Pereiti į pagrindinį turinį

Pristatytas Kauno „Tūkstantmečio mokyklų“ pažangos planas

2024-03-01 14:12
DMN inf.

Vienuolika Kauno gimnazijų tampa „Tūkstantmečio mokyklomis“ (TŪM). Ambicingas planas aprėps ugdymo veiklų plėtrą, kompetencijų stiprinimą ir tolesnį infrastruktūros gerinimą. Į tinklaveiką įsitrauks ir kitos miesto mokyklos. Kauno švietimo inovacijų centre savivaldybės ir Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) atstovai pristatė „Tūkstantmečio mokyklose“ sprendžiamas problemas, pažangos plano stiprybes, partnerius bei 21,5 mln. Eur biudžetą iki 2026-ųjų vidurio.

Nauda visoms mokykloms

„Kauno „Tūkstantmečio mokyklų“ pažangos plane išsikėlėme du tikslus – užtikrinti tolygius mokinių pasiekimus visose miesto mokyklose ir sukurti kokybiškas, tęstines įtraukaus ugdymo sąlygas visiems mokiniams.

Šių rezultatų sieksime keldami švietimo darbuotojų kompetencijas, integruodami patrauklius mokymo metodus bei didindami tarpdiscipliniškumą. Lygiagrečiai gerinsime mokyklų infrastruktūrą, aprūpinsime jas reikiama įranga bei priemonėmis“, – apie laukiančius darbus kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvauja 11 įstaigų: Kauno „Aušros“, J. Basanavičiaus, S. Dariaus ir S. Girėno, Kovo 11-osios, Maironio universitetinė, Palemono, Tarptautinė, A. Smetonos, „Santaros“, „Saulės“ bei „Varpo“ gimnazijos. Dar 44 miesto ugdymo įstaigos įsitrauks per tinklaveiką.

Nacionaliniame projekte iš viso dalyvauja 58 Lietuvos savivaldybės, Kaunas – antras pagal dalyvaujančių mokyklų skaičių ir skiriamą finansavimą. Bendras miesto TŪM biudžetas iki 2026-ųjų gegužės sudaro 21,5 mln. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Pažangus švietimo planas

„Kauno stiprybės – strateginis matymas, nuoseklumas ir tęstinumas. Vienas TŪM programos tikslų, – kad kultūra ir kūrybinis mokymasis vyktų ne tik po pamokų, bet taptų kasdienybe. Per programą sukurta infrastruktūra, intelektiniai resursai bus prieinami ir kitoms mokykloms. Kaunas tai nusimatė ir čia labai svarbi pažangos plano dalis“, – renginyje kalbėjo ESFA programos vadovė Judita Šarpienė.

Pasak jos, stebint pirmojo TŪM programos dalyvių srauto progresą, susiduriama su dideliais iššūkiais ir jų kils ateityje. Nepaisant to, išsikelti tikslai, išgrynintos ir mokyklų, mokinių bei darbuotojų poreikius atliepiančios veiklos yra variklis siekiant užsibrėžtų rezultatų.

Jai antrino ir „Tūkstantmečio mokyklų“ pristatyme dalyvavusi ESFA kultūrinio ugdymo ekspertė Živilė Etevičiūtė, sveikindama Kauną už paruoštą pažangos planą, kuriame nė viena mokykla nelieka „už borto“, o kiekvienas vaikas turės galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir saugioje aplinkoje.

TŪM „kietosios veiklos“

Mokyklų aplinkos modernizavimas, fizinių barjerų panaikinimas ir mokymosi priemonių įsigijimas – viena iš kertinių investicijų krypčių. Tam Kaunas numatė skirti 13,8 mln. eurų.

„Tūkstantmečio mokyklose“ bus įrengta daugiau kaip dešimt verslo, STEAM, specializuotų fizikos ir inžinerijos laboratorijų, IT, robotikos, biologijos ir kitų sričių klasių. Taip pat apie dvi dešimtys laisvalaikio ir kūrybinių-meno erdvių – nuo nusiraminimo patalpų iki fotografijos, kino klasių, medijų laboratorijų. Joms perkama arba pildoma moderni įranga, kompiuteriai.

Įstaigos taps draugiškesnės mokytojams ir vaikams su negalia. Septynios TŪM pažangos programoje dalyvaujančios ugdymo įstaigos bus pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims, 3 – mokiniams su regos negalia.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Tikslas – auginti kompetencijas

Kauno TŪM pažangos plane viena iš prioritetinių užduočių – tobulinti ugdymo įstaigų vadovų, mokytojų, švietimo pagalbos specialistų lyderystės, įtraukiojo, kultūrinio ir STEAM ugdymo kompetencijas, įgytas žinias inovatyviai taikyti pamokose ir tinklaveikoje. Tam iki 2026-ųjų numatyta 7,3 mln. Eurų.

Svarbų indėlį sudarys darbuotojų žinių ir įgūdžių stiprinimas stažuotėse užsienyje. Jų numatyta semtis prestižiniame JAV Harvardo universitete ir Didžiosios Britanijos Kembridžo universitete. Mokyklų vadovai ir darbuotojai taip pat dalyvaus mokymuose, seminaruose Šveicarijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje.

Mokymai, dirbtuvės, praktiniai seminarai, kvalifikacijos kėlimo renginiai bei koučingo sesijos švietimiečiams vyks ir Lietuvoje. Visa tai padės užtikrinti darbuotojų profesinių žinių stiprinimą, naujų mokymo(si) formų paiešką ir taikymą darbe.

Planuose numatyta sukurti darbo vietas TŪM mokyklų sričių tobulinimo koordinatoriams: 8,25 etatai steigiami ugdymo įstaigose, dar 5 – savivaldybėje. Šios pozicijos prisidės prie mokyklų tinklo stiprinimo ir išteklių prieinamumo gerinimo.

Ugdančios partnerystės

Prie „Tūkstantmečio mokyklų“ vystymo prisidės ir partneriai. Pamokose dalyvaus išorės lektoriai. Skirtingų sričių profesionalai bendradarbiaus įgyvendinant pažangos planą Kaune, stiprinant mokytojų ir mokinių kompetencijas. Tam numatyta skirti daugiau kaip 7,3 tūkst. akademinių valandų.

Gamtos, matematikos ir kitų disciplinų kryptis STEAM ugdyme stiprins Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras bei Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras.

„Ignitis grupės“ atstovai verslo patirtimi su mokiniais dalinsis ir jų karjeros galimybes skatins dalyvaudami Lyderystės veikiant užsiėmimuose.

Įtraukiojo ugdymo praktikų inovacijas pristatys bei kurti naujas kryptis padės Kauno pedagoginė psichologinė tarnyba, Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Šv. Roko mokykla ir Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla. Kultūrinę indėlį – nuo kino edukacijų iki stovyklų – pamokose pridės Miko Petrausko scenos menų mokykla, Kauno miesto Vinco Kudirkos viešoji biblioteka bei Kauno kultūros centras.

Su pilnu TŪM pažangos planu Kauno mieste galite susipažinti internete: bit.ly/KaunoTUM.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų