Likus dešimčiai advento rimties ir susikaupimo dienų, festivalis „Salve Musica“ kviečia didžiosios metų šventės laukimą įprasminti klausantis choro ir vargonų muzikos.
Gaus vargonai ir choras
Gruodžio 14-tosios, sekmadienio, popietę 16 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje choro „Aukuras“ (meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas) atliekamos dvasingumo kupinos giesmės bylos apie viltį ir šviesą.
Choro skambesį darniai papildys ir sakralią koplyčios erdvę užpildys gaudžiantys vargonai, kuriais gros Vilimas Norkūnas.
Graco menų universitete (Austrija) V.Norkūnas įgijo sakralinės muzikos ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius, o šiais metais su pagyrimu baigė ir klavesino studijas. V.Norkūnas koncertuoja su įvairiais Lietuvos ir užsienio kolektyvais, rengia vargonų ir kamerinės muzikos koncertus, veda interpretacijos kursus, vadovauja Kauno jaunimo chorui „Exaudi“ bei dėsto Klaipėdos universitete.
Lietuviškos premjeros
Choras „Aukuras“ kartu su V.Norkūnu jau ne kartą koncertavo Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Šio adventinio koncerto programą sudarė pats vargonininkas.
Pasak jo, programa išskirtinė: joje klausytojai išgirs įvairių laikotarpių advento ir Kalėdų giesmes bei himnus. Kūriniai pasakos istoriją nuo Kristaus laukimo iki užgimimo per šv. Kalėdas.
Koncerte skambės kelių kūrinių lietuviškos premjeros. Bus atlikta spalvinga Johno Burge’o adventinės giesmės „O Come, o Come, Emmanuel“ („Ateik, ateik, Emanueli“) aranžuotė. Šio himno tema sudaryta pagal septynias adventines antifonas. Senovinio lotyniško teksto posmelių pirmosios raidės sudaro akrostiką: „aš būsiu čia rytoj“ (ERO CRAS), kuris kalba apie greitai įvyksiantį Kristaus užgimimą, atėjimą į šį pasaulį.
Atlikėjų laukia iššūkis
Taip pat pirmą kartą Lietuvoje skambės George’o Garretto kompozicija chorui ir vargonams „Prepare ye the way of the Lord“ („Paruoškite Viešpačiui kelią“) pagal psalmės tekstą.
Kaip teigia Vilimas, „atlikėjų vėl laukia muzikavimo šv. Asyžiečio koplyčioje iššūkis – choras netelpa prie vargonų, tad gieda stovėdamas prie altoriaus, vargonai lieka kitame gale. Tai nepaprastas būdas muzikuoti – vargonininkas turi groti puse sekundės anksčiau nei išgirsta chorą, choras taip pat turi giedoti anksčiau nei išgirsta vargonus.
Tad balsai ir vargonų garsas susitinka koplyčios viduryje, sukurdami įspūdį klausytojams, tarsi jie muzikuotų kartu“.
Koncertas – nemokamas.
Naujausi komentarai