Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Aurelija Maslauskienė pabrėžė, kad prieš įžiebiant kalėdines girliandas reikia itin gerai pagalvoti ir apie savo, savo artimųjų bei namų saugumą.
Pasak A. Maslauskienės, ugniagesiams kol kas neteko vykti gesinti gaisro, kuris kilo dėl girliandų, tačiau tokiems sezoniniams įvykiams ruošiamasi kasmet.
„Šiemet dar nebuvo tokių atvejų, tačiau prisimename praėjusių metų tragediją, kai sudegė namas dėl užsiliepsnojusių girliandų. Žmonės patyrė didelę nelaimę prieš pat šventes“, – pasakojo atstovė.
Išeinant reikia nenaudojamus elektros prietaisus išjungti iš elektros lizdų.
Siekiant apsaugoti save ir savo turtą, žmonės turėtų girliandas naudoti pagal paskirtį. Pavyzdžiui, laukui neskirtas nekabinti namo išorėje. Anot specialistės, visi šventiniai papuošimai turėtų būti naudojami tik pagal gamintojo nustatytus reikalavimus.
Jei naudojamos senesnės, instrukcijos neturinčios girliandos, jas reikėtų kruopščiai patikrinti, apžiūrėti, ar laidai nėra įtrūkę.
Aurelija Maslauskienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
„Dažnai žmonės palieka įjungtas girliandas per naktį arba išeidami iš namų, bet mes visada primename, kad išeinant reikia visus nenaudojamus elektros prietaisus išjungti iš elektros lizdų, to nepadarius rizikuojame atsidurti nelaimėlio vietoje“, – aiškino atstovė.
Šventiniu laikotarpiu gaisrai kyla ir dėl žvakių, kurios naudojamos norint papuošti vainikus.
„Žvakes žmonės degina šalia vainikų, kurių šakelės gali greitai užsiliepsnoti, taip pat dažniau deginamos ir paprastos žvakutės. Kartais žmonės pamiršta apie jas ir išeina iš namų, tačiau net maža žvakė, kaip ir bet kuris kitas ugnies šaltinis, gali sukelti didelį gaisrą“, – aiškino A. Maslauskienė.
Naujausi komentarai