Pereiti į pagrindinį turinį

Jubiliejinis prof. P. Bielskio vakaras

2015-02-27 08:12
DMN inf.
Kartu: profesorius P.Bielskis studentų gerbiamas ir mylimas, meiliai vadinamas tėtušiu.
Kartu: profesorius P.Bielskis studentų gerbiamas ir mylimas, meiliai vadinamas tėtušiu. / Asmeninio archyvo nuotr.

Nusipelniusiam Lietuvos mokslininkui, režisieriui ir teatro pedagogui, Klaipėdos universiteto profesoriui, humanitarinių mokslų daktarui Petrui Bielskiui prieš savaitę sukako 80 metų. Ta proga maestro rytoj vaidins savo spektaklyje ir priiminės kolegų, mokinių ir artimųjų sveikinimus.

P.Bielskis gerai pažįstamas ne tik klaipėdiečiams, kurie, įvertindami jo visuomeninę veiklą, 2009-aisiais suteikė jam pilietiškiausio klaipėdiečio vardą, o 2014-aisiais už išskirtinius nuopelnus Klaipėdai ir visai Lietuvai, puoselėjant nacionalinę dramaturgiją ir lietuviškojo teatro tradicijas, – Klaipėdos kultūros magistro titulą. Jis žinomas ir visos Lietuvos teatro meno gerbėjams. Jo scenos – kaimuose ir miesteliuose, klojimuose ir mokyklose, jo studentai atvažiuoja iš pačių Lietuvos vidurių ir dažniausiai į juos sugrįžta, lyg prometėjai nešdami ugnį – teatro šviesą. P.Bielskis sukūrė teorinį lietuvių liaudies teatro modelį, patikrino jį praktiškai, nustatė jo savitumą ir ryšius, įkūrė Klaipėdoje teatrologijos magistrantūrą, kur sėkmingai ugdo jaunus mokslininkus.

Visapusiška P.Bielskio veikla – jo parašytos ir išleistos mokslinės knygos, gausybė straipsnių, režisūriniai darbai, autorinės dailės parodos, jo sukurtos novelės ir daugelyje šalies teatrų vaidinamos pjesės, klojimo teatrų tinklo įkūrimas, daugiau nei 100 režisierių ir būrio teatrologų išugdymas – visa tai verta pagarbos ir gražiausio įvertinimo.

Vasario 28 d. 16 val. Klaipėdos žvejų rūmuose rengiamas jubiliejinis P.Bielskio kūrybos vakaras, kuriame bus parodyta Petro Tilainės trijų dalių viduramžių lietuvių dvasios baladė „Raganos“. Spektaklį režisavo ir žemaičių vyskupą Jūzupą Karpį jame vaidina pats maestro.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų