Paskelbė apie permainas
Pastarajame Klaipėdos tarybos posėdyje frakcija „Laisvė ir teisingumas“ pareiškė, kad nuo šiol ši frakcija vadinsis „Nemuno aušra“.
„Pranešame, kad nuo šio pareiškimo įgarsinimo momento tarybos frakcija „Laisvė ir teisingumas“ keičia pavadinimą į „Nemuno aušra“. Frakcijos personalinė sudėtis nesikeičia, frakcijos pirmininkas ir pavaduotojai nesikeičia, tikslai ir vertybės nesikeičia. Frakcija toliau dirba miesto tarybą valdančioje daugumoje, įgyvendindama koalicinę programą“, – paskelbė frakcijos pirmininkas Vidas Karolis.
Frakciją sudaro septyni deputatai, kurie nors nebuvo partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai, bet rinkimuose dalyvavo ir į tarybą pateko kaip nepartiniai, įtraukti į šios partijos sąrašus.
Frakcija toliau dirba miesto tarybą valdančioje daugumoje, įgyvendindama koalicinę programą.
Darinį įsteigė Klaipėdoje
Politikų vedlys buvo R. Žemaitaitis, kuris pernai lapkritį paskelbė įkūręs naują partiją jau kitu pavadinimu.
Šis naujas politinis darinys atsirado būtent Klaipėdoje.
Socialiniame tinkle politikas tuomet parašė, jog jis dabar yra partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas, ir gyrėsi, kad prie naujosios politinės jėgos prisijungė per 3 tūkst. žmonių, tarp jų – daugybė klaipėdiečių.
Tik po pustrečio mėnesio po naujos partijos įkūrimo paaiškėjo, kad klaipėdiečiai tarybos nariai, į tarybą patekę vedini R. Žemaitaičio su ankstesnės partijos vėliava, juo seks ir toliau.
Per praėjusius savivaldybių ir merų rinkimus R. Žemaitaitis pretendavo į Klaipėdos mero postą, bet į antrą turą nepateko, tačiau net septyni tuometės jo partijos bendražygiai tapo uostamiesčio tarybos nariais.
Nors R. Žemaitaitis po balsavimo ir buvo pirmasis sąraše, Klaipėdos tarybos nario mandato galiausiai atsisakė ir liko Seime.
Prašo naikinti neliečiamybę
Apie R. Žemaitaitį visa Lietuva ir pasaulis praeitą pavasarį išgirdo po jo skandalingų pareiškimų žydų klausimu.
Tada tuometės politiko partijos nariai Vilniuje sureagavo žaibiškai ir tuoj pat atsiribojo nuo parlamentaro kalbų, tačiau klaipėdiečių pozicija liko ne visai aiški.
Klaipėdos vicemerės postą užimanti R. Žemaitaičio politinė bendražygė Lina Šukytė-Korsakė tada pabrėžė, kad antisemitiniai pasisakymai tiesiog yra tik „gerbiamo Seimo nario nuomonė“.
Prieš 10 dienų generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą dėl parlamentaro R. Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimo, prašydama leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, įvertinus 2023 m. gegužę pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.
Naujausi komentarai