Vakar vakare į Lietuvą atvyko vienas garsiausių baleto primarijų Nikolajus Ciskaridzė.
Šiandien iš pat anktyvo ryto jis išvažiavo į Kauną, kur su visa Maskos didžiojo teatro bei Kremliaus baleto trupėmis intensyviai ruošiasi šio vakaro pasirodymui – „Šimtmečio baletams“.
„Džiaugiuosi galėdamas apsilankyti pas jus. Man didelė garbė ir atsakomybė šokti tokiame neeiliniame renginyje Lietuvoje, - sako jaudulį prieš spektaklį jaučiantis N.Ciskaridzė. – Prisipažinsiu, prieš spektaklį labai jaudinuosi. Lietuviai yra išskirtinė publika. Jei jiems pasirodymas patinka, jie už tai atsidėkoja iš visos širdies, o pasibaigus spektakliui artistams ploti atsistojus. Ploja netgi tada, kai nusileidžia uždanga. Patikėkite, tai artistui labai malonu.“
Tačiau dar didesnį jaudulį jaučia Kauno „Žalgirio“ arenoje jau kelias dienas triūsiantis bei sceną montuojantis pusės šimto žmonių techninis personalas. Renginio techniniu aptarnavimu besirūpinančios įmonės specialistai stveriasi už galvos – jie dar nematę tokio gausaus kiekio apšvietimo, garso bei kitos sceninės įrangos.
„Šiam baleto pastatymui nei iš tolo neprilygsta iki šiol Lietuvoje viešėję “spragtukai„ ar “gulbių ežerai„. Techninis “Šimtmečio baletų„ išpildymas yra mažiausiai tris kartus didingesnis ir turiningesnis“, - sako už techninį renginio aptarnavimą atsakingos įmonės „Mex pro“ komunikacijos direktorius Vaidotas Motuzas.
Kadangi per vieną vakarą bus parodyti net trys spektakliai, scenoje kelias dienas įmontuojamos techniškai sudėtingos judančios dekoracijos, renginio metu pakeisiančios skirtingas veiksmo vietas. Todėl norint įgyvendinti visus keliamus techninius užmojus, surinkti geriausius savo profesijos žinovus teko netgi iš trijų įmonių. Taip pat nuomotis dalį technikos iš užsienio, nes esamos Lietuvoje tiesiog nepakako.
„Jei prie koncerto paprastai darbuojasi apie 12-15 žmonių, mums prireikė 40 specialistų, neskaičiuojant pagalbinių scenos darbininkų. Ilgiau nei paprastas renginys užtruko ir scenos montavimas. Sakykime, “Rammstein„ scenai sumontuoti reikėjo kelių valandų, o “Šimtmečio baletų„ scenografijai, apšvietimui bei dekoracijoms įrengti prireikė net trijų dienų. Tačiau rezultatas pateisino renginio organizatorius. “Stebėdami reginį žiūrovai tikrai pamirš, kad sėdi arenoje. Scenografija, dekoracijos, apšvietimas ir garsas sudarys įspūdį, jog esi Londono ar Paryžiaus operos ir baleto teatre", - užtikrina skrupulingai Maskvos Didžiojo teatro reikalavimus pildantys meistrai.
Geriausi „Šimtmečio baletų“ pastatymai „Fauno popietė“, „Poloviečių šokiai“ bei „Šesherezada“ – jau šiandien, 19 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Naujausi komentarai