Šeimininkų paliktus šunis prieglaudoje nuo šalčio gina ne tik kilimais apkaltos būdos, bet ir savanorių numegzti, pasiūti, nupirkti ir padovanoti rūbeliai. Gyvūnai su megztukais, striukėmis jaučiasi puikiai.
Viešosios įstaigos „Būk mano draugas“ direktorė Galina Kučinskienė pasakojo, būdose lauke gyvena nemaža dalis į prieglaudą patekusių gyvūnų. Nėra tiek patalpų, kad visi šunys galėtų gyventi viduje.
„Su šalčiu stengiamės kovoti kaip tik galime. Kartu su savanoriais apkalame būdas kilimais, paklojame šiaudų, kurių nuolat trūksta, statome naujas pastoges. Stengiamės aprengti gyvūnus, kad būtų šilčiau, šie neperšaltų ir nesusirgtų“, – tvirtino vadovė.
Pasak G.Kučinskienės, visus rūbelius šunims dovanoja savanoriai.
Dažniausiai pastarieji megztukus, striukes mezga ir siuva patys. Yra ir tokių, kurie sulaukę nuolaidų, nuperka juos. Kai kurie dovanoja ir buvusius savo augintinių megztukus, striukes.
Savanoriai net patys atvažiuoja aprengti gyvūnų.
„Rūbeliai mums tikrai reikalingi. Nors būdos apdengtos kilimais, vis tiek šalta. Džiaugiamės, kad yra žmonių, kurie negaili savo laiko ir padeda mums. Kai kurie žmonės į prieglaudą atvažiuoja kiekvieną laisvą dieną. Būna savanoriai atvažiuoja, pažiūri, kiek gyvūnų dar neturi rūbelių, o po kiek laiko grįžta su jais“, – pasakojo vadovė.
G.Kučinskienės teigimu, rūbelių gyvūnams reikia nuolat. Per laiką šunys žaisdami juos nudrasko.
„Adyti ir lopyti nespėjame. Be to, pas mus taip šalta, kad adata krenta iš rankų“, – tvirtino vadovė.
Anot direktorės, gyvūnai iš karto priima užvilktą rūbą: „Šuneliai supranta, kad viskas daroma, nes norima jiems gero. Aprengti gyvūnai iš karto jaučiasi geriau. Ne tik iškiša nosį per kilimus iš būdos, bet ir išlenda patys aukštai pakėlę uodegą“.
Prieglaudoje nuolat gyvena nuo 80 iki 90 šunų. Pasak G.Kučinskienės, jiems nuolat trūksta ne tik rūbelių, bet ir šiaudų, maisto.
„Visada prašome galinčių padėti. Atvežti maisto, šiaudų ar bent paaukoti kelis litus“, – pasakojo vadovė.
Naujausi komentarai