Pereiti į pagrindinį turinį

„Klaipėdos knyga – 2016“: renkame populiariausią ir gražiausią

2017-01-22 03:00
DMN inf.

11-asis uostamiestyje per metus išleistų knygų konkursas „Klaipėdos knyga – 2016“ jau įsibėgėjo. Knygų pristatymais siekiama atkreipti dėmesį į rinkimų dalyves.

Vytauto Petriko nuotr.

Apie neužšąlantį kultūros uostą

Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su spaustuve „Druka“ pernai išleido knygą „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“. Ja siekta atskleisti Klaipėdos kultūrinį potencialą. Teatralizuotas knygos pristatymas sausio 26 d. 17 val. rengiamas Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9). Ten bus galima išgirsti, pamatyti, užuosti, pačiupinėti ir įvertinti, kas knygoje sudėta ir kiek dar netilpo į jos puslapius. Dalyvaus miesto savivaldybės ir spaustuvės „Druka“ atstovai, knygos teksto autorė Kristina Sadauskienė, knygos dizainerė Jūratė Bizauskienė, šiuolaikinio šokio teatras „Padi Dapi Fish“, pantomimos teatras A ir Klaipėdos lėlių teatras.

Kultūrinis gyvenimas Klaipėdoje yra ar jo nėra? Jei yra, tai jo, žinoma, vieniems per daug, o kitiems per mažai. O jei nėra, tai kur dingo? Nes žmonės sako, kad kažkada seniai seniai tai tikrai buvo. 2017 m. Klaipėdai tapus Lietuvos kultūros sostine, kiekvienam klaipėdiečiui iškilo grėsmė visai netyčia imti ir patekti į kokį nors kultūrinį vyksmą. Ar mes, klaipėdiečiai, tam pasirengę? Jei ne, tai knygos sumanytojai kviečia į kultūros pratybas.

Reginčiųjų ir Brailio raštu

Miesto bibliotekos Vaikų skyriuje (Danės g. 7) sausio 27 d. 10 val. ir Pempininkų filiale (Taikos pr. 79/81A) 12 val. vyks unikalios knygos „Baltijos valdovė“ (sakmės reginčiųjų ir Brailio raštu su reljefinėmis baltų simbolių iliustracijomis) pristatymas 9–12 metų vaikams.

Dalyvaus leidėja Eglė Jokužytė (VšĮ „Verslas ar Menas“), prof. dr. Rimantas Balsys, knygos autorius Sigitas Poškus, dailininkė Marija Smirnovaitė.

„Baltijos valdovė“ – tai unikali knyga, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams. Tai edukacinė priemonė, supažindinanti juos ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint. Ši knyga – tai galimybė ugdyti reginčiųjų vaikų socialines vertybes ir požiūrį į neįgaliuosius, o regos negalią turintiems vaikams – skaityti tą patį kaip ir regintieji. Tai antroji knyga Lietuvoje, kurios iliustracijas testavo neregiai.

Knyga „Baltijos valdovė“ – pirmosios, L.A.Jucevičiaus užrašytos, legendos apie Jūratę ir Kastytį perpasakojimas. Legendą perpasakojo klaipėdietis rašytojas S.Poškus.

Veda Telšių vyskupijos keliu

Spaustuvė „Druka“ konkursui taip pat pateikė knygą „Telšių vyskupija“, sudarytą žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės Elvyros Spudytės. Anot jos, artėjant Žemaičių vyskupijos 600 metų ir Telšių vyskupijos 90 metų jubiliejams, gimė sumanymas prisiminti Telšių vyskupijos nueitą kelią – nuo jos ištakų iki šių dienų, į vieną knygą surašyti visas mūsų tėvų ir protėvių statytas, kurtas bei puoselėtas dabartinės Telšių vyskupijos bažnyčias, koplyčias, lurdus ir kitas šventas vietas, susitikti su vyskupijos ganytojais, seminarija, vienuolijomis bei kitomis religinėmis organizacijomis, mintimis vėl sugrįžti į svarbiausius vyskupijos gyvenimo įvykius.

Didžiąją leidinio dalį sudaro dabartinės Telšių vyskupijos šventovės – Dievo namai, gyvo ir nepalaužiamo žmonių tikėjimo paminklai, dvasinio ir visuomeninio gyvenimo židiniai, unikalūs istorijos liudininkai, neatskiriama Lietuvos kultūros paveldo dalis ir mūsų kraštovaizdžio puošmenos. Pateiktos visų Telšių vyskupijos šventovių, jų centrinių altorių 2016 m. fotografijos su trumpais aprašais. Leidinyje publikuojamas istoriko dr. Dariaus Barono straipsnis apie 1417 m. pirmųjų parapinių bažnyčių kūrimą Žemaičių vyskupijoje, istorikas Kazys Misius pristato 1926 m. įkurtos Telšių vyskupijos istorinę raidą.

Mokslas ir menas universitete

Klaipėdos universiteto leidykla konkurse dalyvauja su knyga „Mokslas ir menas Klaipėdos universitete 25+“, sudaryta Ritos Vaičekauskaitės.

Šiame leidinyje pristatomi Klaipėdos universiteto, įkurto 1991 m. Lietuvos pajūryje, mokslo ir meno pasiekimai. Universitetas moksline veikla nuolat siekia, kad jūros ir jos aplinkos pažinimas būtų naudingas visuomenei bei jūros pramonei, kad būtų suvoktos jūros galios, įvertinti jos ištekliai ir tai panaudota kuriant saugią, ekologišką, konkurencingą verslo bei unikalią kultūrinę aplinką. Klaipėdos universitete puoselėjamos ilgametės visų pagrindinių mokslo sričių ‒ fizinių, biomedicinos, technologijos, socialinių ir humanitarinių bei meninės veiklos tradicijos. Visose minėtose srityse dirba aktyvus, aukštą kvalifikaciją turintis akademinis personalas, sukurta moderni infrastruktūra, todėl universitetas savo veiklos 25-metį mini galėdamas didžiuotis gausiais ir išskirtiniais mokslo bei meno veiklos pasiekimais. Jo uždavinys – kurti naujas žinias ir akademinius atradimus. Tačiau šiandieninėje visuomenėje inovatyvumas dar siejamas su sėkmingu idėjos pritaikymu rinkoje ir komercializavimu. Klaipųdos universiteto stiprybė kuriant inovacijas yra ne tik aukštos kvalifikacijos akademinis potencialas, bet ir ilgametė, strategiškai puoselėta socialinė ir verslo partnerystė. Leidinio dailininkas – Vilhelmas Giedraitis.

Šios knygos yra tarp 14-os pretendenčių į populiariausios ir gražiausios Klaipėdos metų knygos titulus. Susipažinti su visomis knygomis pretendentėmis ir balsuoti už pačią skaitomiausią galima iki vasario 10 d. šešiuose didžiuosiuose Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose ir interneto svetainėje www.biblioteka.lt. Gražiausią leidinį išrinks specialiai suburta komisija.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų