Parodos idėja – atskleisti, parodyti, supažindinti su meno kūrinių atsiradimu, kūrybiniu procesu, suteikti galimybę žiūrovui kartu su autoriumi dalyvauti kūrinio sukūrimo etapuose, į pirmą planą iškeliant patį kūrybos, ieškojimo procesą. Neskubant, lėtai sekti kūrėjo mintis ir veiksmus. Parodos autoriai: Agnija Germane (Ryga), Peteris Krossmanas (Tartu), Romualdas Balinskas (Vilnius).
A.Germane: “Kūrybinis procesas – nenuspėjamas, pilnas prieštaravimų, nelogiškas, intuityvus ir kartais prieštaraujantis sumanytai idėjai. Pats žmogus yra amžinai besikeičiančiantis procesas, o ypač menininkas, kurio sproginėjantis “aš” – normali būsena. Mano darbai parodai, tai maža dalis tęstinio ciklo “ Durpės arba palikimo deginimas”. Juose tęsiu pelkių temą prie kurios jau 20 metų vis grįžtu. Mane įkvepia durpių struktūra, faktūra, šaknys ir tam padeda senos drobės ir gausybė rudų tapybinių dažų iš tarybinių laikų. Mano paveikslai fiksuoja mintis ir jausmus. Paveikslai lyg durys, kurias kiekvieną kartą, veikiama aplinkos ir kūrybinio proceso, atveriu į kitą realybę – realybę, kurioje kartais viskas organiškai sulimpa į vientisą kūną, o kartais pabyra …”
R.Balinskas: “Man kūrybinis procesas – nemažiau svarbus ir įdomus už galutinį rezultatą, kuris irgi yra nuolatiniame kitimo procese. Daug kartų yra buvę, kad šiandienai atrodo pavykęs darbas po kiek laiko tampa šlamštu ir atvikščiai. Idėjos išgryninimas, abejonių ir visų už ir prieš svėrimas, savojo aš matavimas įvairiuose kontekstuose, galų gale pats minties realizavimas-procesas, pagauna, įtraukia ir nuneša. Procesas, kuris nesibaigia nei dieną nei naktį (sapnuose), einantis paraleliai su kasdienybe, kartais (tos dieviškos akimirkos) apakinantis ir iškeliantis virš būties, procesas suteikiantis viltį ir galimybę pajusti Aukščiausiojo kūrybos didybę.”
P.Krossmanas: “Klausiausi transliuojamo muzikos kūrinio pavadinimu “Fantazija” ir tapiau. Bandžiau išversti muzikos kalbą į spalvas. Viena valanda muzikos – valanda tapybos. Tai daugiau procesas nei rezultatas, bent jau tai norėjau akcentuoti.”
Paroda vyks iki spalio 20 d. Įėjimas – laisvas.
Naujausi komentarai