Baravykų, raudonikių ar lepšiukų norintys paskanauti klaipėdiečiai dar turės palaukti šių vertingų miško gėrybių, nors kitose šalies vietose šių grybų jau galima prisirinkti.
Apsilankius turguje ir tikintis įsigyti kilmingesnių grybų, teks nusivilti – prekystaliai tušti kaip ir miško paklotė. Prekybininkai turgaus lankytojams gali pasiūlyti tik voveraičių, kurių vienas litras kainuoja apie 7 litus, o kilogramas – 21 litą.
„Dar nėra grybų. Ir iš vienų, ir iš kitų grybautojų girdime, jog po truputį jų jau randama, tačiau ne masiškai“, – kalbėjo prekiautojai.
Prie voveraičių eilės nesidriekia – matyt, klaipėdiečiai laukia „rimtesnių“ miško gėrybių.
Kaip teigė Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos vadovė Jurga Motiejūnaitė, vasariniams grybams rastis trukdo nepalankus oras.
Specialistė tikino, jog stebėtis, kad prekybos vietose kol kas galima nusipirkti tik voveraičių, nereikia – tai normalus reiškinys.
„Tam, kad pradėtų augti kiti grybai, reikia šilto oro ir drėgmės. Stiprios liūtys taip pat nėra naudingos grybams – jiems labiau patinka silpnas ir ilgas lašnojimas. Jeigu dabar iškristų kritulių ir vyrautų šilti, o ne karšti orai, sulauktume ir miško karalių – baravykų. Tiesa, po tinkamo lietaus ir malonios šilumos dar reikia pakentėti keletą dienų, kol grybai paaugs“, – kalbėjo J.Motiejūnaitė.
Pasak jos, savaitės pradžioje Vakarų Lietuvoje siautusios liūtys nebuvo „grybinis“ lietus.
Pašnekovė nuramino, kad sulaukus drėgmės ir šilumos prekystaliai tikrai pasipuoš baravykais, raudonviršiais, lepšiais, kazlėkais ir rudmėsėmis.
„Lietuvoje situacija – labai įvairi. Štai varėniškiai jau skundžiasi, kad pirmoji baravykų banga nuvilnijo ir grybų nebėra. Buvo drėgna, vėliau užėjo sausesni orai, o tai grybams nepatiko ir jie nustojo augti“, – sakė J.Motiejūnienė.
Besiruošiantiems grybauti, specialistė siūlo sekti oro temperatūrą įvairiuose regionuose ir tik tada skubėti į miškus.
Naujausi komentarai