Paskutinėmis metų dienomis klaipėdiečius vėl džiugins smuiko virtuozas Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO).
Tobula, meistriška, žavinga
Gražia festivalio „Salve Musica“ tradicija tampantis koncertas įvyks gruodžio 29 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje. Jo programoje švytės baroko – Antonio Vivaldi ir klasicizmo – Wolfgango Amadeuso Mozarto muzikos perlai, liesis ispaniškos aistros Manuelio De Fallos, Pablo De Sarasatės kūriniais. Visa tai tikrai bus „Tobula, meistriška, žavinga!“, kaip skelbia koncerto pavadinimas ir kaip tikino festivalio bei šio koncerto organizatoriai.
LKO meno vadovas ir dirigentas, smuikininkas S.Krylovas koncertuoti pradėjo būdamas šešerių, o dešimties debiutavo su orkestru. Jis mokėsi Centrinėje muzikos mokykloje prie Maskvos konservatorijos bei Kremonos muzikos akademijoje Italijoje. Pelnęs pirmąsias premijas A.Stradivari konkurse Kremonoje ir prestižiniame F.Kreislerio konkurse Vienoje, smuikininkas grojo Berlyno ir Miuncheno filharmonijų, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Paryžiaus „Radio France Auditorium“, Atėnų „Megaron Centre“, Briuselio „Bozar“, Tokijo „Suntory Hall“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Venecijos „Teatro La Fenice“, Milano „Teatro alla Scala“ salėse bei Santandero, Granados, „Prahos pavasario“ festivaliuose.
Du muziko amplua
Kaip solistas S.Krylovas koncertuoja su žymiausiais pasaulio kolektyvais: Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekijos, Hamburgo, Kopenhagos filharmonijų, Milano „Giuseppe Verdi“, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Anglijos kameriniu, Zalcburgo „Camerata Academica“ orkestrais. Jis atlieka daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius. Ne kartą smuikininkas koncertavo su iškiliu violončelininku ir dirigentu M.Rostropovičiumi, kuris S.Krylovą įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų.
Kitas S.Krylovo amplua – dirigavimas. Kaip dirigentas jis pasirodo su įvairiais orkestrais: Anglijos kameriniu, „Magna Grecia“ simfoniniu, „Accademia Orchestra Mozart“ kameriniu, Novosibirsko akademiniu simfoniniu, „Orchestra del Teatro Lirico di Cagliari“, „Regionale Toscana“ simfoniniu ir, žinoma, su LKO, kuriam vadovauja.
S.Krylovas yra pelnęs daugybę apdovanojimų ir garbės ženklų: „Metų angelo“ (Milanas), „Sidabrinio smuiko“ (Kremona), „Mūzos“ (Florencija) ir kt. Jis dėsto Muzikos ir meno universitete Lugane, Šveicarijoje.
Vertas būti dešimtuke
LKO gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Pietų Afrikos Respublika, Japonija, Kinija, Australija, Islandija. Jam daugybę kartų plojo Berlyno filharmonijos ir Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir Paryžiaus „Pleyel Hall“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir kitų garsių pasaulio koncertų salių klausytojai. Jau penkis dešimtmečius gyvuojantis kolektyvas artimai bendradarbiauja su įžymiais solistais, dirigentais ir chorais.
2008 m. LKO meno vadovu ir dirigentu tapo S.Krylovas. „Iš orkestro noriu to, ko siekiu ir pats, – instrumentinės, techninės atlikimo kokybės, nuolatinių interpretacinių paieškų, kurioms peno teikia visą gyvenimą trunkantys tyrinėjimai. Tikiu, kad tai įmanoma pasiekti, nes mūsų kolektyvas vertas būti Europos kamerinių orkestrų dešimtuke“, – teigė S.Krylovas.
Virtuoziškas ir temperamentingas solisto muzikavimas, harmoningas orkestro skambesys, tikėtina, suteiks klausytojams daug įsimintinų akimirkų. Taurus muzikos grožis gali tapti tikra atgaiva sielai ir nušviesti mintis, o jo sklidinas vakaras – turiningu ir įstabiu.
Naujausi komentarai