Kulautuvos ligoninėje gaisrą užgesino pacientai Pereiti į pagrindinį turinį

Kulautuvos ligoninėje gaisrą užgesino pacientai

2016-03-02 13:36

Kulautuvos vaikų tuberkuliozės ligoninėje įvyko generalinė galimos tragedijos repeticija. Antradienio vakare įvykęs trumpas jungimasis elektros skydinėje akimirksniu uždūmino miegamojo korpuso koridorių. Šį kartą į Kauno klinikas išvežtas tik vienas gaisro spąstuose pabuvojęs astmininkas.

Paskelbtas padidintas aliarmas

Apie nelaimę telefonu 112 buvo pranešta likus vos šešioms minutėms iki devynių, t. y. pagal režimą miego laikui.

Dalis šios ligoninės, pagal naują pavadinimą – Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų tuberkuliozės skyriaus, pacientų jau buvo miegamuosiuose. Kiti, buvę su auklėtojomis mokomajame korpuse prie kompiuterių, jau rengėsi grįžti į miegamąjį korpusą.

Pasak skubiai tąnakt į gaisravietę iškviesto skyriaus vedėjo Romualdo Mačionio, gaisrą pastebėjo slaugytoja, atkreipusi dėmesį į įtartiną garsą gydomojo korpuso trečiojo aukšto foje. Nuėjus jo link, pro foje esančios automatinės elektros dėžutės stiklą matėsi liepsna. Netrukus degančių elektros laidų dūmai ėmė plisti pastato koridoriais ir į miegamąjį korpusą.

Gavę pranešimą apie gaisrą tokiame pavojingame objekte, Kauno apskrities ugniagesiai gelbėtojai pasiuntė įvykio vieton net šešias autocisternas.

Nukentėjo tik vienas

Pirmieji už aštuonių minučių po pranešimo gaisravietę pasiekė Kulautuvos ugniagesiai. Nors deganti elektros skydinė jau buvo užgesinta, situacija dar tebebuvo pavojinga.

Konstatavus nelaimės priežastį, buvo būtina išvėdinti uždūmintas patalpas, kad į jas galėtų sugrįžti ligoninės personalo evakuoti pacientai. Penki tą vakarą budėję ligoninės darbuotojai sugebėjo išvesti į saugesnes patalpas 46 jų priežiūroje buvusius vaikus – 29 berniukus ir 17 mergaičių. Penki iš jų – dar ikimokyklinio amžiaus. Jauniausiajam – vos ketveri. Vyriausiesiems – 16-ka.

Anot R.Mačionio, jie galėjo grįžti į miegamuosius tik po valandos. Tačiau be 13-mečio draugo. Pastarasis, vienintelis tarp jų sergantis bronchų astma, su deguonies kauke išvežtas greitosios medikų automobiliu į Kauno klinikas. Anot medikų, paauglys buvo sąmoningas, tačiau prisikvėpavęs dūmų. R.Mačionio patikinimu, 13-metis, kilus gaisrui, buvo ne miegamajame, o klasėje – prie kompiuterio. Laimė, paauglys nukentėjo nesunkiai. Tuo įsitikinus, jis dar tą patį vakarą perduotas į Klinikas atvykusiems tėvams.

Vakaro didvyriai

„Net baisu įsivaizduoti, kuo viskas galėjo baigtis, jeigu nelaimė būtų įvykusi bent keliomis valandomis vėliau“, – modeliavo situaciją, kurioje galėjo atsidurti per du aukštus esančiuose miegamuosiuose ilsėjęsi apie pusšimtį tuberkulioze sergančių vaikų, įvykio aplinkybes tiriantis Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Dainius Abalmasovas.

Juk nelaimę sukėlęs gedimas elektros skydinėje, maitinačioje visą korpusą, galėjo įvykti ir vidurnaktį ar dar vėliau. Pavyzdžiui, budinčiam personalui vakarojant prie televizoriaus. Nors, R.Mačionio, patikinimu, tai esą neįmanoma, nes žiūrėti televizorių darbo metu jų įstaigoje yra draudžiama.

 

Jeigu gaisras būtų kilęs vėliau, budinčiam personalui būtų buvę sunkiau evakuoti ir įmigusius pacientus. Tuo tarpu tą lemtingą vakarą jie patys ir užgesino gaisrą. Tikrais didvyriais tapo du dešimtokai ir devintokas, nesutrikę nė akimirkos ir puolę prie artimiausio gesintuvo. Tačiau šis, kaip ir priklauso, buvo užrakintas. Bet netrukus iš kito koridoriaus galo su gesintuvu atbėgo kažkas iš darbuotojų. Ir vienas iš minėtų didvyrių – devintokas, stvėręs atneštą gesintuvą, numalšino beįsiplieskiančią liepsną akimirksniu.

Planuojamas patikrinimas

D.Abalmasovo teigimu, jis pasiūlė įvertinti minėtų paauglių poelgį, pasikviečiant juos į ugniagesių gelbėtojų profesinės šventės – Šv.Florijono dienos – minėjimą.   

Po šio įvykio bus atliekamas papildomas Kulautuvos vaikų tuberkuliozės ligoninės pastato priešgaisrinės būklės patikrinimas. Tačiau dėl įvykusios nelaimės niekas nebus baudžiamas, nes jos priežastis – gedimas, o ne priešgaisrinės apsaugos taisyklių pažeidimas.

Seniai statytas šios ligoninės pastatas prieš ketverius-penkerius metus renovuotas tik iš išorės. Viliamasi, kad bus gautas finansavimas ir jo vidaus renovacijai.

Pavojingesni tik trys objektai

Nors kilus gaisrui į Kulautuvos vaikų tuberkuliozės ligoninę buvo pasiųstos net šešios autocisternos, atvykus pirmiesiems ugniagesiams, dalis automobilių pakeliui atšaukta.

Anot Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus viršininko Vytauto Jokšo, 3-iasis pinas (pajėgų iškvietimo numeris), kai į gaisravietę yra siunčiamos net šešios autocisternos, šiuo metu Kaune – antras pagal pavojingumą. Mieste yra tik trys, pagal ugniagesių gelbėtojų kvalifikaciją, pavojingesni objektai – Klinikos, „Žalgirio“ arena ir „Mega“, į kuriuos gaisro atveju būtų pasiųstos net aštuonios autocisternos, t. y. būtų įvestas 4-asis pinas.

Prieš kelerius metus aukščiausiojo pavojingumo – 5-asis pinas, kuomet kilus gaisrui, buvo būtina siųsti net 10 automobilių, Kaune buvo panaikintas. Pasak V.Jokšo, šiai kategorijai buvo priskiriama ir Onkologijos ligoninė, šalia kurios dažnai dega nešienautos pievos. Gavus pranešimą apie degančią žolę netoli šios ligoninės, tekdavo siųsti tokį kiekį automobilių, o tai būdavo labai nuostolinga. Dėl to ir buvo nuspręsta perskaičiuoti į gaisravietes siunčiamų pajėgas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra