„Žinome, kad viešojoje erdvėje reikia daugiau pozityvių naujienų ir įspūdžių, tačiau gamtoje nuolat randame kažką „įdomaus". Čia kaip tame anekdote, kur Mikė Pūkuotukas su Knysliuku eina pasišokinėdami mišku, grožisi, gėlytes uosto, visiška idilė... Tik staiga Mikė stipria meškiška letena tėškė Knysliukui per ausį. Knysliukas spiegdamas sušunka: „Už ką, Mike?“ O Mikė ramiai atsako: „Tai va! Žinok, Knysliuk, kad gyvenimas pilnas netikėtumų!“ Štai tokių netikėtumų vis dar gausu mūsų miškuose. Ir kiekvieną kartą, kai bandome mėgautis gamtos idile, jie trenkia per veidą realybės letena“, – vaizdingai savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ aprašė parko direkcijos darbuotojai.
Specialistai, paviešinę nuotrauką, kurioje matyti į krūvą suversti drabužiai ir kitos šiukšlės, tarsi retoriškai klausė, ką sau mąstė taip pasielgę žmonės: „Gal jie galvojo, kad miško žvėrys yra tarsi jorkšyro terjerai ir juos galima aprengti drabužėliais?“.
Už tokį gamtos nepuoselėjantį elgesį asmuo gali būti įspėtas, o jei elgesys pasikartoja, tuomet gresia ir piniginė bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad užteršus mišką nedideliu kiekiu atliekų, teršėjų laukia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų.
Didėjant teršalų kiekiui, didėja ir baudų dydžiai. Tiems, kurie miškus teršia pavojingomis atliekomis, gali grėsti nuo 1,4 iki 2,4 tūkst. eurų bauda. Asmuo, kuris aplinką užteršė penkių kubinių metrų ir didesniu pavojingų atliekų kiekiu, gali būti baudžiamas iki 4, 3 tūkst. eurų bauda.
Naujausi komentarai