Šį penktadienį Klaipėdos senamiestyje po atviru dangumi bus atidaryta ilgalaikė skulptūrų paroda, kviečianti klaipėdiečius jau antrajam „Viešam dialogui“ su menu. Tai tęstinis skulptūrų kūrimo ir eksponavimo Klaipėdos miesto erdvėje projektas.
Pirmosios „Viešo dialogo“ dirbtuvės, surengtos 2011-aisiais, sulaukė itin palankios visuomenės reakcijos. Tuomet grupė Lietuvos menininkų sukūrė novatoriškas, šiuolaikiškas skulptūras iš metalo, trys iš jų iki šiol puošia senamiestį.
Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga ir Baroti galerija sumanė šiemet projektą pratęsti ir organizavo keramikos skulptūrų iš akmens masės kūrimo dirbtuves.
„Praeityje rengtų panašių projektų patirtis parodė, kad Klaipėdai labai reikalingos tokios viešos akcijos-parodos: jos suteikia miestui naują kultūrinę erdvę bei pratina plačiąją publiką prie įvairiapusės šiuolaikinio meno raiškos. Maža to, tokios parodos po atviru dangumi labai pagyvina senamiesčio vaizdą ir gyvenimą, todėl nemažai prisideda sprendžiant Klaipėdos senamiesčio gaivinimo problemas. Žinant, kad Lietuvos miestų infrastruktūrai ypač trūksta modernaus ir žaismingo meno apraiškų, atsižvelgta į kūrinių projektų novatoriškumą ir pritaikymą iš anksto numatytai erdvei“, – apie projekto inspiracijas kalbėjo jo kuratorius klaipėdietis dailininkas keramikas Isroildžonas Baroti.
„Viešo dialogo 2“ projekte dalyvavo dailininkai keramikai Jolanta Kvašytė (Vilnius), Rytas Jakimavičius (Vilnius), Egidijus Šimatonis (Kaunas), Eugenijus Čibinskas (Panevėžys) ir pats I.Baroti (Klaipėda). Pagrindinis šio projekto partneris buvo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, kurio dirbtuvėse liepą dvi savaites ir kūrė dailininkai. Tuo metu miestiečiai galėjo pabendrauti su menininkais ir geriau susipažinti su keramikos technologijomis. Dabar skulptūros jau parkeliavo iš Panevėžio, kur buvo išdegtos, ir rugsėjo 26 d. 17 val. bus pristatytos visuomenei Klaipėdos senamiesčio Dienovidžio skvere.
„Esame įsitikinę, kad visą parą vyksianti nemokama paroda po atviru dangumi sulauks daug žiūrovų iš įvairiausių visuomenės sluoksnių. Ja Klaipėdos miesto gyventojus kviečiame sugrįžti į ištuštėjusį senamiestį, – sakė I.Baroti. – „Viešas dialogas 2“ turi ypatingą išliekamąją vertę – tai ne vienkartinė trumpalaikė paroda, o ilgalaikė ekspozicija, įprasminanti, papuošianti ir pagyvinanti viešąsias senamiesčio erdves. Tikimės, kad vandalai mūsų skulptūrų pagailės ir jos ten stovės ilgai.“
Naujausi komentarai