Pereiti į pagrindinį turinį

Alina Velykienė: tik matydami aukštą profesinį lygį vaikai gali tobulėti

2024-12-11 05:00
DMN inf.

Pirmąjį advento sekmadienį Klaipėdos baleto mokykla sužavėjo žiūrovus, pristatydama šokio spektaklį „Undinėlė“, du kartus parodytą Klaipėdos žvejų kultūros rūmuose. Jautrioje istorijoje, grįstoje H. K. Anderseno klasika, mokyklos ugdytiniai kartu su profesionaliais šokėjais sukūrė įtaigią šokio interpretaciją. Joje skleidėsi taip reikalingi šiandien jausmai: tikėjimas, viltis, pasiaukojimas ir meilė, taip pat pabrėžiama harmonijos su savimi ir gamta būtinybė.

Nors temos buvo sudėtingos, Klaipėdos baleto mokykla, gyvuojanti tik antrus metus, priėmė iššūkį ir pastatė puikų spektaklį, pasikliaudama profesionalų pagalba.

Baleto mokyklos vadovė Alina Velykienė sako, kad tam, kad pavyktų pasiekti užsibrėžtą tikslą, rinkosi geriausius:

„Tik matydami aukštą profesinį lygį vaikai gali tobulėti, stengtis, – sakė mokyklos vadovė. – Baletas yra itin gražus žiūrovo akiai menas, bet labai sudėtingas ir reikalaujantis daug darbo šokėjui.“

Choreografės Aušros Krasauskaitės, dabar dirbančios Valstybiniame ansamblyje „Lietuva“, sukurti šokiai atitiko skirtingas amžiaus grupes ir išryškino personažus. Scenoje pasirodė net 70 mokyklos ugdytinių, tai buvo tikras iššūkis, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius.

Princas, kurį įkūnijo Danielius Voinovas (ansamblio „Lietuva“ šokėjas), puikiai perteikė savo personažą per klasikinio baleto elementus. Tuo tarpu Raganą šokusi baleto mokyklos pedagogė Airisė Gudonytė puikiai kūrė charakterinį vaidmenį, nestokodama emocijos ir išraiškos, suteikdama jam spalvingumą ir jėgą. Antrajame sąstate šį personažą šoko jau baleto mokyklos ugdytinė Barbora Aleksandrovaitė, kuri baleto meno mokosi 10 metus. Barbora už įkvepiantį šokį ir drąsą sulaukė šilto publikos palaikymo. Šis vaidmuo buvo emocingas ir galingas, o tai akivaizdžiai parodė seną tiesą, kad blogis scenoje dažnai, deja, yra spalvingesnis nei gėris. Todėl Jūros dvasios – Alinos Jazdauskytės („Lietuvos“ ansamblio šokėja) – šokio piešinys buvo lakoniškesnis, jos charakteris alsavo harmonija, pasižymėjo plastiškai banguojančiais, perteikiančius jūros bangavimą, judesiais.

E. Sabaliauskaitės ir „RGBpictures“ nuotr.

Daugiau spalvų buvo Undinėlės charakteryje. Šis vaidmuo buvo patikėtas baleto mokyklos ugdytinėms Ievai Palubinskaitei ir Milai Butkutei. Mergaitės šoka jau 7 metus, o jų pasirodymas scenoje tiesiog viršijo savo galimybes: abi buvo jautrios, plastiškos, neslepiančios meilės vaidmeniui. Jaunosioms balerinoms teko nemenkas išbandymas – šokti scenose drauge arba net poroje su profesionalais.

Svarbūs buvo ir ansamblių šokiai: mažųjų kriauklyčių, jūros arkliukų ir krabų, kurie įnešė žaismingumo ir komiškumo.

Kostiumai, sukurti Ainos Zinčiukaitės, papildė spektaklio atmosferą, atskleidžiant tiek pagrindinių herojų, tiek šalutinių personažų charakteristikas. Muzika, kurią komponavo Kristijonas Lučinskas, kartu su minimalistine scenografija (Aistė Alksnytė bei Regina Donbrauskaitė) kūrė povandeninio pasaulio atmosferą ir sustiprino pasakojimo gylį. Spektaklis buvo papildytas libreto autorės Samantos Pinaitytės įskaitytu tekstu, papildančiu pasakojimą ir jautriai akcentuojančiu asmeninių pasirinkimų ir meilės temą.

Ar Klaipėdos baleto mokyklai pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus? Akivaizdu, kad taip: šis įtraukiantis ir profesionaliai apgalvotas spektaklis liudija, kad ambicija ir kokybės siekimas geba pramušti nematomas ribas, šoktelėdami viena pakopa aukščiau.

Šis projektas buvo įgyvendintas su Klaipėdos miesto savivaldybės parama. Klaipėdos baleto mokykla dėkoja visiems rėmėjams, prisidėjusiems prie šio projekto. Tai UAB „Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“, UAB „Klatentas“, UAB „ProDJ“, UAB „Sandritas“, UAB „Interjeras“ bei Daina ir Antanas Bosai, Audinga ir Žilvinas Jokubauskai, Iveta ir Robertas Gailiai, Erika Simutienė, Emilija Untė, Ilona Adomaitienė, Andželika Šakinienė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
?

Pasidomėkime kodėl Loreta Laučiuvienė nedirba DELFI?
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų