Slapti įrašai paguldė kyšininkus ant menčių Pereiti į pagrindinį turinį

Slapti įrašai paguldė kyšininkus ant menčių

2016-01-14 14:00
R. Stravinskas ir V. Gelčys R. Stravinskas ir V. Gelčys R. Stravinskas ir V. Gelčys

Buvęs Kauno kelių policijos valdybos Administracinės veiklos poskyrio specialistas Remigijus Stravinskas, kurio kabinete buvo įrengta slapta sekimo įranga, už kyšininkavimą bei dokumentų klastojimą nubaustas apie 4 tūkst. eurų bauda. Ji apie 70 kartų viršija R.Stravinsko per tas kelias savaites paimtų kyšių, kuriuos jis taip pat turės grąžinti, dydį.

Įrodyti susidorojimo nepavyko

Kaip jau rašyta, daugiau kaip 20 metų policijoje dirbęs R.Stravinskas savo kaltės nepripažino. Ikiteisminio tyrimo metu jis atsisakė duoti parodymus. O teisme tikino, kad tame savo tarnybinio stalo stalčiuje, kurį, remiantis vaizdo įrašu, vis atidaro ir uždaro kelių eismo taisyklių pažeidėjai, jis laikė mobiliuosius telefonus ir automobilio raktelius.

Todėl esą nuolatos jį atidarinėdavo – kad patikrintų, ar nesuveikė signalizacija ir ar negavo nuo ko nors SMS žinutės. Esą ši byla – susidorojimas, kurį pas kolegas iš Imuniteto skyriaus užsakė vadovybė.

Prokuroras, remiantis minėtais įrašais, R.Stravinską kaltino paėmus iš pažeidėjų, kurių bylas jis nagrinėjo, mažiausiai penkis kyšius nuo 10 iki 100 litų. Vieną iš jų – alkoholio buteliu. Anot šį įbrukusio pažeidėjo, tai buvo ypatingas, apie 80 litų vertės, iš užsienio parsivežtas vynas.

Įdavė patys papirkėjai

Kai kurių kyšininkavimo atvejų nepavyko inkriminuoti dėl prastos vaizdo įrašo kokybės. Tačiau R.Stravinskas dar kaltintas ir dokumentų klastojimu – padėjęs radaro demaskuotam leistino greičio viršytojui, kuriam jau grėsė vairuotojo pažymėjimo praradimas, pakišti vietoj savęs motiną.

Dauguma papirkusiųjų R.Stravinską sutiko bendradarbiauti su teisėsauga, dėl to buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Kartu su R.Stravinsku prieš Kauno apylinkės teismą stojo tik vienas iš jų – savo kaltės nepripažinęs, nors buvo įamžintas dedantis į pareigūno stalčių 50 eurų kupiūrą, Vidas Gelčys iš Lapių. Teisme jis pakartojo tą patį – kad įdėjo į pareigūno stalčių kažkokį vos ne gatvėje rastą popieriuką, o ne banknotą, tikėdamasis, kad šis sumažins gresiančią atsakomybę už tai, jog viršijo greitį 25 km/val.

Siūlė bausti griežčiau

Prokuroras siūlė šiuo metu tolimųjų reisų vairuotoju dirbančiam R.Stravinskui 5 649 eurų baudą, konfiskuojant šimtą kartų mažesnę sumą, surinktą kyšiu pavidalu, bei atimant teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje. Teisėja Sigita Meškauskienė ketvirtadienį pilnai patenkino tik paskutinį jo prašymą.

V.Gelčiui siūlyta 941 eurų piniginė bauda – arba bausmės, gresiančios už pareigūno papirkimą nedidelėmis sumomis, vidurkis. Teismas jį nubaudė 760 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti per 12 mėnesių. R.Stravinskui duotas 18 mėnesių terminas.

Kaip jau rašyta, kartu su R.Stravinsku tada įkliuvo ir vienu tarnybiniu kabinetu su juo dalijęsis Efremas Lideika. Pastarąjį Kauno apygardos teismas nubaudė 7 155 eurų bauda, konfiskuojant apie tris kartus mažesnę sumą, surinktą kyšių pavidalu, bei tai pat atimant teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje. 

Pensijas išsaugojo

E.Lideika ir R.Stravinskas stojo prieš skirtingus Kauno teismus, nes pirmasis, paėmęs, kaip užfiksuota, 10 kyšių, savo kaltę pripažino, o antrasis – ne.

Neskundė E.Lideika ir Kauno apygardos teismo jam skirtos baudos.

E.Lideika, kaip ir R.Stravinskas, baigė tarnybą policijoje išėjimu į pensiją. Remiantis Administracinių teismų praktika, pareigūnų stažą policijoje yra jų asmeninis turtas. O už kyšininkavimą prieš teismą stoję R.Stravinskas ir E.Lideika išdirbo policijoje ilgiau kaip 20 metų – taigi jau buvo užsidirbę pensiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra