Kauno apylinkės teismas išnagrinėjo daugkartinio Tailando bokso ir bušido turnyrų nugalėtojo Remigijaus Morkevičiaus bylą.
„Buvau girtas, nieko neatsimenu“, - dėl savo poelgio teisinosi sportininkas. R.Morkevičius atsiprašinėjo, žadėjo daugiau negerti alkoholio.
R.Morkevičius pirmadienio vakarą Kauno senamiestyje be jokio pagrindo užpuolė ir sužalojo 43 metų vyrą, kuris Lietuvoje lankėsi iš Didžiosios Britanijos.
„Manęs niekas nepamatys su alkoholiu. Supratau šią pamoką. Nekalti žmonės papuolė..., – R.Morkevičius nebaigė pradėto sakinio. – Nežinau ką pasakyti. Atsiprašau“.
Teismo salėje su tvarsčiu ant pakaušio sėdėjo ir nukentėjusysis. Jis priėmė atsiprašymą, tačiau neatleido. „Sportininkas savo jėgą turi naudoti ringe, o ne gatvėje“, - paaiškino airis.
Prokurorė R.Morkevičiui pasiūlė skirti realią laisvės atėmimo bausmę 9 mėn. laisvės atėmimo pataisos namuose ir atlyginti nukentėjusiems civilinį ieškinį 2,5 tūkst.eurų.
Tokią pasiūlytą bausmę prokurorė motyvavo tuo, kad R.Morkevičius jau du kartus baustas už panašią nusikalstamą veiką.
R.Morkevičiaus gynėja griežtą prokurorės siūlymą vertino kaip teismo salėje susirinkusios žiniasklaidos spaudimą. Esą jis buvo baustas už analogiškus nusikaltimus, tačiau ne už sunkius nusikaltimus.
„Jis turi atsakyti, turi būti taikyta bausmė, tačiau nesusijusi su laisvės atėmimu“, – rėžė advokatė.
Nuosprendį Kauno apylinkės teismas skelbs balandžio 27 dieną.
Iš karto po posėdžio, teismo rūmų koridoriuje R.Morkevičius atsiskaitė su nukentėjusiuoju grynais jam sumokėdamas civilinį ieškinį.
Nukentėjusysis neslėpė, kad po incidento prie Rotušės aikštės dar nesijaučia gerai. Vyras manė, kad sužeista tik galva, tačiau skauda ir kaklą ir visą šoną.
Airis Senamiestyje vaikštinėjo su drauge lietuve. Moteris pasakojo, kad jie matė ateinančią kompaniją.
„Mano draugas nujautė galimą agresiją. Jis perėjo į kitą pusę ir patraukė mane, kad būčiau atokiau nuo jų kai prasilenksime. Kaip viskas įvyko mes net nelabai supratome. Aš tik pajutau kažkokį susistumdymą, lyg ranką pamačiau ir jis jau krito. Skubiai kvietėme greitąją, policiją“, - prisiminė moteris.
Ji svarstė, kad jei draugas nebūtų jos patraukęs, tai sužalota greičiausiai būtų buvusi ji. Moteris neabejoja, kad jei R.Morkevičiaus kompanija būtų sutikusi kokius kitus žmones, būtų nukentėję jie. „Mes tiesiog pasitaikėme jo kelyje“, - sakė lietuvė.
Nors ir sukrėsti pirmadieninio susidūrimo su R.Morkevičiumi nukentėjusieji skeptiškai vertina siūlomą realią laisvės atėmimo bausmę: „Tokiam žmogui reikia gydytis, gal psichologo pagalbos. Pataisos namuose jo nepagydys. Jis juk sportininkas. Lietuva turėtų juo didžiuotis ringe“.
Komentaras
Dovilė Bubnienė
Vyrų krizių centro direktorė, psichologė
Pakomentuoti pasikartojančią žmogaus agresiją viešoje vietoje nėra taip paprasta. Viena – svarbu žinoti, ar žmogus yra psichiškai sveikas, kita – alkoholio vartojimas, ar vartojant jį sumažėja savikontrolė, o gal visiškai dingsta. Jei tai alkoholio vartojimo padarinys, gal reikėtų jo visiškai atsisakyti. Sunku pasakyti, ar tai rimtesnis psichikos sutrikimas, ar žmogus suvokia savo elgesį. Bet kokiu atveju, tai nėra normalu. Juk būna, kad visi jaučiamės pikti, tačiau nepuolame smurtauti ar elgtis agresyviai.
Tačiau jei dėl agresyvaus, neblaivaus žmogaus elgesio procesai pasiekia teismą, Kauno teisėjai taiko praktiką ir įpareigoja gydytis nuo priklausomybių. Vyrų krizių centre yra elgesio keitimo programa. Esant smurto artimoje aplinkoje byloms teisėjai taip pat taiko įpareigojimus pereiti šią programą. Tačiau jei žmogus turi psichikos sutrikimų, ta programa neduos jokios naudos, tai bus
Naujausi komentarai