Lietuvos jaunimas užėmė pirmąją vietą grupėje

2009-07-23 11:11
Lietuvos jaunimas užėmė pirmąją vietą grupėje / FIBA Europe nuotr.

Paskutinėse Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato F grupės rungtynėse, kuriose susitiko Lietuvos ir Ukrainos komandos, lengvą pergalę 83:51 (19:10, 23:17, 23:11, 18:13) iškovojo lietuvaičiai, rašo basketnews.lt.

Po šio laimėjimo jaunimas savo grupėje užėmė pirmąją vietą ir pateko į čempionato ketvirtfinalį.

Susitikimą geriau pradėjo ukrainiečiai, kurie pelnė penkis taškus be atsako. Tačiau Lietuvos jauniai į šį spurtą atsakė pelnydami 13 taškų iš eilės ir pabėgo į priekį - 13:5.

Pirmasis kėlinys pasibaigė Lietuvos rinktinei pirmaujant - 19:10.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos jaunimas neketino mažinti apsukų, anaiptol vis didino skirtumą. Sužaidus penkias minutes, jis tapo daugiau negu dvigubas - 33:16.

13 taškų pelnusio Ado Juškevičiaus vedama Lietuvos ekipa ilsėtis išėjo pirmaudama 15 taškų persvara - 42:27.

Po ilgosios pertraukos lietuvaičiai ir toliau žaidė užtikrintai. Kėlinį laimėjusi 12 taškų persvara, jaunimo komanda prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 25 taškų pranašumą - 65:38.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, kuriame progą pasireikšti gavo mažiau rungtyniaujantys krepšininkai.

Lietuva: Adas Juškevičius (7 rez.perd.) 19, Mindaugas Kuzminskas (8 atk.kam.) 15, Šarūnas Vasiliauskas 12, Žygimantas Janavičius 9.

Ukraina: Vladyslavas Tonchenko 19, Ruslanas Otverchenko 9.

Šiose rungtynėse Lietuvai padėti negalėjo Vytenis Lipkevičius, kuris mače su serbais stipriai susitrenkė šoną.

Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate paaiškėjo Lietuvos rinktinės varžovai ketvirtfinalyje. Jais tapo italai, sugebėję patekti į ketvirtfinalį paskutinę akimirką.

Paskutiniame grupės mače pietiečiai 67:59 įveikė Rusijos jaunimą. Anksčiau italai 77:81 nusileido Latvijai, tačiau šie 62:68 pralaimėjo rusams. Italijos jaunimas (+4) pagal tarpusavio santykį sugebėjo aplenkti tiek rusus (-2), tiek latvius (-2).