Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos mero name verda statybos

2010-05-12 05:00
Ketinimai: statybininkai zujo ir prie mero namo, nes jis vietoj balkono nori įsirengti dar vieną kambarį.
Ketinimai: statybininkai zujo ir prie mero namo, nes jis vietoj balkono nori įsirengti dar vieną kambarį. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Akylų Tauralaukio gyventojų akį patraukė pjaunami medžiai netoli mero namų. Darbai verda ir mero name. "Jokio kriminalo čia nėra", – tvirtino dar vieną kambarį statantis miesto vadovas.

Medžius naikino vietoje

Netoliese Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus namo naikinami medžiai ir rengiama statybvietė papiktino Tauralaukio gyventojus.

Jie jau kelias dienas vaikšto susiėmę už galvų, nes išvydo, kad jų sodybų pašonėje keliolikos arų plote virsta medžiai ir rengiamasi kažką statyti.

"Kas gali padėti sužinoti, kodėl Tauralaukyje, parko zonoje, prasidėjo nelegalios statybos. Ir visa tai vyksta prie pat mero namo, o pats R.Taraškevičius nieko "nemato". Statybų leidimų nėra, o darbai jau vyksta, medžiai pjaunami, naikinama gamta. Kas gali tai sustabdyti?" – pagalbos ieškojo Tauralaukio gyventojai.

"Klaipėdos" žurnalistams apsilankius prie mero namo, esančio Skroblų gatvėje, kitoje gatvės pusėje greta Danės upės slėnio išties virė darbai. Darbininkai pjovė medžius, krūmus. Kamienus krovė į sunkvežimį, o šakas smulkino vietoje pastatytu smulkintuvu.

"Nieko nežinau, bet girdėjome, kad čia kažką statys", – teigė pakalbinti darbininkai.

Skuba, kol nepražydo

Medžių naikinimo darbus atliekančios bendrovės "Klaipėdos želdiniai" direktorius Gediminas Valašinas tvirtino, kad tai – privatus užsakymas, todėl jis, nors ir neslepia, negali atskleisti užsakovų.

"Mes pjauname tik vaismedžius, krūmus ir nulūžusius medžius, todėl leidimų nereikia. Be to, darbai vyksta privačiame sklype. Jame buvo ir vienas ąžuolas, bet jį išsaugojome. Galiu pasakyti, kad tikrai nieko nepažeidžiame. Buvome išsikvietę girininką, kad jis pakonsultuotų, ką galima pjauti, o ko neliesti", – tikino G.Valašinas.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys patvirtino, jog leidimo pjauti vaismedžius ir vaiskrūmius tikrai nereikia. Išpjauti kitus medžius, net jei jie ir yra privačiame sklype, reikėtų gauti leidimą iš savivaldybės.

G.Valašinas nesuprato žmonių nuogąstavimo ir paragino džiaugtis, jog vietovė bus išvalyta ir atsivers vaizdas į šalia Danės upės augančius vertingus medžius.

Jis teigė nežinąs, ar sklypo savininkai turi leidimą jame ką nors statyti ir aiškino, jog medžius pjauna būtent dabar, kol jie dar nėra sužydėję, tad žmonėms psichologiškai lengviau stebėti šiuos darbus.

Sklypai – privatūs

Medžiai pjaunami keliuose sklypuose, kurie priklauso fiziniams asmenims. Jie susivienijo, kartu parengė sklypų detalųjį planą, kad pakeistų žemės paskirtį ir galėtų statyti gyvenamuosius namus.

"Tačiau statybų leidimas dar tikrai negali būti išduotas, nes tik neseniai Nuolatinėje statybų komisijoje pritarėme detaliajam planui", – teigė uostamiesčio savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė.

Klaipėdos meras R.Taraškevičius tvirtino, jog sustabdyti medžių pjovimo darbų neįmanoma. "Tie sklypai yra privatūs, turi savo savininkus, kurie tvarkosi savo teritorijoje", – teigė miesto vadovas.

Statosi ir miesto vadovas

Tačiau jis pripažino, jog pro langą stebint, kaip griūva obelys, užplūsta dvejopi jausmai. "Gerai, kad sutvarkys teritoriją, nes ji buvo ganėtinai apleista. Bet kokie skanūs obuoliai būdavo", – prisiminė R.Taraškevičius.

Jis teigė ne kartą matęs, kaip rudenį prisiskinti obuolių suvažiuodavo kone pusė Klaipėdos.

Akylesni tauralaukiškiai pastebėjo, jog statybininkai pluša ir prie R.Taraškevičiui priklausančio namo, todėl jiems kilo įtarimų, kad statybomis užsiėmęs miesto vadovas nemato, kas vyksta pašonėje.

"Jokio kriminalo nėra. Turiu statybų leidimą. Be to, nieko tokio ir nedarau. Antrajame aukšte buvo įrengtas balkonas, tačiau šią žiemą paaiškėjo, kad tai buvo prastas sumanymas. Jame kasdien buvo pilna sniego, tad turėdavau "sportuoti". Todėl nusprendžiau sienas pakelti, uždengti stogą ir vietoj balkono įsirengti dar vieną kambarį svečiams, giminaičiams", – apie statybas savo sklype pasakojo R.Taraškevičius.

Prilygino bažnyčiai

Klaipėdos miesto istorijos žinovas Kęstutis Demereckas gali gultis kryžiumi, kad tik Tauralaukyje nebebūtų statybų.

"Jų tikrai užtenka. Viduryje miesto turime unikalų parką, kurį reikėtų paskelbti gamtos ir mitologiniu draustiniu. Jau penkerius metus apie tai triūbyju, tačiau niekas nekreipia dėmesio. Tauralaukis yra šventa vieta. Kaip bažnyčioje galima ką nors statyti?" – ir pyko, ir apgailestavo pašnekovas.

Jis priminė, kad Tauralaukyje, visai netoli tos vietos, kur žmonės pastebėjo pjaunamus medžius, yra senosios kapinaitės, piliakalnis ir mitologinis Velnio akmuo.

Piliakalnio niekas niekada netyrinėjo, o Velnio akmuo yra žinomas nuo 1905 m., kai buvo pažymėtas vokiečių žemėlapiuose. Apie jį sukurta daug padavimų, esą dvarininkai ant šio akmens su velniu lošdavo kortomis, vaidendavęsi.

"Tačiau jis labiau panašus į aukojimo akmenį, yra likusios tai nurodančios žymės, o ir sveria apie 50 tonų. Panašu, kad tai – aukojimo stalas", – teigė K.Demereckas.

Visą straipsnį skaitykite dienraštyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų