Savavališkai Palangoje medžius nupjovusių ir erdvesniame sklype atrakcionus pasistačiusių olandų paprašyta išsikraustyti. Iš valstybinį sklypą užsieniečiams pernuomojusios bendrovės „Kurorto statyba“ bus atimta žemė.
Žalos gamtai neatlygino
Tokių rezultatų valdininkai pasiekė po to, kai „Klaipėda“ išsiaiškino, jog atrakcionus J.Basanavičiaus gatvėje norintys pasistatyti olandų kompanijos „Leander LTU“ savininkai savavališkai saugomoje teritorijoje esančiame sklype iškirto keliolika želdinių – maumedžių, eglių, klevų, krūmų. Patikrinimą atlikę aplinkosaugininkai bendrovei skyrė 350 litų baudą ir pareikalavo atlyginti gamtai padarytą žalą – beveik 20 tūkst. litų. Dienraščio žiniomis, olandai baudą jau sumokėjo, tačiau su aplinkosaugininkais suderino gamtai padarytos žalos mokėjimų grafiką ir reikalaujamą sumą prašo leisti sumokėti dalimis.
Sklypą, kuriame buvo išpjauti medžiai ir pastatyti atrakcionai, iš valstybės nuomojasi bendrovė „Kurorto statyba“. Ji žemę yra pernuomojusi olandų kompanijai „Leander LTU“.
„Klaipėdai“ pradėjus aiškintis, jog ir atrakcionai prie J.Basanavičiaus gatvės pastatyti galbūt nelegaliai, patikrinimus surengė ir Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio inspektoriai, ir Klaipėdos apskrities viršininko administracijos specialistai.
Valdžia – abejinga
Paveldosaugininkai vakar surengė pasitarimą, į kurį buvo pakviesti abiejų minėtų bendrovių atstovai, žemėtvarkininkai, statybų inspektoriai ir Palangos savivaldybės atstovai. Tačiau niekas iš kurorto valdžios pasitarime nepasirodė. „Labai gaila, jog Palangos valdžiai nerūpi, kas dedasi jos panosėje“, – apgailestavo KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Vitalijus Juška.
Pasitarime galiausiai buvo išsiaiškinta, kad atrakcionai yra pastatyti nelegaliai. Ypač akivaizdus pažeidimas – apžvalgos ratas, kuris yra pripažintas ypatingu statiniu ir jam pastatyti reikalingas statybos leidimas.
Dar vienas nustatytas pažeidimas yra toks, jog sklypas, kuriame pastatyti atrakcionai, priskirtas kultūros paveldo vertybei pripažintai vilai „Jūrapilis“, geriau žinomai kaip „Komoda“.
Anot V.Juškos, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas numato, kad kultūros paveldo vertybės teritorijoje draudžiama statyti statinius, kurie aukščiu, apimtimi ar išraiška nustelbtų kultūros paveldo objektą ir trukdytų jį apžvelgti.
„Norint pastatyti tuos atrakcionus, reikėjo gauti mūsų leidimą. Tačiau vargu ar jį būtume suteikę, nes atrakcionai užgožia „Komodą“, – teigė V.Juška.
Galvos iki pirmadienio
Todėl buvo pareikalauta, kad olandai išsimontuotų savo atrakcionus ir juos išvežtų iš sklypo. Užsienietis verslininkas paprašė laiko pagalvoti iki pirmadienio.
„Matyt, nori pasitarti su advokatais. Tačiau jei jie įrenginių neišmontuos ir neišgabens geranoriškai, rašysime reikalavimą, o jo nevykdant, kreipsimės į teismą“, – tikino V.Juška.
Dar viena priežastis, kodėl olandai tame sklype negalėjo statyti atrakcionų ir juose supti pramogautojų, yra ta, jog žemės paskirtis – visuomeninė, todėl sklype negali būti vykdoma komercinė veikla.
KAVA Palangos miesto žemėtvarkos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė teigė, kad buvo atliktas patikrinimas, ar žemė yra naudojama pagal paskirtį. Nustatyta, jog tokio reikalavimo nesilaikoma. Todėl žemės nuomininkui – bendrovei „Kurorto statyba“ buvo skirta 500 litų bauda ir jau išsiųstas įspėjimas, kad bus nutraukta valstybinės žemės nuomos sutartis. Jei verslininkai tokio žemėtvarkininkų ketinimo per 10 dienų neapskųs teismui, sutarties galiojimas baigsis.
Naujausi komentarai