Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl brangios kaminų renovacijos - į teismą

2009-11-03 08:14
Staigmena: šio Sportininkų gatvėje esančio daugiabučio gyventojai apstulbo sužinoję, kad už dviejų kaminų permūrijimą jiems reikės sumokėti milžinišką sumą. V.Timbro (kairėje)...
Staigmena: šio Sportininkų gatvėje esančio daugiabučio gyventojai apstulbo sužinoję, kad už dviejų kaminų permūrijimą jiems reikės sumokėti milžinišką sumą. V.Timbro (kairėje)... / Nerijaus Jankausko nuotr.

Vieno uostamiesčio daugiabučio gyventojai netrukus atsidurs teisme – "Vitės valdos" iš jų reikalauja beveik 17 tūkst. litų už prieš metus pakeistus namo kaminus.

Už darbus – 25 tūkst. litų

Daugiau nei prieš metus Sportininkų gatvės 40 namo gyventojai, iš daugiabutį administruojančios bendrovės "Vitės valdos" gavę perspėjimą, kad jų namo kaminai – avarinės būklės, tad juos būtina renovuoti, nė neįtarė, jog šie darbai jiems kainuos ne tik milžinišką sumą, bet ir daugybę nervų.

Pasak šio namo gyventojo Virginijaus Timbro, daugiabutyje gyvena tik keturios šeimos, tad, gavę sąskaitą, visi kaimynai buvo šokiruoti. Už kaminų permūrijimą jiems reikėjo sumokėti per 25 tūkst. litų.

"Su kaimynais nutarėme reikiamą sumą sukaupti. Kiekvieną mėnesį rinkdami po 120 litų sutaupėme beveik 5 tūkst. litų, kurių turėjo pakakti kaminų keitimui. Tačiau kai gavome sąskaitą, skaičiavau ir vienaip, ir kitaip, bet niekaip nesupratau, iš kur "Vitės valdos" gavo tokią sumą. Visi kaimynai pasipiktino, todėl draugiškai susitarėme už šiuos darbus nemokėti", – pasakojo V.Timbras.

Išsiaiškino realią kainą

Vyriškis teigė, kad jis visų gyventojų vardu kreipėsi į namą administruojančią bendrovę prašydamas paaiškinti, kodėl susidarė tokia didelė suma. Po pareikštos pretenzijos "Vitės valdų" gyventojams atsiųsta sąskaita staiga sumažėjo nuo 25,3 tūkst. iki 16,8 tūkst. litų.

"Direktorius man paaiškino, kad įvyko klaida, kad jie apsiskaičiavo, todėl perskaičiavo ir išrašė mažesnę sąskaitą. Tačiau net ir ši suma už tokį nedidelį darbą atrodė gerokai per didelė", – piktinosi V.Timbras.

Netrukus V.Timbras kreipėsi į keletą uostamiestyje veikiančių bendrovių, kurios atlieka kaminų permūrijimo darbus, ir paprašė raštu pateikti komercinius pasiūlymus. Viena apklaustų bendrovių šio daugiabučio gyventojams pasiūlė permūryti kaminus bei juos apskardinti už 6,6 tūkst. litų, o kita – už 4,6 tūkst. litų.

"Apklausęs keletą bendrovių sužinojau, kokia reali tokių darbų kaina – ji buvo panaši, kaip ir maniau. Be to, šios įmonės už gerokai mažesnę sumą pasiūlė atlikti netgi daugiau darbų. Tai buvo dar viena priežastis, kodėl nesutikome mokėti", – kalbėjo V.Timbras.

Nerijaus Jankausko nuotr. Perskaičiavo: po to, kai gyventojai „Vitės valdoms“ pareiškė pretenziją, sąskaita už kaminų permūrijimo darbus sumažėjo nuo nuo 25,3 tūkst. iki 16,8 tūkst. litų.

Padavė į teismą

Turimus komercinius pasiūlymus V.Timbras nunešė į "Vitės valdas", tačiau šioje įstaigoje jam atsakė, kad tai nieko nekeičia, tad jie vis tiek turi sumokėti, nes darbai jau atlikti.

"Valdų darbuotojai su manim nesileido į jokias kalbas. Jie man aiškino, kad kai buvo užsakinėjami šie darbai, tokia buvo rinkos kaina. Bet juk kaminus mums pakeitė praėjusių metų liepą, o bendrovių apklausą pats dariau spalį. Tad sąskaitą rangovas turėjo išrašyti tik atlikus darbus. Suprantu, kad kaina gali skirtis, tačiau šis skirtumas galėtų būti tūkstantis ar keli tūkstančiai litų, bet tikrai ne toks, koks yra dabar", – tvirtino V.Timbras.

Gyventojai, taip ir nesužinoję, kodėl jiems reikia mokėti tokią milžinišką sumą, su "Vitės valdomis" neatsiskaitė iki šiol. Tad namą administruojanti bendrovė juos padavė į teismą.

Kiti su valdomis atsiskaitė

Pasak "Vitės valdų" komercijos direktoriaus Jevgenijaus Sakovskio, šiame kvartale kaminai vienu metu buvo keisti šešiems daugiabučiams, tačiau tik su vienu jų iškilo problemų dėl apmokėjimo.

"Kai gaisrininkai pranešė, kad kelių Sportininkų gatvės namų kaminai yra avarinės būklės, neatidėliodami nutarėme juos permūryti. Juk netvarkingi jie pavojingi pačių žmonių gyvybei. Po atliktų remonto darbų pretenzijų sulaukėme tik iš šio vienintelio namo gyventojų, kiti jau seniai susimokėjo. Mes visada su savo klientais stengiamės susitarti taikiai, siūlėme jiems įvairius mokėjimo būdus, sutikome atidėti mokėjimą, bet žmonės laikėsi principo ir nesileido į kalbas. Mes tikrai retai problemas sprendžiame teisme, tačiau šįkart nebeturėjome kitos išeities", – komentavo J.Sakovskis.

Vis tiek reikės mokėti

Direktorius tvirtino, kad konkursas kaminų permūrijimo rangovui išrinkti buvo paskelbtas 2007 metų spalį. Tuomet tiek statybinių medžiagų, tiek darbo jėgos kainos buvo didžiausios.

Be to, tuo metu visos statybinės bendrovės turėjo daug darbų, todėl surasti rangovą buvę labai sunku.

"Nors mus kaltina, kad sukčiaujame, o pateikta suma gerokai per didelė, tai netiesa. Į mūsų konkursą atsiliepė vienintelė bendrovė, tad ją ir pasirinkome. Tuomet buvo statybų pikas, niekas nenorėjo imtis smulkių darbų. Dabar yra lengva, nes paskelbus konkursus juose dalyvauja mažiausiai penkios šešios įmonės. Pritariu, kad kainos šiandien yra gerokai sumažėjusios, tačiau tuo metu, kai pasirašėme sutartį, jos buvo tokios. Tad gyventojai vis tiek turės sumokėti. Žinau, kad jie vėliau patys darė apklausą norėdami išsiaiškinti, kokios tokių darbų kainos, tačiau tai nėra objektyvu. Jie tai darė tik po to, kai kreipėmės į teismą – šiemet, prieš kelis mėnesius", – pabrėžė specialistas.

J.Sakovskis patvirtino, kad iš pradžių namo gyventojams buvo pateikta didesnė sąskaita. Jo teigimu, taip atsitiko todėl, kad iš pradžių manyta, kad reikės permūryti tris daugiabučio namo kaminus, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tik du, todėl kaina iškart ženkliai sumažėjo.


Ginčą išspręs tik teismas

Raimonda Bučinskienė, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėja

Jeigu žmonės gavo sąskaitą ir įtaria, kad ji neteisinga, t.y. ženkliai per didelė, jie privalo ieškoti teisybės. Visų pirma, daugiabučio gyventojai gali kreiptis į vartotojų teises ginančias institucijas – toks skyrius veikia Klaipėdos miesto savivaldybėje, kita institucija – Vilniuje. Jei šių institucijų specialistai patys nesugebėtų išanalizuoti problemos, jie tikrai žmonėms paaiškintų, ką daryti toliau ir kur kreiptis. Tačiau veikiausiai dabar šį ginčą, kuris jau užsitęsė, išspręsti galėtų tik teismas. Žinoma, daugiabučio gyventojai, vos gavę sąskaitą, turėjo raštiškai kreiptis į "Vitės valdas", kad šios bendrovės darbuotojai paaiškintų, iš kur atsirado tokia suma, ir surastų sprendimo būdą. Jei žmonės taip ir padarė, tačiau problemos taikiai išspręsti nepavyko, ją išanalizuoti ir priimti sprendimą įmanoma tik teismo keliu. Manau, kad teismas turėtų paskirti ekspertus, kurie išsiaiškintų, kiek iš tiesų galėjo kainuoti šie kaminų permūrijimo darbai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų