Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos miesto gatvėse – chaosas

2017-02-27 15:17

Nors specialus planas, numatantis, kaip turėtų būti statomi informaciniai ženklai, parengtas prieš dešimtmetį, mieste vyrauja chaosas. Kai kuriose senamiesčio vietose pastebimas ženklų perteklius, kliūva ir nevieningas namų ženklinimas, o kai kur vienas ženklas prieštarauja kitam.

Gausybė ženklų

Gausybė Klaipėdos senamiesčio gatvelėse išrikiuotų informacinių ir kelio ženklų bei vis atsirandantys nauji sudomino Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narius.

Komiteto pirmininkas Algirdas Grublys pastebėjo, kad jog nors ir yra parengtas specialus planas, numatantis, kaip mieste turi būti ženklinamos gatvės bei statomi kiti informaciniai ženklai – senamiestyje nestinga netvarkos.

„Pastaruoju metu užkliuvo tai, kad prie daugelio aikščių ar kitų miesto vietų yra daug ženklų. Kai kurios vietos yra tiesiog perkrautos jais. Kaip stebėjome su kolegomis, Tomo gatvės kampas turi tam tikrą ir sakralinę reikšmę – buvusį prefektūros pastatą, o čia suskaičiavome bent devynis informacinius ženklus, kryptis, stendus, suoliukus ir pan.“, – pabrėžė A.Grublys.

Pažėrė kritikos

Neseniai vykusiame komiteto posėdyje, kur ir buvo svarstytas šis klausimas, dalyvavęs dizaineris Kęstutis Mickevičius nestokojo taisytinų pavyzdžių ir kritikos.

Pastebima, kad nemažai senamiestyje įrengtų kelio ženklų pastatyti „brutaliu“ būdu – tiesiog išdaužant reikiamą plotą grindinio ir įbetonuojant stulpelį, prie kurio pritvirtinamas kelio ženklas.

Ženklą išmontavus apgadintas grindinys byloja apie ankstesnį jo buvimą.

K.Mickevičiaus teigimu, daug kur senamiestyje apstu perteklinių ženklų. Esama vietų, kur stovi po porą tą pačią gatvę ženklinančių informacinių ženklų. Kai kur ženklai nėra tikslūs ar net klaidinantys, stinga vieningos sistemos.

„Ženklus deda be projekto, be sumanymo. Ateina laikas ženklais apdėti senamiestį, tai ir prideda tų ženklų“, -- kritikavo dizaineris.

Planas – prieš dešimtmetį

Pasak posėdyje dalyvavusio svečio, įdomi situacija pastebėta ir dar vienoje vietoje, kur stovi du apie tą pačią gatvę turintys pranešti ženklai, tačiau vienas jų informuoja, kad tai yra Vežėjų gatvė, o kitas – Šaltkalvių gatvė.

Dizaineris taip pat akcentavo ir itin chaotišką namų numeravimo tvarką. Gausybę mieste esančių namų ženklina vis kitokio dizaino skaičiai.

K.Mickevičius taip pat apžvelgė ir geruosius pavyzdžius, kurie yra nepertekliniai, informatyvūs.

Miesto savivaldybės administracijos atstovai pastebėjo, kad minėtas specialus planas, numatantis, kaip mieste turėtų būti statomi informaciniai ženklai buvo parengtas jau prieš dešimtmetį – 2007-aisiais.

Stinga derinimo

Vis dėlto, Klaipėdos savivaldybės Architektūros poskyrio vyriausiasis specialistas Mindaugas Petrulis pastebėjo, kad neįmanoma vienoje tvarkoje numatyti visų galimų situacijų ir išdėstyti nurodymų, kai kiekvienąkart turėtų būti statomi ženklai.

Todėl sprendžiant tokius klausimus turėtų dalyvauti dizaineriai ar kiti šio klausimo specialistai.

M.Petrulis pastebėjo, jog šiuo metu įsivyravusio gatvių ženklinimo chaoso priežastis ta, jog prieš rengiantis statyti naujus objektus neatsiklausiama šios srities specialistų.

Padėtį reikia peržiūrėti

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Nachčiunova patikino, kad dizaineriams kliuvę senamiestyje statomi kelio ženklai neatsiranda chaotiškai, o yra suderinami su Saugaus eismo komisija ir Kelių policija.

„Galbūt padėtį senamiestyje reikia peržiūrėti Saugaus eismo komisijoje, tačiau Miesto tvarkymo skyrius ženklus stato tiktai pagal patvirtintą schemą“, – tvirtino I.Nachčiunova.

Ji taip pat pastebėjo, kad praėjusiais metais buvo gauta lėšų tęsti prieš dešimtmetį parengtą ir pietinėje miesto dalyje kiek pradėtą plėtoti gatvių ženklinimo projektą.

Stulpai – nereikalingi?

Pasak vedėjo pavaduotojos, šiuo metu nuspręsta mieste mažinti ženklų skaičių, daugiau jų perkelti ant vieno stulpo.

Dizaineriai taip pat pabrėžė, kad pastaruoju metu senamiestyje sparčiai dygstantys raudoni stulpai – taip pat perteklinė priemonė, mat juos minėtame plane statyti buvo numatyta tik tose vietose, kur ženklinimo neįmanoma įrengti ant namų. Senamiestyje tokie stulpai esą turėjo atsirasti tik keli.

Po užsitęsusios diskusijos komiteto nariai sutarė pavesti savivaldybės administracijai įvertinti ženklų kiekį senamiestyje ir nereikalingus ženklus panaikinti, informacijos miesto gatvėse teikimą derinti su dizaineriais bei siekti vienodinti namų ženklinimo tvarką.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra