Pereiti į pagrindinį turinį

Vaikų darželio detektyvas: mažylio nuodytoja vėl patyrė fiasko

2019-05-03 11:37

Kauno apygardos teismas atmetė buvusios vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtojos padėjėjos Jelenos Grabnickienės, nuteistos lygtinai dėl dvimečiui sugirdytos psichotropinės medžiagos – klonazepamo, skundą. Net ir po įrodymų tyrimo atnaujinimo.

Jelena Grabnickienė

Kaltės nepripažino

Kaip jau rašyta, 54-erių J.Grabnickienė pernai, spalį, Kauno apylinkės teismo buvo pripažinta kalta padarius minėtą nemažą atgarsį sukėlusį nusikaltimą. Pasak tai konstatavusio teisėjo Virginijaus Kalkausko, remtasi neginčijama įrodymų visuma, nors J.Grabnickienė savo kaltės nepripažino.

Panašiai – kad yra švari prieš Dievą – ji teigė ir į nuosprendžio paskelbimą tada gausiai susirinkusiai žiniasklaidai. O teisme, kuris vyko už uždarų durų, kėlė versiją esą mažylį galėjo apnuodyti ir patys jo artimieji.

Tačiau ši J.Grabnickienės versija buvo atmesta kaip gynybinė, siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Šis neeilinis ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Renata Oželienė, buvo pradėtas 2016-ųjų spalio 26-osios vakare Kauno policijai iš Klinikų gavus pranešimą apie motinos atvežtą dvimetį, kuris stacionarizuotas dėl raminamųjų vaistų intoksikacijos. Berniuko motina medikams pasakojo, kad atėjusi pasiimti sūnaus į minėtą Taikos prospekte įsikūrusį vaikų lopšelį-darželį, rado jį neadekvačiai vangų ir mieguistą.

Jelena Grabnickienė (dešinėje)

Medikų globoje atsidūrusiam mažyliui pernakt buvo prijungta lašinė. Jo šlapime aptikta psichotropinių medžiagų, veikiančių centrinę nervų sistemą, pėdsakų.

Keitė parodymus

Ikiteisminį tyrimą dėl dvimečio sveikatos sutrikdymo pradėję pareigūnai rado įspūdingą kiekį įvairaus stiprumo medikamentų, veikiančių nuo kelių valandų iki paros, ir „Nykštuko“ grupės, kurią lankė šis mažylis, auklėtojų, ir jų padėjėjos rankinėse. Pastarosios – keturis maišelius.

Vienos auklėtojos rankinėje buvo aptikti penkių rūšių vaistai, kitos – dviejų.

Ir pastarosios, ir jų padėjėja teigė, kad šie vaistai joms išrašyti medikų. Ir tikino laikiusios juos vaikams neprieinamoje vietoje.

Radinį išsiuntus į Valstybinės teismo medicinos tarnybos toksikologijos laboratoriją, po jos išvadų prieš teismą stojo tik auklėtojos padėjėja J.Grabnickienė, kilus skandalui, išėjusi iš darbo savo noru. Klonazepamo buvo aptikta tik jos rankinėje. Šios psichotropinės medžiagos buvo rasta ir J.Grabnickienės namuose.

Stojusi prieš teismą ji ėmė keisti ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus. Tada J.Grabnickienė teigė, kad buvo priversta neštis dėžutę su vaistais į darbą dėl namuose atliekamo remonto. Nors pasiūlius jai atlikti tyrimą melo detektoriumi, atsisakė.

Teisme J.Grabnickienė jau aiškino, kad tada atsinešė vaistus į darbą, nes planavo vizitą pas šeimos gydytoją.

Išlindo pro adatos skylutę

Tuo tarpu J.Grabnickienės motina buvo linkus įrodinėti žiniasklaidai, kad jos dukrą pakišo viena iš buvusių bendradarbių. Iš tikrųjų pas vieną grupės auklėtoją teisėsaugininkai psichotropinių vaistų neaptiko. O viena tabletė be pavadinimo buvo rasta vaikų miegamojo šiukšlių dėžėje.

Tačiau J.Grabnickienės rankinėje buvo aptiktas vaistų smulkintuvas. O šiame – vaikiškomis dozėmis susmulkintas klonazepamas, skiriamas pacientams, kuriuos kamuoja nerimas ar miego sutrikimai.

Apnuodyto dvimečio mama įsitikinusi, jog šie vaistai girdyti jos sūnui, kad mažylis netrukdytų kitų darželinukų pietų miego. Tokią pačią išvadą – kad J.Grabnickienė sugirdė šių raminamųjų vaistų aktyvumu ir nenoru miegoti pasižymėjusiam mažamečiui, kai buvo likusi viena be auklėtojos, padarė ir Kauno apylinkės teismas.

Tačiau jokio ieškinio mažylio mama J.Grabnickienei nepareiškė. „Viskas laimingai baigėsi – jokių liekamųjų reiškinių nėra“, – taip ji aiškino savo sprendimą.

Už nepilnamečio lenkimą vartoti psichotropines medžiagas numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Tačiau bylon sugulusių įvykių metu dar galiojo įstatymų išlyga, numačiusi galimybę atidėti bausmės vykdymą sunkų nusikaltimą padariusiam asmeniui. Ji panaikinta prieš metus, t.y. jau baigiant šio skandalingo įvykio tyrimą.

Atsižvelgus į tai, taip pat į teigiamas J.Grabnickienės charakteristikas iš visų darboviečių bei tai, kad ji – dar neteista, ir pritaikyta ši išlyga. J.Grabnickienei skirti treji metai nelaisvės, atidedant bausmės vykdymą dvejiems metams ir uždraudžiant tiek pat laiko dirbti vaikų ugdymo, lavinimo ir mokymo įstaigose.

Nuosprendis įsiteisėjo

Kauno apylinkės teismo nuosprendį apskundė tik pro adatos skylutę išlindusi J.Grabnickienė.

Jos skundą nagrinėjęs Kauno apygardos teismas atnaujino įrodymų tyrimą.

O šiandien šio teismo teisėjų Jurgio Kiškio, Algirdo Remeikos ir Evaldo Gražio kolegija paskelbė ir savo sprendimą – kad Kauno apylinkės teismo nuosprendis buvo teisingas.

Tačiau, kadangi teismo procesas buvo neviešas, šis sprendimas žiniasklaidai nekomentuotas.

Po šiandieninio Kauno apygardos teismo sprendimo nuosprendis J.Grabnickienei įsiteisėjo. Tačiau jį dar galima apskųsti Aukščiausiajam Teismui. Tiesa, iš bejausmio nuteistosios veido suprasti, ar ji dar bandys įrodinėti savo tiesą, buvo sunku.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų