Įdiegė naują sistemą
Apdovanojimas už didžiausią indėlį į rajono biudžetą savivaldybės surengtoje šventėje atiteko Ramučiuose įsikūrusiai vaistais, medicinos įranga, sveikatos apsaugos priemonėmis, homeopatiniais preparatais ir kosmetika prekiaujančiai įmonei "Limedika". Pernai ji užėmė 125 vietą tarp daugiausia mokesčių į šalies biudžetą sumokančių įmonių. "Siekdami užtikrinti maksimalų rūpinimąsi pacientų sveikata ir suteikti jiems geriausios patirties įsigyjant medikamentus, pirmieji Lietuvoje integravome užsienio valstybių patirtį – įdiegėme vieną pažangiausių vaistų suderinamumo sistemų Europoje, kuri šiuo metu veikia mūsų įmonių grupei priklausančiose vaistinėse", – sakė "Limedikos" generalinė direktorė Eglė Audronė Zulanienė. Šis sprendimas leidžia stebėti pacientų perkamų ir vartojamų vaistų tarpusavio sąveiką ir taip užkirsti kelią galimiems sveikatos pavojams.
Prieš porą metų "Limedika" Ramučiuose atidarė vieną moderniausių Baltijos šalyse vaistų logistikos centrų, atitinkantį aukščiausius logistikos ir distribucijos standartus. "Kaunas – geografiškai patogi vietovė Lietuvos viduryje, todėl čia įkurtas logistikos centras ne tik suteikia galimybę išplėsti asortimentą, laikyti didelius kiekius vaistų ir kitų prekių, bet ir leidžia daugiau nei 1 700 vaistinių ir ligoninių aptarnauti iki 50 proc. greičiau bei pasiūlyti didesnį medikamentų asortimentą. Centre veikianti moderni vaistų rinkimo linija leidžia apie 25 proc. užsakymų rinkti automatiškai", – pašnekovės žodžiais, visa tai užtikrina grupės įmonių veiklos efektyvumą.
Įmonė prisideda ir savo iniciatyva įgyvendina įvairius socialinius projektus. Vienas tokių – "Rūpestinga širdelė", skirtas medicininėms ir socialinėms iniciatyvoms paremti.
Įdarbina vietos gyventojus
"Logistikos įmonė "Baltic Logistic Solutions" apdovanota už darbo vietų kūrimą. Įmonės Lietuvos padalinyje dirba per 600 darbuotojų, iš kurių 120 – pakaunės gyventojai. "Baltic Logistic Solutions" teikia kompleksines logistikos paslaugas – prekių saugojimo, užsakymų komplektavimo, ženklinimo, krovinių ekspedijavimo paslaugas. "Gabename krovinius Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir į Vakarų Europą. Turime visas reikiamas tehnologijas ir priemones krovinius pristatyti saugiai, laiku, palaikant reikiamą kroviniui temperatūros režimą. Krovinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijoje pristatome per 24 val.", – sakė įmonės logistikos vadovas Lietuvai Erikas Lesnevskis.
Aštuoniolika metų veikianti įmonė prieš penkerius metus įsikūrė pakaunėje – įsigijo logistikos centrą Alšėnų seniūnijoje, visai šalia "Via Baltica" magistralės. Po kelerių metų Kampiškių kaime vienas po kito iškilo didžiuliai nauji skirtingo temperatūrų režimo sandėliai. Šiuo metu bendras įmonės sandėlių plotas pakaunėje sudaro 44 tūkst. kv. m. Rugsėjį prasidėjo dar vienas įmonės plėtros etapas: 3,5 tūkst. kv. m vaisių ir daržovių sandėlio statyba. "Vasario mėnesį atidarę tokio tipo sandėlius, rinkai pasiūlysime dar daugiau paslaugų", – planavo E.Lesnevskis.
Per mėnesį "Baltic Logistic Solutions" įvykdo apie 100 tūkst. įvairių užsakymų. Šiuo metu įmonė valdo 270 transporto priemonių parką. Kompleksines logistikos paslaugas grupės įmonės teikia, savo logistikos centrus turi ir Latvijoje bei Estijoje.
Verslas keliuose aruose
Mažosios bendrijos "Piprė" direktorė, specializuoto aitriųjų paprikų ūkio savininkė Laura Garšvaitė apdovanota "Moteris versle" nominacijoje. Moters patirtis rodo, kad verslą kaime galima sukurti ir keliuose aruose. "Kauno regione aitriųjų paprikų aš auginu daugiausia ir jos kol kas telpa 6 arų šiltnamyje. Iš viso mano ūkis – 40 a. Lauke auginu prieskonines žoleles. Didžiąją dalį ūkyje užaugintų aitriųjų paprikų patys perdirbame: gaminame prieskonių mišinius, pagardus, marinuotas aitriąsias paprikas, – pasakojo pašnekovė. – Jas perka lietuvių įmonės, tačiau galvoju plėsti verslą – mezgame kontaktus su užsieniu, planuojame vykti į parodą Lenkijoje, domimės maisto parodomis Londone, Skandinavijos šalyse – turime ambicijų savo produkciją pristatyti ir ten."
L.Garšvaitės ūkis neturi ekologinio ūkio statuso, tačiau moteris daržoves ir žoleles augina nenaudodama cheminių trąšų ar cheminių augalų apsaugos priemonių. Jaunos moters planuose – plėsti verslą, įsigyti naujų įrenginių gamybai. "Šalia ūkio esančiame pastate norėtųsi įrengti ne tik gamyklėlę. Norime tapti socialiai atsakingi – sukurti darbo vietų aplinkiniams gyventojams, rengti edukacijas", – dalį planų atskleidė pašnekovė.
Ar moteriai versle sunku konkuruoti su vyrais? "Visos sąlygos versle tiek vyrams, tiek moterims vienodos. Moteriai sunkiau tada, kai ji augina vaikus. Tačiau kiek tenka bendrauti su tokiomis verslininkėmis – matau, kad jos puikiai su tuo susitvarko. Moterys yra pranašesnės už vyrus, nes gali padaryti daugiau darbų nei vyrai", – įsitikinusi raudondvarietė.
Gaminius naudoja medicinai
Garliavoje įsikūrusi metalo gaminius gaminanti įmonė "Karbonas" apdovanota už sėkmingą verslo plėtrą. "Pernai pasistatėme naują gamybos cechą. Išplėtėme gamybos apimtis, technologijas, turime daugiau darbuotojų. Maisto, karo, statybos pramonei, žemės ūkiui gaminame ir sudėtingus metalo gaminius, reikalaujančius labai didelio tikslumo. Viena mūsų klientų grupė – medicinos pramonės atstovai. Vokietijos firmai gaminame sąnarių protezų detales iš titano. Tai reikalauja itin didelio tikslumo. Gaminame ir pusiau juvelyrinius gaminius modernaus meno atstovui iš Belgijos. Šio pasaulinio garso menininko studijoje dirba aštuoni konstruktoriai, jo menines fantazijas perkeliantys į brėžinius. Pagal šiuos brėžinius mes reikiamus elementus išpjauname, suviriname", – pasakojo "Karbono" vykdomasis direktorius Gintautas Jatulis.
Trečdalį paslaugų Kauno rajono įmonė teikia užsienio šalių – Olandijos, Vokietijos, Norvegijos, Belgijos – užsakovams. "Didžioji dalis tų galutinių gaminių, kuriuose lietuvių įmonės naudoja mūsų pagamintas detales, taip pat išvežami į užsienį. Taigi galima sakyti, kad apie 70 proc. įmonės produkcijos eksportuojama", – skaičiavo vykdomasis direktorius.
Didžiausia "Karbono" užsienio klientė yra Olandijos bendrovė. Jos užsakymu išpjaunamos reikiamos metalo detalės ir iš jų čia gaminamos priešgaisrinės durys, naudojamos naftos platformose. 60 darbuotojų turinti pažangiausias technologijas taikanti įmonė ir artimiausioje ateityje siekia plėsti gamybos apimtis, didinti gaminių ir paslaugų asortimentą. Ruošiantis šiai plėtrai, Garliavos S.Lozoraičio gatvėje ėmė kilti naujas gamybos cechas.
Pakeis avalynės pramonę
Bendrovės "Jolanus" atstovai pelnė jauno verslo nominaciją. Šiai bendrovei priklauso Ringaudų seniūnijoje, Graužės tvenkinyje, šiemet atsidaręs vandenlenčių parkas. Sėkmingą parko startą jo įkūrėjas Dovydas Rekštys vadina įrodymu, kad vandenlenčių sportas Lietuvoje populiarėja: "Vasarą per dieną parke sulaukdavome 50–60 žmonių. Atvažiuodavo ir šeimos su mažais vaikais – stotis ant vandenlenčių rekomenduojame nuo penkerių metų. Vyriausias mūsų parke sportuojantis vyras – 70 metų."
Vyras užsiminė, kad dabar parko sezonas pasibaigęs – vandenlenčių sporto entuziastai parke laukiami tik gegužę. "Tačiau patys, kol tvenkinio vanduo neužšalęs, dar plaukiojame", – užsiminė parko įkūrėjas.
Laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi bendrovė "Elinvision" apdovanota už inovacijas. Specializuota įmonė kuria ir gamina 3D skenerius. "Šie skeneriai sukuria, pavyzdžiui, kojos 3D modelį. Lazerio spindulys bėga koja, kameros užfiksuoja jo atšvaitą, paskui matematiškai išskaičiuojama, kur erdvėje turi išsidėstyti tam tikri užfiksuoti taškai, sukuriamas visas tokių taškų debesis, ant to debesies užmaunama tam tikra tekstūra, kaip mes sakome, oda, – ir turime kojos 3D modelį, pagal kurį gaminami ortopediniai įdėklai arba specialūs batai", – pasakojo bendrovės "Elinta" antrinės įmonės "Elinvision" vadovas Donatas Valinčius. Jis įsitikinęs, kad 3D skeneriai jau greitai sukels didžiulių pokyčių ne tik ortopedinės, bet ir visos avalynės pramonėje. "Iki šiol naudojamas modelis yra gal tūkstančio metų senumo: darai kurpalį, ant jo dedi odas, klijuoji padą. Dabar, išsivysčius technologijoms, atsiradus 3D skenavimui, galimybės yra visai kitos, leidžiančios iš esmės pakeisti avalynės gamybą", – užsiminė įmonės vadovas.
Investicinės grąžos nesitiki
"Sakoma: dirbk tai, ką patinka daryti, tada nereikės eiti į darbą. Esu laimingas žmogus – man nereikia eiti į darbą", – šypsosi Kristina Paulauskienė, viešosios įstaigos "Convivo laisvalaikio centras" direktorė. Vasarą duris atvėręs centrui priklausantis žirgyno kompleksas pelnė rajono metų debiuto vardą. Alšėnų seniūnijos Girininkų II kaime įsikūręs didžiausias ir moderniausias regione kompleksas – meile žirgams susirgusių Kristinos ir Rolando Paulauskų penkerius metus puoselėta svajonė. Komplekse sukurtos vakarietiškos žirgų gyvenimo sąlygos. Arklidėse ne tik erdvu, švaru ir šviesu – žirgai čia mėgaujasi dušu, soliariumu.
"Mes patys žirgyno debiutą vertiname kaip labai gerą – nesitikėjome, kad jis taip greitai beveik visiškai užsipildys. Nuolatinei žirgų priežiūrai esame įrengę 33 gardus, o šiuo metu nuolatos prižiūrime 28 žirgus. Liko vos keletas laisvų vietų. Džiaugiamės, kad pas mus išmokti joti atvyksta vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų", – sakė K.Paulauskienė ir prisipažino, kad jos akį ypač džiugina jodinėjantys vaikai. Moteris užsimena, kad į žirgyno kompleksą įdėtos investicijos niekada neatsipirks. "Mes iš anksto planavome, kad taip bus. Žirgyną steigėme dėl to, kad abu su vyru mylime žirgus, o ne tam, kad iš jo pragyventume", – prisipažįsta pašnekovė.
Laivą įvertino užsienyje
Apdovanojimas įteiktas ir konkursą "Sukurta Kauno rajone" laimėjusio laivo "Marex 375" gamintojams – įmonei "Marex Boats". Tai naujausias Garliavos pašonėje įsikūrusios įmonės gaminys, įtakingiausių Europos laivininkystės žurnalų jau liaupsinamas už puikius inžinerinius sprendimus ir inovacijas, nominuotas prestižiniams apdovanojimams. 24 šio modelio laivais jau plaukiojama. Gaminant "Marex 375" ypatingas dėmesys skiriamas medžiagų ekologiškumui. Laivo gamybai pasitelktas naujoviškas vakuuminis stiklo plastiko formavimo būdas, kurį naudojant gamybos procese išsiskiria gerokai mažiau kenksmingų medžiagų nei įprastai. "Marex 375" laivas nekenkiantis aplinkai: aprūpinamas saulės kolektorių gaminama elektra, jame naudojami aukščiausius ekologinius reikalavimus atitinkantys varikliai, įrengti specialūs nuotekų rezervuarai tam, kad kelionės metu nebūtų teršiami vandens telkiniai.
Įmonės "Marex Boats" direktorius ir bendraturtis Saulius Pajarskas – vienas geriausių profesionalių Lietuvos buriuotojų – įsitikinęs: ir geras kapitonas, ir vadovas turi pasižymėti tomis pačiomis žmogiškosiomis savybėmis. "Labai svarbi intuicija. Be to, svarbu mąstyti ir veikti, o ne plaukti pasroviui ar pavėjui. Buriuojant tiesiausias kelias nėra greičiausias. Panašiai yra ir versle", – pastebėjo S.Pajarskas.
Verslininkų pagerbimo vakare įteiktas ir specialus Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro apdovanojimas. Už turizmo puoselėjimą jis skirtas poilsio ir pramogų slėnio "Zalensai" bendraturtei Romai Zalensienei.
"Vieningi, darbštūs ir atsidavę", – sodybos, įsikūrusios vaizdingame Dubysos slėnyje Vilkijos apylinkių seniūnijoje, sėkmės receptą įvardija kaimo turizmo pradininkai Kauno rajone Roma ir Eimantas Zalensai.
Per 20 metų jų šeimos verslas išsiplėtė nuo vieno namelio iki viso komplekso. Zalensai įsitikinę, kad kaimo turizme svarbus ne tik išskirtinis kraštovaizdis. "Visų pirma reikia atsižvelgti į kliento poreikius, jam skirti nuoširdų dėmesį", – pataria R.Zalensienė.
Naujausi komentarai