Rygoje įgriuvusio prekybos centro pastato statytojai – Kanados kapitalo bendrovė „Homburg Group“ – žinoma ir Lietuvoje. Jos dispozicijoje – ne vienas planuojamas objektas Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune.
Į tragedijos vietą Rygoje išskubėję bendrovės „Homburg Group“ antrinės įmonės „Homburg valda“, veikiančios Vilniuje, vadovai telefonu nepasiekiami. Paskambinus šios įmonės nurodytu numeriu, darbuotojai su žiniasklaida nebendrauja.
„Homburg valda“ Lietuvoje yra įleidusi šaknis ne viename Lietuvos mieste. Antai Kaune jau ne vienerius metus įstrigęs „Merkurijaus“ projektas. Užsienio kapitalo įmonė, įgijusi sovietmečiu statytą universalinę parduotuvę, nusprendė jį nugriauti ir jo vietoje pastatyti naują daugiafunkcį kompleksą.
2009 m. „Merkurijus“ buvo išmontuotas, pamažu įrengti pamatai – du būsimo požeminio garažo aukštai ir ties tuo statyba visai sustojo. Neoficialiomis žiniomis, ilgą laiką nebuvo apsisprendžiama, kokios paskirties patalpos turėtų dominuoti objekte. Galvota apie viešbutį, gyvenamuosius butus, pastaruoju metu svarstoma apie aukštos klasės biurų įrengimą. Tiesa, bet kuriuo atveju pastatas numatomas daugiafunkcinis, pirmuose aukštuose turėtų būti išnuomotos kaip komercinės paskirties patalpos parduotuvėms, kavinėms, paslaugų įmonėms. Naujojo „Merkurijaus“ projekto autoriaus architekto Algimanto Kančo teigimu, kai bus patikslinta pastato programa, turėtų būti skelbiamas rangovo konkursas. Kada tai įvyks – neaišku.
„Homburg valdos“ interneto svetainėje pateikiama daug kompiuterinių vaizdų apie Lietuvoje planuojamus vykdyti nekilnojamojo turto plėtojimo projektus, dauguma jų Vilniuje ar netoli jo, keli – Klaipėdoje. Daugiausia tai gyvenamosios paskirties objektai. Prieš metus skelbta, kad įmonė ketina statyti naują Palangos autobusų stotį.
Žiniasklaida rašė, kad „Homburg grupė“ Lietuvoje yra investavusi apie 900 mln. litų. 2008 m. ši įmonių grupė iš SEB banko nupirko 57 nekilnojamojo turto objektus už beveik 623 mln. litų. Tai buvo didžiausias nekilnojamojo turto pirkimo sandoris Baltijos šalyse. Lietuvoje baigtų statyti šios grupės objektų, panašu, nėra gausu, įmonės interneto svetainėje pateikiami planuojamų objektų kompiuteriniai vaizdai. Teigiama, kad vienur rengiami planavimo dokumentai, kitur – gauti statybos leidimai. „Homburg group“ taip pat turi nekilnojamojo turto objektų Šiaurės Amerikoje, Vakarų Europoje, Baltijos šalyse.
Latvijos statybų bendrovės „Re&Re” interneto svetainėje išdidžiai pristatomas 2011 m. pabaigoje baigtas prekybos centro pastatas. Skelbiama, kad projektą finansavo „Homburg Group“ ir bankas. Prekybos centro architektūra buvo kuriama atsižvelgiant į prekybos tinklo „Maxima“ priimtą dizaino koncepciją.
Kompanijos „Homburg Group“ valdybos narys Jamesas Torpey po nelaimės žiniasklaidai patikino, kad projektuojant ir statant Rygos prekybos centrą „Maxima“, kur ketvirtadienį vakare įgriuvo stogas, buvo laikomasi visų reikalavimų. Statybos kompanija „Re&Re“ savo ruoštu taip pat atmetė galimybę, kad Rygos Zuolitudės rajone esantis prekybos centras, kuriame įgriuvo 500 kv. m ploto pastato stogas, buvo pastatytas nekokybiškai. Viena pateikiamų pastato griūties versijų – ant stogo nesilaikant saugumo reikalavimų buvo sudėtos statybinės medžiagos. Teigiama, stogas buvo apželdinamas.
Naujausi komentarai