Kiekvienais metais gruodžio–sausio mėnesiais policijos įstaigos vykdo įvairias prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą pirotechnikos naudojimą ir užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba jomis ar jų naudojimu.
Deja, skaudžių nelaimių išvengti pavyksta ne visada. Policijos registruojamų įvykių registro duomenimis, nuo 2020 12 01 iki 2021 01 10 pirotechnikos užtaisai uostamiestyje sužalojo vieną asmenį, atitinkamu 2019– 2020 metų laikotarpiu nukentėjo du žmonės. Per 2018–2019 metų šventes skaudžių nelaimių išvengta.
Pagal pavojingumą pirotechnikos priemonės skirstomos į kelias kategorijas – nuo paprasčiausių (F1), kurias galima naudoti ir gyvenamosiose patalpose, iki labai pavojingų (F4), skirtų tik profesionaliems pirotechnikams. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų petardas (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar vadinamų sprogalais, pyškalais, sprogtukais, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, savadarbius, ar perdarytus fejeverkus.
Svarbu prisiminti, kad naudoti pirotechnikos priemonių negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų (išskyrus paprasčiausius F1 kategorijos fejerverkus). Zona be pirotechnikos šiemet Klaipėdoje paskelbta ne tik Teatro, bet ir Atgimimo aikštė.
Policijos pareigūnai kaip ir kasmet šventiniu laikotarpiu vykdys sustiprintą pirotechnikos pardavimo ir naudojimo kontrolę, tačiau elgtis atsakingai ragina visus – juk sudrausminę lengvabūdiškai besielgiantį vaiką ar suaugusįjį, galbūt jį apsaugosite nuo didelės nelaimės.
Policija linki gražių ir saugių artėjančių švenčių.
Naujausi komentarai