Kauno rajono trečiajame forte įvyko nelaimė, kuri, laimei, baigėsi gerai – iš maždaug 6 metrų aukščio pastato viduje nukrito septynių metų vaikas.
„Pro šlaitą buvo užlipta į viršų, balkoną, ten yra toks langas“, – apie tai, kaip vaikas pateko į fortą, pasakojo „Sąnašos“ bendruomenės vadovas Laurynas Čėsna.
Langas, per kurį pateko į forto vidų, apvyniotas STOP juostomis.
„Ant lango, per kurį vaikas pateko į vidų, buvo sudėtos grotos – įtvirtintos į sieną, dar matosi skylės, bet jos, paprasčiausiai, buvo išluptos ir taip vaikas pateko į vidų, po ko įvyko nelaimė“, – aiškino L. Čėsna.
LNK stop kadras.
Kadangi pastatas sekmadienį buvo užrakintas, ekskursijos nevyko, todėl ugniagesiams teko pjauti durų spyną, kad patektų į vidų.
„Spyna buvo nupjauta, kad gelbėtojai patektų į vidų, kur vaikas nukrito“, – aiškino L. Čėsna.
Viduje – aklina tamsa, tokia, kokioje antrame aukšte vaikščiojo ir berniukas.
„Vietoje, kur vaikas nukrito į apačią – seni likę laiptai, palikti, kad ekskursijos metu galėtų gidai parodyti, kaip anksčiau atrodė. Pro laiptuose esančią skylę vaikas nukrito į apačią“, – tvirtino „Sąnašos“ bendruomenės vadovas.
Tai vieta, į kurią lankytojai neįleidžiami net per ekskursijas – tik su gidais, gerai išmanančiais fortą. Čia daug pavojingų vietų, tad vaikščioti savarankiškai – griežtai draudžiama.
„Ant grindų mėtosi plytgaliai, medžio dalykai, metalo gabalai. Vaikas galėjo labai stipriai susižeisti“, – sakė L. Čėsna.
LNK stop kadras.
Po kryčio berniukas skundėsi rankos skausmais.
„Septynmetis pristatytas į gydymo įstaigą. Turimais duomenimis, jis buvo ne vienas – pareigūnai tebetikslina aplinkybes“, – aiškino Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.
Bendruomenės vadovas sakė, kad fortai žmones traukia ne pirmą kartą – neretai čia bandoma patekti savavališkai.
„Pažiūrėti, kas viduje, kaip atrodo – gal kažką vertingo rasti tikisi, bet ten nieko nėra. Galima susisiekti su „Kauno tvirtovės parku“, susitarti su gidu – ateis profesionalas, papasakos įdomių istorijų“, – stebėjosi L. Čėsna.
Fortuose pavojingos vietos pažymėtos arba aptvertos metalinėmis tvoromis. Tačiau fortų vadovas sako, kad vagys, ieškantys metalo, nesnaudžia, todėl metalo gamintojai turi dirbti beveik be pertraukų.
„Praktiškai nuolatos reikia vis kažką gaminti – tvoreles dėti, užsandarinti, tvarkyti spynas, bando metalą vogti. Sugrąžinsime grotas į vietą – reikia gaminti stipresnes ir stipresnes“, – sakė Kauno tvirtovės parko vadovas Egidijus Bagdonas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Dauguma fortų yra paversti parkais, kur vaikščioti galima, tačiau ne viduje – jei nevyksta renginiai.
„Dar kartą tėvelių paprašyčiau – neleiskite vaikų vienų vaikščioti po fortą. Pavojinga, ypač ten, kur yra grotos sudėtos ir parašyta, kad eiti negalima. Po forto teritoriją galima vaikščioti – pilna vietos, galite apžiūrinėti“, – nurodė L. Čėsna.
Savivaldybė teigia, kad fortai yra kultūros paveldas, todėl visiškai jų užtverti negalima.
„Norėtųsi užvirinti kažką, bet turime pažiūrėti į teisės aktus – kaip tai galime padaryti. Ką darysime? Tęsime darbus, kuriuos vykdome dabar: tvarkybą, saugumo užtikrinimą. Taip pat pareikalausime ir iškelsime klausimų fortų valdytojui, kuriam fortų turtas buvo perduotas. Klausime, kokie bus tolimesni žingsniai“, – teigė Kauno rajono vicemeras Lukas Alsys.
Per dešimt metų tai jau antras atvejis, kai forte susižaloja vaikas. 2015 metų vasarą nuo Kaune esančio 2-ojo forto bokšto nukrito 12 metų mergaitė – ji patyrė rimtų sužalojimų, tarp jų ir kaukolės lūžį.
Naujausi komentarai