Pereiti į pagrindinį turinį

Darbo birža darbų ieškoti neskuba

2009-11-20 07:45
Formalumas: darbą siūlančiam verslininkui biržoje nepasirodė, kad bedarbiai čia kam nors rūpėtų.
Formalumas: darbą siūlančiam verslininkui biržoje nepasirodė, kad bedarbiai čia kam nors rūpėtų. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Nekilnojamojo turto įmonė, uostamiesčio bedarbiams pasiūliusi 200 darbo vietų, susidūrė su Darbo biržos vadovybės abejingumu.

Sunkmečiu – darbo vietos

„Gal jiems nereikia darbdavių? Toks jausmas, kad atsidūriau tarybinių laikų įmonėje – jokio suinteresuotumo bedarbiams pasiūlyti galimybę“, – tikino nekilnojamojo turto agentūros „Superagentas“ vadovas Darius Overlingas.

Šiuo metu Klaipėdoje šioje kompanijoje dirba vos 10 darbuotojų, tačiau įmonė siekia savo veiklą išplėsti iki 200 agentų sistemos.

„Mes modifikavome nekilnojamojo turto pardavimo sistemą ir pertvarkėme agentų veiklą. Darbo našumas išaugo penkis kartus. Lietuvoje tai naujiena. Ieškome nebūtinai specialų išsilavinimą turinčių, o labiau mokančių bendrauti žmonių“, – tvirtino D.Overlingas.

Jis veiklos naujoviškumą grindžia suvienyta agentų sistema, perimta iš JAV, kur pats anksčiau dirbo.

Biržai darbo nereikia?

Žinodamas apie tai, kad kas savaitę bedarbių gretas papildo nuo 4 tūkst. iki 7 tūkst. žmonių, D.Overlingas kreipėsi į Klaipėdos darbo biržą.

„Mano norai buvo paprasti. Čia tikėjausi gauti informacijos ir pagalbos, nes galiu pasiūlyti nemažai darbo vietų. Mums buvo liepta paskelbti apie laisvas darbo vietas biržos tinklalapyje. Tai padarėme. Tačiau iš direktoriaus pavaduotojo išgirdau absurdiškus atsikalbinėjimus“, – pasakojo klaipėdietis.

D.Overlingas kreipėsi į Klaipėdos darbo biržos pavaduotoją Virginijų Andriušį su prašymu suorganizuoti darbo biržoje registruotų asmenų susitikimą su potencialiu darbdaviu.

„Paprašiau biržoje esančios salės. Manėme, kad paskelbę susitikimą su žmonėmis operatyviausiai galėsime pristatyti įmonės galimybes. Juk siūlome užsidirbti. Man buvo atsakyta, kad tai neįmanoma, nes bedarbiui tai kainuos 2,5 lito maršrutiniam taksi. Antra priežastis – salė užimta, nes birža bedarbiams organizuoja psichologo konsultacijas. Aš nebesuprantu: ar ta birža darbo žmonėms ieško, ar užsiima nežinia kuo. Sunkmečiu valstybės biudžetas tuštinamas įvairiausiomis pašalpomis, o jie net piršto nejudina, kad darbdavio informacija pasiektų bedarbį“, – apmaudo neslėpė D.Overlingas.

"Kas per darbas – agentas"

Klaipėdos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas prisiminė pokalbį su šios įmonės vadovu.

„Kas čia per verslas krizės metu – nekilnojamojo turto agentūra? Mes sakėme: prašom, registruokite laisvas darbo vietas ir suderinsime, kada bus laisva salė. Kadangi susitikimus organizuoja daug darbdavių, reikia derinti laiką. Vedame pirminius instruktažus, vyksta psichologų testavimas – turime tik dvi sales. Mes nenuomojame salių veiklos prezentacijai. Pas mus darbdaviai vykdo atranką, bendraudami konkrečiai su žmogumi“, – tikino V.Andriušis.

Visoje Lietuvoje darbuotojų ieškantis D.Overlingas stebėjosi tokiu biudžetininkų elgesiu.

„Tegul šis ponas įkuria bent dvi darbo vietas, o mes siūlome darbą daugybei žmonių visoje šalyje. Mūsų diegiamoje nekilnojamojo turto pardavimo sistemoje gali dirbti žmonės, turintys tik kompiuterį ir telefoną, gali dirbti ir neįgalieji", – kalbėjo D.Overlingas.

Agentūros vadovo teigimu, sandoriai nekilnojamojo turto srityje vyksta nuolat, per mėnesį uostamiestyje parduodama ne viena dešimtis butų.

"Mane sukrėtė ši patirtis. Po trijų kontaktų su Darbo birža net kilo mintis, kad iš manęs laukiama kyšio. Kitaip aš nesuprantu iš biudžeto išlaikomos Darbo biržos veiklos – ar kam nors iš tiesų rūpi, kad bedarbis susirastų darbą?" – negalėjo atitokti D.Overlingas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų