Pereiti į pagrindinį turinį

Ūkininkų turgelis nestabdo, bet apimtys mažesnės

2020-03-21 11:55

Prie Kauno pilies šeštadieniais įprastas ūkininkų turgelis veikė ir karantino sąlygomis.

„Apsipirkime maisto gryname ore!” – paskyroje feisbuke skelbė Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga.

Pastebimas atsargumas

„Ūkininkų turgelyje“ visi prekiaujantys ūkininkai įsipareigoja griežtai laikytis visų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų ir įsipareigojimų. Bus griežtai laikomasi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento reikalavimų.

Prekybos vietas sumažinsime iki 60 žmonių ir imsimės papildomų saugos priemonių, kurios padės užtikrinti tiek prekeivių, tiek prekiautojų saugumą”, - buvo žadama nuolatiniams pirkėjams ir nenorintiems apsipirkinėti uždarose patalpose.

Įprastos turgelio prekeivių palapinės atrodė kitaip:pirkėją nuo siūlomų produktų ir prekeivio skyrė plati polietileno juosta. Ne karantino metu atrodytų, kad tokia priedanga padaryta dėl stipraus vėjo. “Čia saugumui”, - šyptelėjo obuolį pavaišinti duodamas pardavėjas.

Daugelis prekiautojų buvo su pirštinėmis ir, pagal galimybes, apsauginėmis kaukėmis. Kai kurie nustebino dėvintys apsaugines plastiko kaukes dengiančias visa veidą. “Pirkome internetu. Šios savaitės pradžioje dar buvo. Žmonės turi valgyti ir karantino metu, o mes turime ką pasiūlyti”, - savo pasirinkimą atvykti į turgelį prie Kauno pilies aiškino prekeiviai.

Žmonės turi valgyti ir karantino metu, o mes turime ką pasiūlyti.

Anšlago nebuvo

Vis dėlto prekiautojų buvo pastebimai mažiau. Nuolatinių turgelio lankytojų skaičiavimu - ko ne perpus. Pastebimai siauresnis buvo ir kai kurių prekeivių siūlomas asortimentas.

“Mėgstu žuvį. Esu įpratęs šeštadieniais sau ir tėvams nupirkti įvairios žuvies. Taip, asortimentas siauresnis ir ypač rūkytos žuvies. Nebuvo ir mėgstamų žuvies vyniotinių, net ir silkė buvo šaldyta. Čia ne bėda, viskas suprantama. Prekeiviai irgi negali prisigaminti nežinodami ar bus pirkėjų, o jų akivaizdžiai mažiau. Dar nežinia kurių - prekeivių ar pirkėjų yra daugiau”, - pasipasakojo kaunietis jau kulniuodamas iš ūkininkų turgelio.

Vyras pasidalino pastebėjimu ne tik apie asortimentą. Prie kai kurių prekybos vietų šeštadieniais jau apie 7.30 val. nusidriekdavo eilės. Pasak kauniečio, pastarąjį šeštadienį nebuvo nieko panašaus. Ir ne todėl, kad pirkėjai stengėsi laikytis rekomenduojamo saugaus atstumo, o todėl, kad jų tikrai buvo mažiau.

Prekeiviai svarstė, kad tokį mažą pirkėjų srautą galėjo įtakoti keli dalykai: be jokios abejonės koronaviruso grėsmė ir draudimai lankytis žmonių susibūrimo vietose, tačiau ne paskutinėje vietoje ir tai, kad patys ūkininkai ir prekeiviai ilgai neapsisprendė ar organizuoti įprastą šeštadieninį turgelį.

“Likus dienai ar dviem nutarėme, kad reikia atvažiuoti, tai negali tikėtis, kad klientai spėjo sureaguoti į šią žinią. Dabar tiek daug visokių skaitymų, kad informacija apie vykstantį turgelį – tikrai ne pirmoje vietoje”, - nesistebėjo Kauno rajono ūkininkas. “Bet galima užsisakyti ir atvažiuoti pasiimti”, - kaip vieną iš galimybių minėjo prekeivis.

Keisis įpročiai

Paprastai tokiu metų laiku, kai ne tik akys, bet ir pilvas ilgisi šviežios žalumos, eilės nutįsdavo prie šviežiomis daržovėmis prekiaujančių ūkininkų. Tačiau pastarieji pastebėjo, kad tas nedidelis srautas pirkėjų pirko gausiau nei paprastai.

“Kai kurie pirkėjai net pasisakė, kad perka ne tik sau. Labai įvairiai, vieni sakė, kad dar aprūpina pagyvenusius tėvus, kiti priėmė kaimynų užsakymus, dar kiti aiškino sugebėsią šviežias daržoves išlaikyti ilgesnį laiką, kad nereiktų savaitės bėgyje lakstyti į parduotuvę”, - tokiais pirkėjų atsiliepimais pasidalino ūkininkas.

“Dar nežinia kur geriau apsipirkinėti. Turiu omenyje saugumą nuo viruso. Čia prekyba vyksta lauke, o prekybos centruose – patalpoje. Sutikite, kad išvėdinti ir dezinfekuoti prekybos centrą yra gerokai sudėtingiau, o čia tikiuosi, kad mažiau tikimybės užsikrėsti”, - rinkdamasi mėsos gaminius svarstė kaunietė.

Šeštadieninio turgelio prie Kauno pilies dalyviai šnekučiavosi, kad kokia grėsminga beatrodytų situacija, bet gyvenimas visiškai nesustoja. Žmonės kalbėjosi apie tai, kad pastaroji patirtis gali keisti kai kuriuos įpročius, dalį jų – į gerą pusę. “Įprasime itin rūpestingai plautis rankas”, - padavęs maišelį su produktais pirkėjai, prekeivis purkštelėjo dezinfekcinio skysčio ant pirštinių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų