Buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovei Daivai Gineikaitei po avarijos Kaune išlipus iš automobilio, nuo jos sklido alkoholio kvapas, jai trūko koordinacijos, duodamas parodymus jos administracinio teisės pažeidimo byloje kalbėjo į avariją patekęs vairuotojas.
„Ji iš karto susvirduliavo, šiek tiek trūko koordinacijos. (...) Kuo daugiau šnekėjome, tuo labiau mačiau, kad ponia neblaivi: akys apsiblausę, kvapas iš burnos – toksai, kaip būna žmogus pagiriotas. Per tą šneką supratau, kad negalima to reikalo palikti ir iškviečiau policiją“, – šiandien teismo posėdyje kalbėjo vairuotojas Adomas Sabaliauskas.
Pasak jo, D.Gineikaitė pabrėžė, kad jai nereikia viešumo, siūlė pinigus. Vairuotojo teigimu, jokio burnos skalavimo skysčio geriant jis nematė. Pati kaltinamoji anksčiau teigė, kad jai nustatytas neblaivumas galėjo atsirasti dėl burnos skalavimo skysčio.
Jos teigimu, burnos skalavimo skysčio ji vartojo 15–20 minučių prieš pūsdama į alkotesterį, o skystį jai teko nuryti, nes nenorėjo jo išspjauti gatvėje.
Taip pat posėdyje apklaustas vyriausiasis patrulis Kęstutis Kelmelis, atvykęs į avarijos vietą, kai policija gavo pranešimą apie avariją ir galimai neblaivų vairuotoją.
„Moteriškė akivaizdžiai matėsi, kad yra išgėrusi. (...) Paklausiau jos, ar vartojo alkoholio. Sakė, kad jokio alkoholio nevartojo. Iš trečio karto jai alkotesteriu nustatytas girtumas“, – kalbėjo pareigūnas. Jo teigimu, pirmus du kartus alkotesteriui pritrūko oro.
Pareigūnas teigė, kad jam nekilo abejonių dėl moters neblaivumo. Kolegos žodžius tvirtino ir kiti teisme liudiję policijos pareigūnai. "Man nekilo abejonių nei tada, nei dabar, kad D.Gineikaitė buvo neblaivi", - savo žodžius pareigūnas Romas Krištopaitis tvirtino 30 metų darbo patirtimi.
Teisme liudiję pareigūnai pasakojo, kad D. Gineikaitė atsisakė pasirašyti ant alkotesterio parodymų dokumentų ir įvykio vietoje, ir policijos patalpose. Alkotesteris parodė 1,66 promilės girtumą - tai įvyko apie 13 val. Tuo tarpu 16.10 val. ligoninėje paėmus kraujo mėginį buvo nustatytas 1,01 promilės girtumas.
Atsakyti į teismui kilusius klausimus dėl alkoholio koncentracijos žmogaus organizme buvo pakviestas ekspertas. Jis patvirtino, kad eksperimentų su burnos skalavimo skysčiu nėra atlikęs, tačiau yra išmėginęs saldainius su alkoholių, kai kuriuos vaistus.
Eksperto teigimu, žmogaus organizmas vidutiniškai per valandą išskaido tiek alkoholio, kad alkotesterio parodymai mažėja po 0,15 prom. per valandą. Jei žmogus fiziškai buvo labai aktyvus, išskaidoma iki 0,3 promilės. Ekspertas pasakojo, kad bandymų metu išaiškinta, jog vartojus ne alkoholį, o, tarkime, burnos skalavimo skystį, alkotesteris nulius rodys maksimaliai po 8 minučių.
Pirmojo posėdžio metų D.Gineikaitė pareiškė tuoj po eismo įvykio prarijusi burnos skalavimo skysčio "Listerine", nes vairuotojas ją nuolat filmavo ir ji nenorėjo skysčio tiesiog išspjauti.
D.Gineikaitės advokatas atkreipė dėmesį, kad atstovauti institucijai šioje byloje ėmėsi pats Kauno kelių policijos viršininkas Danas Česnauskas. "Jie turi pareigūną, kuris vaikšto į tokias bylas. Tai neetiška, nes pavaldiniai viršininko akivaizdoje visada liudys taip, kaip reikės viršininkui", - piktino advokatas Artūras Bauža.
D.Gineikaitei byla iškelta dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, nulėmusio turto sugadinimą. Avarija įvyko gruodžio 19 dieną Kaune. Policijos pareigūnai jai nustatė vidutinį girtumą.
Sausio 11 dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė, kad tyrimo metu pareigūnai rado ir paėmė du kraujo mėginius, iš kurių viename ekspertai nustatė daugiau kaip vieną alkoholio promilę, o kitame alkoholio nerasta.
D.Gineikaitė jos prašymu buvo atleista iš pareigų.
Moteriai gresia daugiau nei 1 tūkst. eurų bauda arba areštas nuo 15 iki 30 parų ir vairuotojo teisių atėmimas mažiausiai trejiems metams. Advokatas prašė jo ginamajai skirti kuo švelnesnę bausmę ir neatimti vairuotojo pažymėjimo. Teismas nutartį skelbs vasario 26 dieną.
Naujausi komentarai