiemet sulauks pabaigos.

Muzikinis teatras virsta Laisvės alėjos puošmena
Muzikinis teatras virsta Laisvės alėjos puošmena / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pastatas nušvis naujai

Rekonstrukcijos darbai prie vieno didžiausių teatrų Lietuvoje prasidėjo praėjusių metų vasarą. Objektus atnaujina rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Autokausta“. Pasak Muzikinio teatro vadovo Benjamino Želvio, per pusmetį suspėta padaryti daugiau kaip pusę planuotų darbų.

„Kadangi atėjo žiema, darbai stabtelėjo. Jiems pratęsti reikia tinkamų oro sąlygų. Vidaus darbai atlikti. Stogo atnaujinimas beveik baigtas. Vėliau ant jo bus įrengtos saulės baterijos. Dabar laukiame naujienų iš Kultūros ministerijos dėl projekto finansavimo. Tikimės, kad jau gegužę ar birželį gyventojai pastolių nebematys“, – pasakojo B.Želvys.

Rangovai per metus įsipareigojo ne tik renovuoti Muzikinio teatro stogą, ant jo įrengti fotoelektrinius modulius ir apšiltinti požeminio aukšto drabužines, bet ir atnaujinti fasadą bei pasirūpinti spalvingu pastato apšvietimu, kokiu jau buvo įpratę grožėtis praeiviai.

Po rekonstrukcijos neliks galvos skausmo ir dėl pastato patalpų užliejimo ar per liūtis tvinstančios gretimos gatvės – bus sutvarkyta lietaus nuotekų sistema.

Simboliška, kad Muzikinis teatras pokyčius pasitinka pradėdamas skaičiuoti antrąjį lietuviškosios operos šimtmetį ir neseniai paminėjęs profesionaliojo Lietuvos teatro 100 metų jubiliejų. Būtent dabartinio Kauno valstybinio muzikinio teatro pastate 1920-ųjų gruodį įvyko pirmoji spektaklio premjera.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Betoną pakeis granitas

Pavasarį, atšilus orams, darbai bus pratęsti ir skvero teritorijoje – 8 tūkst. kv. m plote betonines plokštes pakeis granitinė danga.

„Iki šiol viską tvarkėme po žeme – vyko archeologiniai tyrimai, po jų sudėliojome paruošiamuosius sluoksnius. Liko pagrindiniai darbai – pakloti dangą ir įrengti mažąją architektūrą. Visa tai turėtų prasidėti pavasarį. Atgimus sodeliui, ši miesto erdvė sužibės naujai ir neabejotinai taps dar vienu traukos centru“, – įsitikinęs Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Sutvarkius dangą, bus atnaujintas ir apšvietimas. Tamsiuoju paros metu jis suteiks tiek estetinį grožį, tiek užtikrins didesnį saugumą. Atnaujintas miesto sodas bus pritaikytas ir žmonėms, turintiems negalia, ir tėvams su vaikų vežimėliais.

Tikimės, kad jau gegužę ar birželį gyventojai pastolių nebematys.

Per rekonstrukciją dėmesio sulauks ir centrinėje parkelio dalyje esantis fontanas. O štai Juozo Ruzgo ugnies deivės „Gabijos“ skulptūra bus perkelta į kitą miesto erdvę. Tokį sprendimą priėmė skulptorių bendruomenė.

Unikalus monumentas – istorinė Romo Kalantos atminimo vieta – liks toje pačioje vietoje. Rangovams pavesta atsakingai saugoti sodelyje augančius medžius.

Atnaujins parkus ir skverus

Pavasarį numatyta atnaujinti ir daugiau miesto erdvių – pastebimų pokyčių sulauks tarp Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų centrinių rūmų esantis Studentų skveras. Iki 2022 m. akademinio jaunimo pamėgtoje aikštėje turėtų atsirasti žaliosios zonos su augalų apšvietimu, jaukios terasos su suoliukais tarp jų.

Pasak projekto autoriaus architekto Rimanto Giedraičio, Studentų skvere bus naudojamos granito plokštės ir šviesus betonas. Tokios pat apdailos medžiagos buvo naudojamos iš pagrindų atnaujinant Vienybės aikštę. Ir tai dar ne viskas – Studentų skvere numatytos vietos skulptūroms. Kaip ir vykdant kitus projektus, rangovų bus reikalaujama išsaugoti esamą augaliją.

Jaukus skveras bus įrengtas ir kapitališkai sutvarkytoje Kęstučio gatvėje, ties susikirtimu su Gedimino gatve. Ruošiamas jo techninis projektas. Teritorijoje į akis krenta gatvės meno piešiniais išmargintos sienos. Jų neketinama griauti – rekonstruojant svarstoma netgi papuošti žalvarinėmis detalėmis.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Netrukus kur kas patrauklesne vieta gyventojams ir miesto svečiams taps Žaliakalnio teritorija tarp K.Petrausko, M.Jankaus gatvių, V.Kudirkos alėjos ir Radvilėnų plento. Šioje erdvėje nuspręsta įrengti du skverus – mažąjį ir didįjį, kurie taps tarpusavyje persiliejančiomis zonomis. Brandžių ąžuolų gretas papildys dar virš dešimties jaunų ąžuoliukų.

Pokyčių sulauks ir Nemuno bei Neries santakos parkas. Konkursą laimėjusi ir sutartį su Kauno savivaldybe sudariusi bendrovė „Autokausta“ įsipareigojo rekonstrukciją baigti iki 2022 m. Po atnaujinimo turėtų atgyti Daugirdo amfiteatras su viršutine terasa. Ties Senąja prieplauka ruošiamasi įrengti turėklus – tokius pačius, kaip ir visos Nemuno krantinės atitvarai. Santakos parke netrūks patrauklių laisvalaikio erdvių.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų