Šiandien „Žalgirio“ arenoje jau nuo pietų skambėjo dainos. Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai skirtas renginys „Aš esu!“ prasidėjo muge, o baigsis žinomų Lietuvos atlikėjų koncertu. Renginys organizuojamas jau aštuntus metus iš eilės.
Paauglys, pamėgęs rankdarbius
„Labiausiai laukiau mugės“, – sakė Alytaus rajono Simno specialiosios mokyklos mokinys Andrius. Į Kauną kartu atvažiavo ir du paauglio broliai bei dar 27 mokiniai.
Tačiau Andrius su bendramoksle buvo vieninteliai, likę prie rankdarbiais nukloto stalo.
„Kiti išsibėgiojo apžiūrėti arenos, o Andrius labai mėgsta daryti rankdarbius ir jais prekiauti. Jis savaitgaliais Alytuje lekia į turgų ir juos pardavinėja“, – pasakojo technologijų mokytoja Zofija Jakubauskienė, rodydama vieną berniuko raižinį iš popieriaus.
Visą pelną alytiškis, anot pedagogės, išleidžia medžiagoms įsigyti, kad galėtų vėl kurti.
Neatsistebi vaikų gebėjimais
Ant Panevėžio jaunuolių dienos centro, kurį lanko sutrikusio intelekto žmonės nuo 18 metų, stalų žėrėjo iš įvairių karoliukų suverti papuošalai, meno dirbiniai iš veltos vilnos.
„Dirbdami jie tampa tokie ramūs“, – stebėjosi socialinė darbuotoja Irma Morkuckienė.
Ji pasakojo, kad kai kurių jaunuolių tėvams sunku patikėti, jog jų vaikai galėjo sukurti tokias grožybes.
„Sako, negali būti, namuose jie sagos nesučiupinėja, o čia tokius vėrinius suveria“, – perbraukė ranka per spalvingus gaminius socialinė darbuotoja ir žvilgtelėjo į sceną – ant jos žengė dar vienas neįgaliųjų kolektyvas su parengta menine programa.
Neįkainojama šventė
Iš Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro į šventę atvyko net 30 narių. „Labai laukiu koncerto. Noriu paklausyti muzikos ir pats pašokti – šoksiu su grupe ant scenos. Labai stengėmės, daug repetavome“, – džiaugėsi 35 metų Dalius Stundys.
Belaukdamas vakaro jis stebėjo, kaip vyksta prekyba rankdarbiais. „Labai noriu, kad nupirktų ir mano darbelius. Pagaminau gulbę iš popieriaus. Jai prireikė labai daug detalių“, – pasakojo vyras, neįgaliųjų veiklos centrą lankantis jau aštuonerius metus.
„Kai Dalius pas mus atėjo, jis buvo labai nedrąsus. Dabar jis labiau pasitiki savimi“, – jį gyrė užimtumo specialistė Genutė Sungailienė.
Jos teigimu, tokios šventės žmonėms su negalia yra neįkainojamos.
„Jiems svarbu pripažinimas, kitų įvertinimas: kažką pardaviau, vadinasi, kažką galiu. Jie parsiveža idėjų darbams, susiranda draugų. Po pernykščio renginio draugysčių užsimezgė“, – atskleidė G. Sungailienė.
Siuvinėja dėl ramybės
Jurbarko neįgaliųjų draugijos narė Irma Kasparavičienė pardavinėjo savo siuvinėtus paveikslus. Šią veiklą ji atrado tuomet, kai jai buvo nustatytas invalidumas.
„Tais metais buvo daug netekčių, siuvinėjimas man labai padėjo – tai labai raminantis užsiėmimas“, – sakė moteris.
Ji teigė atvažiavusi ne tik dėl mugės, bet ir dėl koncerto. „Labiausiai laukiu Vytauto Šiškausko, Liudo Mikalausko, „Studenčių“ pasirodymo“, – šypsojosi jurbarkietė.
Koncertą transliuos televizija
„Žmonėms su negalia trūksta švenčių, kuriose jie gali dalyvauti lygiaverčiai su sveikaisiais, pristatyti savo talentus“, – sakė renginio organizatorė, bendruomenės centro „Vilties pavasaris“ vadovė Joana Šimanauskienė.
Ji pridūrė, jog laikas atsisukti ir į tuos žmones, kurie labai ilgai serga gulėdami ligos patale.
„Už dalį šventės metu surinktų pinigų norime jiems nupirkti čiužinių nuo pragulų“, – pasakojo J. Šimanauskienė.
Lėšas, gautas per labdaros koncertą, kuri nuo 19 val. transliuos Lietuvos nacionalinė televizija, numatoma skirti visišką negalią turinčių žmonių reikmėms.
Koncerte savo gražiausius kūrinius atliks Linas Adomaitis, Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas, Jurga Šeduikytė, Ilja Aksionovas, Džordana Butkutė, Rasa Kaušiūtė, Vaidas Vyšniauskas, Regimantas Šilinskas, V. Šiškauskas, L. Mikalauskas, grupės „Studija“, „Thundertale“, „Studentės“ ir kiti.
Norint paaukoti, jau dabar ir paramos koncerto metu galima skambinti trumpaisiais numeriais: 1407 – auka 5 litai, 1406 – auka 10 litų.
Naujausi komentarai