Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos taksistai iš užsieniečių vietoje litų reikalauja eurų

2010-09-03 05:20
Brangininkai: taksi vairuotojai užsieniečius veža senais automobiliais, tačiau nesikuklina paimti iš jų triskart didesnių sumų nei iš lietuvių.
Brangininkai: taksi vairuotojai užsieniečius veža senais automobiliais, tačiau nesikuklina paimti iš jų triskart didesnių sumų nei iš lietuvių. / Žydrūnės Domarkaitės nuotr.

Klaipėdos taksi vairuotojai ne tik ima iš turistų užmokestį eurais, bet ir sako jiems kelis kartus didesnę kainą.

Tai paaiškėjo žurnalistinio eksperimento metu, kai angliškai kalbantis eksperimento dalyvis paprašė pavėžėti.

Manipuliuoja pinigų verte

Pačiame Klaipėdos centre, kur visada būna užsieniečių, angliškai kalbantis jaunuolis taksistui nekėlė nuostabos.

Vaikinas domėjosi, kiek kainuotų nuvykti iki Klaipėdos kruizinių laivų terminalo. Taksi vairuotojas iš pradžių tikino, kad iki norimos vietos galima nueiti pėsčiomis, o taksi automobiliu nuvykti kainuotų 5 litus. Paklausus, ar būtų galima atsiskaityti eurais, taksistas apskaičiavo, kad reikėtų sumokėti 5 eurus.

Kad taksistai nepaiso euro ir lito vertės santykio, eksperimento dalyvis įsitikino ir Kruizinių laivų terminale.

Ten pakalbintas taksi vairuotojas sutiko nuvežti jaunuolį iki prekybos centro "Akropolis" už 20 litų. Paklausus, ar būtų galima atsiskaityti eurais, taksistas su džiaugsmu sutiko nuvežti turistu apsimetusį jaunuolį už 10 eurų.

Pagal oficialų kursą 20 litų yra mažiau nei šeši eurai.

Ne pirmas kartas

Klaipėdos turizmo ir informacijos centro direktorė Romena Savickienė teigė, kad ne vieną kartą yra girdėjusi, jog taksistai iš turistų užmokestį ima eurais.

Direktorė tikino, kad vairuotojai nesigėdija užsieniečiams skaitiklio rodmenis pasakyti eurais, o tai reiškia, kad jiems kelionė atsieina tris su puse karto brangiau nei Lietuvos piliečiams.

R.Savickienė prisiminė atvejį, kai turistai už kelionę nuo Klaipėdos turizmo ir informacijos centro iki Kruizinių laivų terminalo sumokėjo penkiolika litų. Moteris teigė, kad po šio įvykio Turizmo ir informacijos centro darbuotojai iš karto telefonu suderina kainą su taksi vairuotojais, kad nuvykus į vietą miesto svečiams nereikėtų mokėti gerokai didesnės sumos.

Paklausta, ar tai negadina miesto įvaizdžio, R.Savickienė atsakė, kad skundų kol kas nėra, tačiau prastą įspūdį daro ir seni, nešvarūs automobiliai bei pačių vairuotojų išvaizda.

"Būdama Kruizinių laivų terminale matau sukežusius automobilius ir panašios išvaizdos vairuotojus. Esu pati kalbėjusi su taksistais ir prašiusi, kad šie apsirengtų tvarkingiau ir susitvarkytų savo mašinas, tačiau jie tik atsakydavo, jog pasitemps tuomet, kai uždirbs daugiau pinigų," – pasakojo R.Savickienė.

Klientai nesiskundžia

"Klaipėdos keleivinio transporto" Kontrolės skyriaus viršininkė Ala Galaibo tikino, jog nusiskundimų taksi vairuotojais beveik negauna.

"Dažniau skundžiasi taksistai, kuriems klientai nesumoka pinigų," – tvirtino A.Galaibo.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos ir transporto skyriaus vedėja Danutė Valuckienė teigė, jog taksistai privalo laikytis bendrų reikalavimų.

"Vairuotojai turi imti užmokestį iš keleivių pagal vežėjo nustatytus tarifus. O darbo metu vairuotojai privalo būti nepriekaištingai apsirengę," – apie nustatytus reikalavimus kalbėjo D.Valuckienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų