Šio projekto tikslas – kuo natūraliau parodyti to laikmečio Kuršių nerijos gyvenimą. Iš porceliano pagamintos ir to laikmečio drabužiais aprengtos 56 lėlės stato laivus, žvejoja, veža šieną, važiuoja pašto karieta, gaudo gintarą, bėga iš užpustytų namų, „mariose“ plaukioja 13 medinių burinių laivų.
„Šitas pasakojimas – apie paslaptingą, traukiantį, neįtikėtiną vėjo ir smėlio kuriamą pasaulį, apie smėlio juostą tarp dviejų vandenų, kur šiurpus varnų krankimas ir šaižus audrą pranašaujančių žuvėdrų klyksmas kausto prašalaitį. Apie čia gyvenančius nenuolankius bei savigarbos nepraradusius sumažlietuvėjusius kuršius – kopininkais vadinamus“, – rašoma tekste kitoje ekspozicijos pusėje.
A. Feser nuotr.
Ten bus galima pamatyti ir daug įspūdingų XIX a. graviūrų iš K. Demerecko kolekcijos, kurios papildo maketą ir vaizdžiai pasakoja senąją Kuršių nerijos istoriją.
Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia visus apsilankyti, pasivaikščioti po Kuršių neriją kartu su jos gyventojais kaip prieš 200 metų. Pristatyme dalyvaus ir senuosius gyventojus gyvai vaidins Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro folkloro ansamblis „Giedružė“.
Naujausi komentarai