Tautinio kostiumo detalės
Paskaitoje sukauptas žinias rengėjai kvies realizuoti tęstiniuose praktiniuose užsiėmimuose, kurie Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks trečiadieniais 17.30 val. Jų dalyviai sausio 17, 24, 31 d. siuvinės diržus, vasario 21, 28 d. ir kovo 7 d. – delmonus, o tautinio kostiumo detalių siuvinėjimo ciklą užbaigs balandžio 4, 11, 18 d. skarelių siuvinėjimu. Edukaciniai užsiėmimai nemokami. Norintieji dalyvauti kviečiami registruotis tel. (8 4) 631 0022.
Klaipėdos krašto kostiumo detalių siuvinėjimas, spalvų deriniai – išskirtiniai ir reprezentuojantys regioną. Meniškai ir spalvingai siuvinėta moterų, neretai būsimų nuotakų. Didelio kruopštumo reikalaujantis rankdarbis su išsiuvinėtu ornamentu, inicialais ar data būdavo padovanojamas brangiam žmogui ar perduodamas dukrai. Siuvinėdavo įvairiai – mažais, tiesiais dygsniais, plačiomis, didelėmis grandinėlių siūlėmis, eglutės dygsniu, žuvies ašakų ar medelių su šakelėmis raštais. Merginos, siuvinėdamos tam tikras rūbo detales, siekdavo ne tik pasipuošti ar jas išryškinti. Jos taip atskleisdavo ir tam tikras savo būdo savybes – darbštumą, išmoningumą, estetinį suvokimą ir kitas.
Projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginius iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.
Aidės Klaipėdos krašto balsai
Be to, Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į pasidainavimų vakarus, dedikuotus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
„Klaipėdos krašto balsai“ – ciklas renginių, kurių metu bus galima geriau pažinti autentišką Klaipėdos krašto dainavimo tradiciją reprezentuojančius dainų pateikėjus. Juos pristatys bei dainuojamų dainų specifiką suvokti padės etnomuzikologė doc. dr. Lina Petrošienė. Kita svarbi šių renginių dalis – dainų įrašų klausymasis ir bendras dainavimas.
Antradienį 18 val. per pirmąjį pasidainavimą laukia pažintis su Ana Mažeiva (1894–1988), kurios dainas dainuos folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ ir Tradicinių dainų klubas.
Naujausi komentarai