„Esu žmogus su judėjimo negalia. Būdamas su reikalais Laisvės alėjoje pastačiau mašiną, bet sugrįžęs buvau nubaustas už tai, kad nesusimokėjau už stovėjimą, nors iki tol man tai buvo nemokama“, - rašo portalo skaitytojas.
Kelių policijos valdybos vyresnysis specialistas Linas Gudonis paaiškino, kad žmogus su negalia automobilį gali statyti nemokamai, jei jo automobilis yra pažymėtas skiriamaisiais ženklais „Neįgalusis“, o matomoje vietoje automobilyje padėtas specialus pažymėjimas. Jį nemokamai išduoda bendrovė „Automobilių stovėjimo aikštelės“.
Nors šis sprendimas dėl specialių leidimų įsigaliojo prieš kelis metus, vis dar pasitaiko atvejų, kai apie tai neįgalieji kauniečiai nieko nežino.
„Specialių leidimų prireikė tuomet, kai gerokai padaugėjo piktnaudžiavimo atvejų. Tiesiog sveikas žmogus prisiklijuoja ant automobilio neįgaliojo ženklą ir važinėja kur nori bei kaip nori. Dabar neįgalusis ant savo mašinos priekinio ir ant galinio lango turi turėti ne tik skiriamuosius ženklus, bet ir palikdamas automobilį turi padėti specialų leidimą“, - aiškino bendrovės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius Algimantas Puidokas.
Pasak jo, jeigu žmogus tikrai neįgalus, tačiau specialaus leidimo neturi, rinkliavos už stovėjimą bendrovės darbuotojas neturėtų imti, tačiau kiekvienu atveju apie tai reikia pranešti bendrovės vadovams.
Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinio transporto eismas draudžiamas“, jam galima stovėti ilgiau, negu leidžiama, vietose, kur stovėjimo laikas apribotas.
Neįgalusis taip pat gali sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto ženklinimo linijomis.
Vežimėliais neįgaliesiems leidžiama važiuoti dešiniuoju važiuojamosios dalies pakraščiu (nesvarbu ar yra kelkraštis, šaligatvis, pėsčiųjų takas).
Naujausi komentarai