Romų pasaulis – iš arčiau Pereiti į pagrindinį turinį

Romų pasaulis – iš arčiau

2025-04-09 11:30

Siekiant paneigti įsivyravusius mitus, taip pat supažindinti klaipėdiečius su romų kultūra, tradicijomis, virtuve, Klaipėdos Tautinių kultūrų centre vyks renginys „Pažink, kad nereikėtų bijoti“. Tikimasi, kad šis renginys taps puikia proga ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir atsikratyti išankstinių nuostatų.

Romų pasaulis – iš arčiau
Romų pasaulis – iš arčiau / Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Vakar, balandžio 8-ąją, Lietuvoje buvo minima Tarptautinė romų diena, o minėtas renginys planuojamas penktadienį 15 val. Tautinių kultūrų centre. Pasak šio centro direktorės Jelenos Butkevičienės, į uostamiestį atvyks svečių ir iš Vilniaus.

„Ne vienerius metus bendradarbiaujame su Romų užimtumo centru, esančiu Vilniuje. Nusprendėme paminėti jų dieną ir pakviesti šį centrą prisistatyti mūsų bendruomenei. Renginys – nemokamas. Žinome, kad susidomėjimas jau tikrai yra nemažas, žmonės planuoja ateiti, pabūti kartu. Tikslas – kad romų bendruomenė prisistatytų, bus šiek tiek jų istorijos, taip pat veiklos pristatymas ir koncertinė programa“, – sakė J. Butkevičienė.

Toks pavadinimas pasirinktas specialiai, siekiant atkreipti dėmesį, pritraukti į renginį daugiau žmonių.

Centras norėtų kontaktuoti su žmonėmis, turėti galimybę apie save papasakoti, pasidalinti savo kultūra, tradicijomis, maistu.

„Šį pavadinimą mums pasufleravo pati Romų užimtumo centro vadovė, ji norėjo būtent šiuo pavadinimu „užkabinti“ žmones. Juk jeigu nepažįstu tam tikros tautos atstovų, tada jų prisibijau. Aišku, ir tie mitai, kurie per daugelį metų susiformavo visuomenėje, taip pat darė ir daro įtaką romų bendruomenei ir integracijai. Bus kalbama ir apie tai. Bet, visų pirma, centras norėtų kontaktuoti su žmonėmis, turėti galimybę apie save papasakoti, pasidalinti savo kultūra, tradicijomis, maistu“, – vardijo direktorė.

Romų bendruomenė yra dalyvavusi ne viename uostamiesčio Tautinių kultūrų centro organizuotame renginyje. Anot J. Butkevičienės, jie kaskart pasirodo įdomiai, žaismingai.

„Pernai romų merginos šoko Turgaus aikštėje basomis kojomis. Galima tikėtis, kad jeigu bus gražus, saulėtas oras, tai gal mes ir į kiemą išeisime, ir jame kokią nors programą atliks. Jų programa uždeganti. Tikimės, kad bus įdomu ir prasminga. Jeigu pažįstu tų žmonių atstovus, tada man ir pačiam lengviau priimti tą tautą ne pagal senus mitus, nusistovėjusius per daugelį metų, o šiuolaikiškai, žiūrint į šių dienų intencijas ir aktualijas“, – akcentavo J. Butkevičienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų