Kaip ir kasmet, Botanikos sode vykstančioje didžiausioje botaninėje šventėje Lietuvoje – „Kvapų naktyje“ grožėtis žaluma, pažinti gamtos paslaptis, mėgautis vidurvasario aromatais ir smagiai leisti laiką galima buvo jau nuo 14 val.
Tačiau vakarėjant, kai vasaros saulė ima leistis, lyg atsidėkodami, augalai atsiskleidžia savo nepakartojamais aromatais.
„Esu buvusi „Kvapų naktyje“ kažkada anksčiau. Po to kažkaip išvykos sutapdavo su šiuo renginiu, tai neteko apsilankyti, todėl šįkart atvykau noriai ir pasirengusi čia būti iki pat pabaigos“, – šypsojosi moksleivė Gabrielė Danytė, į renginį pakvietusi ir keletą draugių.
Mokinukės viena per kitą klegėjo, kad „Kvapų naktis“ – puikus laisvalaikis, kai nereikia pačioms sukti galvos, ką veikti – atėjai, o už tave viskas sugalvota.
„Nori – eini klausytis paskaitų, nenori paskaitų – išsitiesi pleduką pavėsyje ir užkandžiauji. Mes rimtai pasiruošėme“, – juokėsi Gabrielės draugė Justė. Merginų kuprinėse – sumuštiniai, gėrimai, saldumynai.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
„Kvapų naktyje“ – ir kvapniausio augalo rinkimai. Renginio dalyviai gautą lazdelę galėjo įsmeigti prie to augalo, kuris, jų nuomone, buvo kvapniausias.
Tačiau Botanikos sode augančių gėlių, medžių ir žolynų kvapus gerokai papildė čia susirinkusių parfumerių, eterinių aliejų, kvapiųjų vandenų gamintojų kolekcijos.
Ar žinojote apie spektaklio kvepalus? Tai dar viena meno forma, kuri padeda atskleisti spektaklio nuotaiką, pajusti siužeto intrigą bei giliai patirti, kokią emociją norėjo perteikti režisierius bei meninių kvepalų kūrėjai. „Kvapų naktyje“ pristatyti kvepiantys spektakliai.
Literatūriniame pojūčių salone ypatingai paruošti daugeliui žinomi kūriniai. Tačiau čia ne kūrinius siūlo skaityti, o atsiversti pažymėtą ištrauką, pajusti specialiai tai ištraukai sukurtą kvapą ir išgirsti parinktą muziką. Taip pat liesti, tarkime, Dorijano Grėjaus veidą, paskendusį žieduose.
Kūrybinės dirbtuvės „Gamtos formų atspaudai“ priminė, kad kiekvienas gali būti menininku. Reikia tik nepatingėti serbento, rūgštynės ar kitą lapą padengti dažais ir prispausti prie popieriaus lapo. Ažūrinis lapo antspaudas nepatyrusiai akiai gali atrodyti it koks lino raižinys.
Šiuo metu lankytojams neprieinamas Lietuvos zoologijos sodas svečiuojasi Botanikos sode. Tokiam vizitui labiausiai tiko jūrų kiaulyčių kompanija, kurias mielai kuteno vaikai, o parengtoje programoje „Kas knibžda miške“ laukė užduotis, pakvietusi pabūti gyvosios gamtos tyrinėtojais, pagal pateiktas priemones atpažinti Lietuvos miškų gyventojus.
„Galvoju, kad Botanikos sode visada smagu pasivaikščioti. Bet kažkaip neprisiruošiu. O šį kartą čia tiek visko, kad tik spėčiau per dieną apeiti. Ir ne tik pasigrožėti, o ir naudingų dalykų išgirsti“, – pati save lyg barė senjorė Milda Vaitulienė.
Moteris džiaugėsi per paskaitą apie gamtos ir miško terapiją sužinojusi, kad miške praleidus 3–4 valandas imuninė sistema suaktyvinama mėnesiui. Tai nustatė Japonų mokslininkai, todėl ponios Mildos planuose kartą per mėnesį pasiimti iš miško tai, ką jis duodą nemokamai.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Žinoma, „Kvapų naktyje“ ir pokalbiai apie sveiką ir kvepiantį maistą, žolelių ir šaknelių daromus stebuklus, lietuviškos pirties malonumus, ekologiškai išaugintus prieskonius ir jų poveikį ne tik maisto gardinimui, o ir nuotaikai.
„Na, aš šokti, greičiausiai, neisiu. Kaip ir jogos pratimų nedarysiu, bet man smagu čia pasidairyti, nors prieš atvažiuodamas, tai bambėjau, kad žmona per tokį karštį mane čia velka. Pačiam sau netikėtai, gerai jaučiuosi ir man čia patinka“, – poziciją išdėstė Česlovas Usonis ir nuskubėjo pas pelargonijų paslaptimis susidomėjusią žmoną.
Šiemetinė „Kvapų nakties“ programa nuo ramaus pasivaikščiojimo iki intensyvaus pajudėjimo, poezijos skaitymų, knygų pristatymų, laikinų tatuiruočių, piešimo ant veidų, ebru meno, jogos užsiėmimų, sąmoningo kvėpavimo ir kvapnių spektaklių stebėjimo.
Naujausi komentarai