Miestą darkančių kai kurių griuvenų savininkų nedrausmina nei baudos, nei didesni nekilnojamo ir žemės mokesčiai. Su tikrintojais jie žaidžia slėpynes. Tokius pažeidėjus pas kontrolierius tenka atvesdinti ir policijos pareigūnams.
Ėmėsi remontuoti pastatą
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai trečiadienį tikrino miestą darkančius apleistus pastatus ir teritorijas prie jų.
Dalis objektų buvo pasirinkta, atsižvelgiant į klaipėdiečių skundus. Taip stebėta, ar apleistų pastatų savininkai įvykdė ankstesnius reikalavimus.
Patikrinimas pradėtas nuo Naujojoje Uosto gatvės 5 pastato. Ne taip seniai kontrolieriai čia lankėsi. Pastato savininkai buvo įpareigoti užsandarinti visas angas, kad į vidų nekliūtų benamiai.
Praėjusią savaitę savivaldybės iniciatyva buvo nugriautas namo kieme stovėjęs sandėliukas. Šiame statinyje taip pat mėgdavo įsikurti benamiai.
„Girdėjome, kad prasidėjo darbai ir atvykome pasižiūrėti. Namas traukiamas speciale plėvele, patekimo į vidų angos bus užsandarintos. Užkonservuos ir viskas. Bus mažiau vietų, kur gali kilti gaisrai“, – tvirtino vedėjas. Nors namas nėra gyvenamas, jo viduje yra palikta daug daiktų.
Nesiseka rasti savininkų
Toliau tikrintojai pasuko į Nemuno gatvę, pastato, pažymėtu 47 numerius. Iš šio statinio yra likę tik griuvėsiai. V.Valio nuomone, jie labai rėžia akį, nesiderina prie čia esančio viešbučio.
Vedėjas pasakojo, kad su šiuo pastatu vargstama kelerius metus. Ilgt laiką statinys buvo avarinės būklės. Jame gyveno daug benamių. Ne kartą pastate kilo gaisras. Buvo ir sudegusių žmonių.
„Dabar guli statybinio laužo krūva. Tik kai kur sienų fragmentai išlikę“, – teigė vedėjas.
Pasak V.Valio, pastato savininkė buvo viena moteris. Statinį ji perrašė savo nepilnametei dukrai ir pilnamečiui sūnui.
„Kai ieškome savininkų dėl aplinkos sutvarkymo, jie vis keičia gyvenamosios vietos deklaracijas. Dukra registruota Vilniaus savivaldybėje, sūnus – Palangos, o mama – Klaipėdos. Nors nustatome vietą, sudėtinga juos prisikviesti. Kartais atsiliepia telefonu, kartais – ne. Vieną kartą nurodo, kad gyvena vienu adresu, kitą – kitu“, – pasakojo vedėjas.
Teko atvesdinti policijai
V.Valys pasakojo, kad šių griuvėsių savininku buvo ieškoma ir per švietimo įstaigas, ir per ligonines, ir prašyta atvesdinti policijos.
„Kai atvesdino, surašėme protokolą. Dabar vėl esame surašę“, – tvirtino vedėjas.
Tačiau, anot V.Valio, nei baudos, nei didesni nekilnojamo turto ir žemės mokesčiai, kurie taikoma, kai neprižiūrimas pastatas įtraukiamas į apleistų objektų sąrašą, neduoda naudos.
„Ilgiausiai ieškome, kol surandame, surašome protokolus, bet situacija nesikeičia. Paskui vėl slapstosi ilgiausiai. Matyt, ir mokesčių jie nemoka. Labai probleminė situacija. Didžiausią bylą esame užvedę“, – pabrėžė vedėjas.
Pasak V.Valio, kadangi griuvėsiai niekaip nesutvarkomi, galvojama pradėti antrą etapą – pasinaudoti galimybe neprižiūrimą turtą paimti valstybės poreikiams.
„Tarsimės, ką daryti“, – tvirtino vedėjas.
Tikrintojai užsuko ir į Varnėnų gatvę, kuri kertasi su Nemuno. Ten ilgą laiką problemų keldavo 3 namas. Ten taip pat lankydavosi benamiai, buvo pilna šiukšlių.
„Problemų taip pat kildavo, ieškant atsakingų asmenų. Jis taip pat buvo vienas problematiškiausių šiuo atžvilgiu. Šis pastatas priklauso latvių įmonei. Rugsėjį buvo surašytas protokolas su reikalavimu susitvarkyti. Nuvažiavus situacija maloniai nustebino. Namas nugriautas, teritorija tvarkoma“, – dėstė vedėjas.
Grafitininkai apterliojo tvorą
Kontrolieriai apsilankė ir savivaldybės Taikos prospekto 81 name esančiose patalpose, kuriose anksčiau veikė vaistinė. Buvo gautas skundas iš šalia esančios įmonės, kad buvusios vaistinės patalpų langai yra uždaužyti, čia lankosi benamiai.
„Miestas pasistengė ir užsandarino langus, uždėjo grotas. Pastebėjome tik, kad yra šiukšlių. Mėtėsi plastmasiniai buteliai, nors prieš tai buvo sutvarkyta. Perduosime Miesto tvarkymo skyriui informaciją ir šios bus surinktos. Šiaip vaizdas tikrai geresnis“, – pabrėžė V.Valys.
Netvarka užfiksuota ir aplink Taikos prospekto 47 namą, kuris priklauso vienai įmonei, bei teritorijoje esančioje šalia jo.
Kontrolieriai buvusiame venerinių ligų dispanseryje, esančiame Kulių vartų gatvėje, pastebėjo tik grafitininkų apterliotą tvorą. V.Valys pabrėžė, kad čia situacija yra kur kas geresnė nei anksčiau.
„Kai pastatu rūpinosi bankroto administratorius, kilo daug problemų. Kai įsigijo savininkas, situacija iš karto pagerėjo. Buvo pastatyta tvora, užsandarintos angos. Tačiau darbai dar jokie čia nevyksta. Taip pat reikėtų surinkti šiukšles esančias fasado pusėje“, – tvirtino vedėjas.
Bijo dėl vaikų saugumo
Kontrolieriai turėjo užsukti ir į pastatus, kurie anksčiau priklausė Lietuvos kinio studijai. Dėl apleisto komplekso į juos kreipėsi vaikų dienos centras „Dienvidis“, kurį lanko 30 socialinės rizikos šeimų vaikai.
„Po užsiėmimų vaikai išleidžiami namo. Eidami į stotelę vaikai turi praeiti apleistą kompleksą. Dažnai vaikus palydi įstaigos darbuotojai. Kai kurie vaikai tvirtino, kad tikrai baugu eiti pro apleistus pastatus. Taip pat darbuotojai atkreipė dėmesį, kad yra vaikų, kurie pavažiuoja stotelę, išlipa ir eina į apleistų pastatų teritoriją, kur yra atviri šuliniai“, – dėstė vedėjas.
V.Valys atkreipė dėmesį, kad šiuose pastatuose gali rinktis ir asocialūs žmonės. Teritorijoje mėtosi buteliai, šiukšlės.
„Šį pastatą administruoja bankroto administratores. Buvome jį baudę už netvarką. Žinoma, administratorius kviečia kreditorius, kad šie skirtų lėšų tvarkymui, tačiau būna, kad jie neskiria. Vienu metu buvo užsandarinti langai, dangtis uždėtas ant šulinio, bet pastarasis dingo. Dabar vėl kviesime rašyti protokolą“, – komentavo vedėjas.
Naujausi komentarai