„Džiaugiamės, kad savanorystė lietuviams tampa gražia tradicija. Jau antrus metus iš eilės organizuojamoje talkoje šį sykį dalyvavo šimtai savanorių, kurie ne tik tvarkė Gintaro įlanką ar pynė apsaugines kopų tvoreles, bet ir turėjo galimybę įžengti į lankytojams šiaip uždarą Naglių rezervatą, kur rovė invazinius augalus“, – sakė festivalio organizatorius Edmundas Jakilaitis.
Vienas festivalio organizatorių Gintaras Bendžius džiaugiasi, kad festivalis iš pramoginio renginio ilgainiui tapo pagarbos gamtai ir Neringos istorijai festivaliu. „Su kolegomis sukūrėme visai kitokią nei įprasta festivalio koncepciją, kai gali ne tik mėgautis pramogomis, bet ir prisidėti prie Kuršių nerijos išsaugojimo tvarkydamas aplinką. Jei nesaugosime šio unikalaus krašto, jis gali tiesiog išnykti – istoriją jau ne kartą yra davusi skaudžių pamokų“, – sako jis.
Be įprastų sportinių veiklų ir „TrenkTuro“ pėsčiųjų žygio, didžiulio Neringos gyventojų bei svečių susidomėjimo sulaukė ir vieša diskusija „100 Mažosios Lietuvos ir Kuršių nerijos metų Lietuvoje. Kokia dabar šio krašto tapatybė?“ su prof. Alfredu Bumblausku ir ambasadoriumi, istoriku prof. Alfonsu Eidintu.
Festivalį vainikavo J. Jaručio koncertas.
Naujausi komentarai